Українське радіо, Ретро/Точка

Автор IANDROCOM, Квітень 21, 2023, 00:20:11

Попередня тема - Наступна тема

Lupus68

#45
Цитата: ProRadio від Вересень 03, 2023, 02:06:34Здається, це було не на Промені, а на Першій програмі. Хоча, можливо, плутаю...
У 70-80х на УР-1 була сатирично-розважальна "Від суботи до суботи" (з тими ж акторами), аналог недільної "С добрым утром!", що йшла на всесоюзному радіо.
А от 20-хвилинна "А ми до вас в ранковий час була щоденою ранковою по буднях на УР-2 "Промінь" між 5-хвилинними новинами о 15й та 45й хвилині кожної години. Точний проміжок не пам'ятаю. Ну коли люди зранку збиралися на роботу - десь у блоках між новинами на "Промені" з 6:45 до 8:15. Це легко встановити, якщо десь у когось залишилися примірники щотижневої газети "Говорить і показує Україна", бо лише там були тижневі розклади усіх 2-х, а потім і 3-х каналів УР. Час минав швидко з цією передачею: протягом 20 хвилин - 3-4 гуморески (мабуть, з журналу "Перець"), перебиті веселими піснями.
У суботу та неділю на "Промені" могли ретранслювати повтори "Від суботи до суботи", що вже передавали на УР-1 минулого тижня.
Потім, у 90-х, коли "Промінь" реформували, цю передачу на деякий час перекинули на новий тоді радіоканал УР-3 (Радіо Муз, пізніше "Культура"), де з часом вона й почила у бозі.
Будемо чесними, дитячі програми було закрито при Дмитрові Хоркіні, який реформував усі 3 канали УР. На суто інформаційно-новинному УР-1 Моргайку і Любій Мавпочці не залишилося місця. Акторські групи, що працювали від різних театрів на озвучку дитячих програм, почали скорочувати. Але це робили непомітно, бо деякий час ці програми теж побули на УР-3. Те саме, як і з сатирично-розважальною "А ми до вас...".
Пам'ятаю, що хотіли за тим же сценарієм розправитися з "Вечірньою колисанкою" та ранковою аграрною передачею "Колос, аграрний щоденник" (колись повноцінна 25-хвилинна "Радіостанція "Колос"), але люди їх відстояли гнівними листами та дзвінками.
P.S. Я потім десь читав, що ейджизм суворий був на УР з приходом нової молодої команди реформаторів,- на пенсію відправили багатьох шепелявих ведучих з "діагнозом" про профнепридатність. Декому рекомендували підти до стоматолога, щоб вставити зуби, аби (знов) довести дикцію до певного рівня. Таким чином різко оновили (омолодили) штат Радіо Культура :lol:
Залишили одного корифея - Петра Бойка, на нього рука у Хоркіна не піднялася. Він довгий час був його наставником, так і пропрацював диктором на УР до смерті.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

vital-fm

Якщо потік казки увімкнути, плакати хочеться.
  •  

BanderaTV

Цитата: vital-fm від Вересень 03, 2023, 14:24:42Якщо потік казки увімкнути, плакати хочеться.
Плакати від чого?
 
  •  

vital-fm

  •  

IANDROCOM

Цитата: ProRadio від Вересень 03, 2023, 02:06:34Ще була якась програма про український рок, назву не пригадаю
Часом не Овердрайв? Вона пробула на УР1 десь до 2017 року (перед тим була пауза, потім повернулася і пробула до перезапуску). Потім здається виходила вже на Кульутрі.

Цитата: vital-fm від Вересень 03, 2023, 05:49:48Хіба що десь, як вже вище писали, по слухачах нашкребти ті залишки, але люди активно викидають, то шансів ще меньше.

Десь з травня 2016 року (коли замість Flash-програвача стали вбудовувати записи через тег <audio>), вебархів автоматом тянув майже всю сітку за день (принаймні Першого каналу). Старіше було епізодично, і скоріше виключення з правил. Це ж, певне, стосується і нових записів (з березня 2023).

