Українське радіо, Ретро/Точка

Автор IANDROCOM, Квітень 21, 2023, 00:20:11

Попередня тема - Наступна тема

Polyvko V.

Цитата: DVB від Серпень 25, 2023, 12:04:59Ну, десь так і є. Цільова аудиторія, самітні, хворі чоловіки 60+, які живуть з котом.)))
 
Без кота і не самітній, а в смартфоні оновив Суспільне і деколи слухаю. "60 чуть +."

vital-fm

Як то кажуть, Авраменка на них нема.
  •  

digitalif

Цитата: Lupus68 від Серпень 25, 2023, 03:19:42Придивляюся на малюнок, аби визначити, що там на столику біля того бородатого діда, окрім склянки з водою. Наче й смартфон, але він радше нагадує блістер з пігулками. 🤣
Цікава ідея, щоб підкреслити авдиторію "Радіо Точки".
"Цікаві" пігулки, що вміють видавати музику (бачите, ноти виливаються з них)
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Нормальна станція. ЇЇ в ФМ треба, навіть хоча б на нижній УКХ де колись мовили радіостанції Суспільного. В ідеалі звісно верхній УКХ.

vital-fm

Нехай культуру добудують, і розширять слоти мовлення, при бажанні, можна і цим, назвати рубрику культурна точка, і крутити замість повторів.

Lupus68

#35
Цитата: vital-fm від Серпень 29, 2023, 08:27:18Нехай культуру добудують, і розширять слоти мовлення, при бажанні, можна і цим, назвати рубрику культурна точка, і крутити замість повторів.
1. Колись, дуже давно, я слухав італійське радіо (RAI, Radiotelevisione Italiana, саме внутрішнє радіомовлення) на КХ 49 м, а інколи й на СХ, якщо було відповідне проходження. В них, з опівночі до 6 ранку, йшло "Notturno Italiano": італійська ретро-музика, навіть з ведучими. Те саме практикувало на КХ і іномовлення RAI: саме в півгодинних італомовних і російськомовних блоках, після 7-10 хв новин, крутили італійське ретро.
2. Цим шляхом останніми роками пішло й кацапське Радіо "Маяк": слухачі в захваті від радянської естради 50-80 років протягом нічного мовлення. Ну дивуватися не варто, там серед кацапів (і білорусів) розмаїто квітне культ совкодрочерства.
3. У радіо Придністров'я на 621 кГц, здається, взагалі немає сучасної музики у фонотеці,- там суцільний совок.
4. За цим сценарієм працює і інтернет-радіостанція "Староє радіо", яка займається оцифруванням і трансляцією в онлайн-етер радянського радіофонду 50-90х.
Отже, як не крути, всеодно це явище має місце, і нічого не треба вигадувати.
Чому до сих пір цим шляхом не пішло українське радіо з його широченною українською фонотекою,- мені не зрозуміло. Замість цього в останні роки на УР-1 були нічні повтори від Культури (УР-3), а на Культурі - повтори політичних ток-шоу від УР-1.
Більш того, можна не обмежуватися музикою, а чередувати з літературно-драматичним мовленням, бо таких записів 50-80, навіть 90-х років у УР дуже багато: це й літературно-музичні композиції, радіовистави.
Чого, наприклад, варті програми 90-х Ніни Новоселицької "За тих, кого пам'ятаю і люблю"! Записи ж залишилися.
Якось так.
  •  
    Подякували за цей пост: pavlo, RTV

vital-fm

Цитата: Lupus68 від Серпень 30, 2023, 04:57:023. У радіо Придністров'я на 621 кГц, здається, взагалі немає сучасної музики у фонотеці,- там суцільний совок.
Там мережа відійшла під радіо 1+, а сучасне на радіо 1.
  •  

AlexM14

Цитата: Lupus68 від Серпень 30, 2023, 04:57:02Те саме практикувало на КХ і іномовлення RAI: саме в півгодинних італомовних і російськомовних блоках, після 7-10 хв новин, крутили італійське ретро.
Це було в програмах всіх 27 мовних служб RAI International (у тому числі української). Взагалі дивно, що вони ніяк не реформували мовлення іноземними мовами, а тупо в один день вимкнули його. Така велика країна як Італія просто зобов'язана мати своє іномовлення. У всіх ішних воно є в тому чи інакшому вигляді, навіть у вигляді подкастів, хоча б англійською...

