МХ-7

Автор admin, Лютий 25, 2022, 16:01:38

Попередня тема - Наступна тема

игорь88

#555
Цитата: andriatika від Вересень 18, 2024, 10:44:22Ще маю таке питання до вас - дріт має бути суто алюмінієвий чи такий як ви написали?
Я підбирав дріт з урахуванням жорсткості. Дріт на металевій основі, його вручну важко зігнути.

А взагалі організувати якісний прийом метрових хвиль нескладне завдання. Колись я робив саморобну антенну на метрові хвилі з дроту, яка в кімнаті приймала якісно аналоговий сигнал. Було це в часи, коли приватний сектор був менш розбудований на шляху напрямку сигналу, але до вежі десь 40км у мене.
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  
    Подякували за цей пост: andriatika

andriatika

У мене є звичайний металевий дріт, досить жорсткий. Також є дріт із алюмінію (кольоровий метал). А металевого дроту із алюмінієвим покриттям немає. На звичайному дроті щось получиться?
  •  

Ігор

З алюмінієм конструкція буде легша
  •  
    Подякували за цей пост: andriatika

andriatika

Цитата: Ігор від Вересень 18, 2024, 13:36:29З алюмінієм конструкція буде легша
Тоді спробую суто алюмінієвий дріт на 70 см, дріт вже підготував і на вихідних поекспериментую
  •  

игорь88

Цитата: andriatika від Вересень 18, 2024, 12:43:04У мене є звичайний металевий дріт, досить жорсткий. Також є дріт із алюмінію (кольоровий метал). А металевого дроту із алюмінієвим покриттям немає. На звичайному дроті щось получиться?
Навіщо так ускладнювати проблему, використовуйте те що є.
Якщо не допоможе спробуйте 2 таких елементи встановити і т.д
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  

fediv

А ще попробуйте трохи порахувати. Частоти дециметрових каналів лише в 2-3 рази більше, ніж частоти метрових каналів верхнього діапазону (який, власне, використовується для трансляції MX-7). Це означає, що навіть звичайна дециметрова антена без додаткових фільтрів в узгоджувачі (чи антенному підсилювачі) майже придатна для прийому MX-7, хоча, звісно,сигнал буде значно слабшим. Тому збільшення розмірів деяких директорів на антені в 2-3 рази (чим-небудь металевим) може дати покращення прийому в метровому діапазоні, без значного погіршення в дециметровому діапазоні.
Ну, і класика:
Висота антени - має найбільше значення. Місце розміщення - також.
Кабель - має бути хорошим.
Узгоджувач (симетризатор або навіть підсилювач) - треба, він корисний.
Спуск кабеля - спочатку вниз, лише потім в сторону.
Потім пограйтеся з додатковими директорами на антені. Головне - директори не з дерева чи пластмаси.



Ігор

МХ-7 мовить на частотах близько 200 МГц, 1/4 хвилі буде довжиною приблизно 37 см, можна зробити диполь взяти два плеча по 37 см і має приймати.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101