Частина старих записів викладалася на Вконтактє. Радіожурнал "Слово" за 2010-2012 роки здається хтось на Blogspot викладав.
  •  

ProRadio

Цитата: IANDROCOM від Вересень 04, 2023, 23:06:31Часом не Овердрайв? Вона пробула на УР1 десь до 2017 року (перед тим була пауза, потім повернулася і пробула до перезапуску). Потім здається виходила вже на Кульутрі.

Ні, не Овердрайв. Овердрайв був пізніше. І про більш важку музику. А я маю на увазі саме програму Променя. У першій половині 90-х. Де звучали такі групи як Плач Єремії тощо. Хоча... Може, я плутаю із "Радіо Русь", яке у Києві в 1994 році мовило на 69.68? Але здається таки Промінь.
Ще, до речі, згадав про тодішній контент Променя - якщо не помиляюсь, там були музичні новини від агенції "Луна-інформ". Потім вони "переїхали" на ГАЛА-радіо, потім - на Європі Плюс, здається, трохи виходили.
Ще були програми виробництва студії "Європа Центр" - здається, таки на Промені (хоча, може і на УР-1).
Щось пам'ять стала зовсім дірява вже :(
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

optimist

Радіо Точка вже можна слухати через RadioPlayer
  •  
    Подякували за цей пост: corazon, pavlo

vital-fm

Цитата: ProRadio від Вересень 05, 2023, 00:19:42У першій половині 90-х. Де звучали такі групи як Плач Єремії тощо. Хоча... Може, я плутаю із "Радіо Русь", яке у Києві в 1994 році мовило на 69.68? Але здається таки Промінь.
Це часом не про четвер після 22-ої, після програм ФДРу?
Теж не пригадаю, чи була яка там назва, в джинглі давали оте рок-н-рол від Сестрички ВІки.
В неділю наче повтор був.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

STALKER RADIOAMATOR

Я ще десь чув таку версію, що теоретично записи би могли би бути на обласних філіях таке от як Львівське обласне радіо колись було. Але зрозуміло, що невідомо чи щось залишилося на обласних філіях. І в якому воно стані. А в простих слухачів не думаю що можна щось знайти в повних обємах. Чисті аудіокасети в 90-их наскільки я чув недорогі були, ну я сумніваюся що хтось фанатично писав усі передачі на касети. Найпоширеніша то була 90-хвилинна касета. Кожна сторона по 45 хвилин. Касети економили. Бобіни-ну може бути, ну Свємовські думаю вже посипалися, якщо на них люди і писали то яку швидкість ставили-підозрюю, що не 19, середня то 9 була-ну може і на 9, ну з ціллю тотальної економії може і на 4. Ну якість запису на 4 швидкість думаю відповідна. Мінідиск-сумніваюся, що хтось писав-він ще і дорогий був і час там був 80 хвилин. Про інші носії мовчу-вони дорогущі теж були.
Тобто шукати треба в архіві Українського Радіо і в ведучих Українського Радіо-шанси в любому випадку великі. Звісно більші шанси знайти вже цифрові архіви-від того часу коли в них зявилися ефірні компютери для відтвореня музики ну і відповідно компютери які писали ефіри і зберігали імовірно то вже на серверах. Памятаю випадок коли був  такий проект як ,,Радіо Ера На Промені,,- типу радіо Ера юзало ефірний час Променя протягом певного часу, до речі Ера юзала і ефірний час УР-1 троха давніше перед Променем. І от там в сітці мовлення тої гібридної Ери з Променем теж була годинна програма привітань кожного дня, і значить там ведучі щось оголошують якесь привітання в тій передачі, вмикається пісня і тут пісня обриваєтья десь за хвилину. Передача в прямому ефірі була. Ведучі сказали то так приблизно-,,Вибачте за технічні неполадки, маємо проблеми з нашим компютером,,. Ну чи щось в тому дусі, що їхній ефірний комп глюкнув. Це був десь 2001-2002 роки. Тобто десь відтоді може бути в Українського радіо цифровий звуковий архів.

admin

  •