ЦитатаЧому до сих пір цим шляхом не пішло українське радіо з його широченною українською фонотекою,- мені не зрозуміло.
У 1990-ті та 2000-ні на УР-1 тільки оте ретро там і було, слухати це зовсім не хотілось))
  •  

Lupus68

#38
Цитата: AlexM14 від Серпень 30, 2023, 14:50:20Це було в програмах всіх 27 мовних служб RAI International (у тому числі української). Взагалі дивно, що вони ніяк не реформували мовлення іноземними мовами, а тупо в один день вимкнули його.
Так, дійсно, RAI International з купою мов, серед яких були досить екзотичні, зник тоді, коли почав стрімко поширюватися інтернет. Я навіть пам'ятаю, як відвідав їхній сайт rai.it, та скачав 1 з останніх розкладів на півріччя, і навіть цікаві пояснювальні карти напряму розповсюдження передач різними мовами.
А потім це враз зникло з їхнього сайту.
Але я згодом і знайшов собі альтернативу у вигляді перших італійських онлайн-радіостанцій у жанрах talk і retro, i онлайн ТБ - Rainews24.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

STALKER RADIOAMATOR

На цю станцію крім максимуму Української музики треба ще запустити повтор архівних радіопередач, що виходили на УР-!, Промені, і Культурі. Але реально цікаво, от що збереглося після пожежі 1996 року? Бо десь в інтернеті писали про те що плівки були залиті після гасіння на 80 %, ще десь писали що плівки поплавилися. І на що ще крім бобін писали до 1996 року? Після 1996 року на що писали на УР-на класичну магнітну плівку, на мінідиск чи на ДАТ? Цікаво ще наскільки якісно в них писані контроль-ефіри? і теж на що? Бо могли контролі  теж на бобіни писати і якщо там виставлялася найменша швидкість то якість відповідно паскудна лишилася. Плюс розмагнічення за багато років. Це все дуже важливо так як саме ці нюанси мають імовірно  забезпечити функціонування Радіо точки в подальшому так як і би мені і не тільки мені хотілося би почути архівні передачі в повних хронометражах.

Lupus68

#40
Цитата: STALKER RADIOAMATOR від Вересень 02, 2023, 09:25:58Але реально цікаво, от що збереглося після пожежі 1996 року? Бо десь в інтернеті писали про те що плівки були залиті після гасіння на 80 %, ще десь писали що плівки поплавилися.
Я теж розмірковував про ту "широко відому у вузьких кругах" пожежу, бо геть зникли з ефіру деякі класичні радіопостановки, які часто передавали у 80-90х на УР-1 вечорами, особливо у вихідні дні у передачах на кшталт "Радіотеатр".
Одна з них - радівистава 50-60х років "Конотопська відьма" за Григорієм Квітка-Основ'яненком. Здавалося, цим радіоспектаклем з майже годинним хронометражем тоді усі вечірні часові проміжки затикали по вихідних на УР-1, мабуть і плівку затерли. За часів СРСР всесоюзна фірма "Мелодія" для УРСР навіть подвійну грамплатівку випустила з тією радіопостановкою. До сих пір її шукаю на теренах інета (на "Толоці" немає), але її слід простив...
Замість неї в інеті викладена аудіокнига, яку читає актор Василь Мазур, а на Радіо Культура інколи передають її якусь сучасну музичну інтерпретацію:
http://www.nrcu.gov.ua/ur3/schedule/play-archive.html?periodItemID=2880664
  •  

STALKER RADIOAMATOR

Цитата: Lupus68 від Вересень 02, 2023, 20:15:17Я теж розмірковував про ту "широко відому у вузьких кругах" пожежу, бо геть зникли з ефіру деякі класичні радіопостановки, які часто передавали у 80-90х на УР-1 вечорами, особливо у вихідні дні у передачах на кшталт "Радіотеатр".
Одна з них - радівистава 50-60х років "Конотопська відьма" за Григорієм Квітка-Основ'яненком. Здавалося, цим радіоспектаклем з майже годинним хронометражем тоді усі вечірні часові проміжки затикали по вихідних на УР-1, мабуть і плівку затерли. За часів СРСР всесоюзна фірма "Мелодія" для УРСР навіть подвійну грамплатівку випустила з тією радіопостановкою. До сих пір її шукаю на теренах інета (на "Толоці" немає), але її слід простив...
Замість неї в інеті викладена аудіокнига, яку читає актор Василь Мазур, а на Радіо Культура інколи передають її якусь сучасну музичну інтерпретацію:
http://www.nrcu.gov.ua/ur3/schedule/play-archive.html?periodItemID=2880664
Пожежа давня -1996 рік. Я десь тут на форумі навіть тему починав. Радіотеатр дуже смутно памятаю.

1996 року через пожежу загинуло багато магнітних плівок, зокрема архіви деяких програм. Але більшу частину втраченого вдалося відновити за допомогою  копій ефірів, що збереглися у ведучих.
Треба так чи інакше комусь з ведучими в тім числі попрацювати. Ну там в них або касети будуть, або в кращому випадку свємовські бобіни. І все воно сипеться і розмагнічується.
А скільки може бути проблем  з повторами ,,Експрес-концерту на замовлення,, той що Антоніна Мєдвєдєва вела. Там звучали російськомовні пісні-добре памятаю Олега Слободенка, Ігоря Демаріна, Ярослава Євдокимова. Ото все хіба повирізати. 
Холєра ясна-як шкода, що тоді в 90-і роки не було класних компів з тюнерами і великих хардів, касети економилися моцно-шо то є тих 90 хвилин. То би тоді напевне більше того всього писалося слухачами.
Хочу вірити, що на Радіоточці таки запустять трансляцію  архівних записів радіопередач. Це буде дико круто і можна буде з трансляції позаписувати ті передачі.
Ще цікаво щоб позивних УР на початку кожної години було 3 рази. А то дають один. Або кусочок пісні ,,Україна,, Тараса Петриненка. Теж такий позивний був. Реально пасувало би стилізувати Радіоточку під радіоточку, не тільки музикою, але і позивними, і архівними радіопередачами. І то би була крута станційка, яку потім треба пропихати на ФМ-частоти. Для повної стилізації Радіоточки пасувало би взагалі її на нижній ФМ запустити  :) наприклад на колишні частоти УР. Але то вже мало хто зрозуміє таке. Все таки не одна радіоточка транслювала 3 радіо канали, було ще радянське УКХ-нижній ФМ. Я особисто слухав радейко з живого ефіру.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Lupus68

#42
Цитата: STALKER RADIOAMATOR від Вересень 02, 2023, 22:24:13Ще цікаво щоб позивних УР на початку кожної години було 3 рази. А то дають один. Або кусочок пісні ,,Україна,, Тараса Петриненка. Теж такий позивний був. Реально пасувало би стилізувати Радіоточку під радіоточку, не тільки музикою, але і позивними, і архівними радіопередачами.
Я взагалі Дмитру Хоркіну на його сторінці у Фейсбуці запропонував у якості позивних "Радіоточки" джингл "Променя" з 70х - "Знову цвітуть каштани". Саме з 70х:
https://drive.google.com/file/d/14BU_Cp6M21BrFKEMOBX6PUTs5m1acYDP/view?usp=drivesdk
Але, як я і припускав, він не відреагував. :lol:
P.S. Цікаво, а в архівах УР збереглися хоч якісь випуски розважальної передачі "А ми до вас в ранковий час"? Саме ті що вела Наталя Лотоцька. Їх би у "Радіоточку"...
Ще й дитячих програм купа була... Наприклад, "Школа світлофора Моргайка", потім пізнавальні програми, оті, що з мавпочкою... Рання "Польова пошта" на "Промені", але навряд чи її зберегли...
У 90х - цикл програм про театр "За тих, кого пам'ятаю і люблю" від Ніни Новоселицької.
"Промінь" 90х взагалі увесь багатий був на тематичні передачі та авторські програми, може щось залишилось...
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

ProRadio

Цитата: Lupus68 від Вересень 03, 2023, 00:15:37P.S. Цікаво, а в архівах УР збереглися хоч якісь випуски розважальної передачі "А ми до вас в ранковий час"? Саме ті що вела Наталя Лотоцька.

Здається, це було не на Промені, а на Першій програмі. Хоча, можливо, плутаю...


Цитата: Lupus68 від Вересень 03, 2023, 00:15:37Ще й дитячих програм купа була... Наприклад, "Школа світлофора Моргайка", потім пізнавальні програми, оті, що з мавпочкою...

Ці точно були на Першій програмі, і ще у 80-х роках. "З мавпочкою" - це "Географічний всюдихід", здається?

Цитата: Lupus68 від Вересень 03, 2023, 00:15:37"Промінь" 90х взагалі увесь багатий був на тематичні передачі та авторські програми, може щось залишилось...

Так там тоді ж не лише українська музика була, і тематичні програми були про все, що завгодно. В мене десь мають бути в архіві сітки Променя тих часів, але зараз і не згадаю, де... Пам'ятаю деякі назви програм - "Аколадо", наприклад (але про що вона була - вже і не згадаю). "Туман яром" - здається, про фольк. Ще була якась програма про український рок, назву не пригадаю. Щодня об 11-ій був блок ретро, але там було все - і українське ретро, і різні Утьосови. Ну, "Гарячий компот", "12-2", "Пан або пропав" - це всі пам'ятають, я думаю. Але "Гарячий компот" - це про західну музику, головним чином, "12-2" - хіт-парад, а "Пан або пропав" - інтерактивна гра. Були ще блоки "А у нас на..." - вони готувалися в обласних центрах. Була ще вітальна програма десь вдень. Ну, незмінний Коган - він і лишився.

vital-fm

Зустріч перед мікрофоном явно не збереглась.
Вероніка Маковій на недавньому марафоні в честь ювілею, на запитання, чи залишилися якісь архіви, її передач сказала, що нікому та спадщина УР не треба і її програм не збереглося.
Хіба що десь, як вже вище писали, по слухачах нашкребти ті залишки, але люди активно викидають, то шансів ще меньше.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon