Нацрада написала відкритий лист Княжицькому
20-09-2012
«За останні десять років усі медіапроекти, які ви очолювали, закінчувалися голосними скандалами з приводу фінансової діяльності»
Національна рада з питань телебачення і радіомовлення звернулася з відкритим листом до генерального директора телеканалу ТВі Миколи Княжицького. Нацрада пригадує сумний досвід менеджерської діяльності Миколи Княжицького та пов'язує нинішній скандал з відключенням ТВі з передвиборчою кампанією пана Княжицького. Відповідний лист надійшов також на адресу «Телекритики».
Нацрада нагадує Миколі Княжицькому, що виборчі кампанії завершуються, а медійна діяльність залишається, і застерігає, що «неправдива інформація, поширювана вами, а також наклепи є свідченням вашої непрофесійності, непорядності та маніпулятивних технологій, які ви використовуєте упродовж своєї тривалої менеджерської діяльності».
«Вам уже неодноразово вірили люди, вірили журналісти, однак за останні десять років усі медіапроекти, які ви очолювали, закінчувалися голосними скандалами з приводу фінансової діяльності», - йдеться в листі.
Нацрада дорікає Миколі Княжицькому, що у 2010 році він переконував усіх, що канал ТВі закривають і в нього відбирають ліцензії, хоча саме на цих ліцензіях канал ніколи і не мовив. На переконання регулятора, пан Княжицький «красиво ввів в оману всю країну». «Насправді ж ви працювали і розвивалися, нарощували кількість глядачів телеканалу та отримали ще дві ліцензії: у Польщі - для каналу "ТВі Євро" та в Україні - для каналу "Інфо 24" у грудні минулого року. До речі, останній телеканал досі не розпочав мовлення. Очевидно, ви зберігаєте цю ліцензію для того, щоб роздмухати новий скандал», - припускає Нацрада.
Регуляторний орган просить під час участі Миколи Княжицького у виборчій кампанії не вдаватися до погроз фізичних розправ та завдання шкоди як працівникам Національної ради, так і провайдерам програмної послуги, «про які вже є неодноразові свідчення».
«Ми розуміємо, що вам не вигідно чути неодноразові роз'яснення Національної ради про непричетність до відключення каналу ТВі в кабельних мережах, інакше постає питання про вашу фінансову відповідальність і доведення компанії до межі банкрутства», - йдеться у відкритому листі.
Нацрада пояснює, що на ній лежить відповідальність за впровадження цифрового мовлення і виконання закону «Про телебачення і радіомовлення». Через необхідність розширення універсальної програмної послуги відбувається масове відключення провайдерами деяких українських та іноземних каналів. Так, за даними Нацради, окрім телеканалу ТВі, також відключаються спортивний, музичний, бізнес-канал тощо. «Однак ці телеорганізації дбають про свою репутацію, а їхні менеджери не балотуються в народні депутати», - зауважує Нацрада.
«Складається враження, що на жертовник вашого депутатства кладуться всі найбрудніші маніпулятивні методи, включно з методом маніпулювання українською громадою та формування з журналістів, які працюють на ТВі, агітаційно-пропагандистського департаменту», - йдеться в листі.
Відмову ТВі від участі в незалежному моніторингу новин Національна рада розцінює як свідчення того, що Микола Княжицький не дотримуєтеся журналістських і політичних стандартів, а дбає лише про своє політичне майбутнє. «До речі, останні незалежні моніторинги свідчать, що ТВі є лідером незбалансованих політичних новин», - сказано в листі.
За інформацією «Телекритики», неофіційно регуляторний орган не є таким категоричним щодо ТВі, оскільки представники Нацради почали вимагати від провайдерів відновити ТВі у своїх мережах.
Це сталося після того, як 17 вересня президент України Віктор Янукович звернувся до членів Нацради з проханням терміново розібратися із ситуацією, що склалася навколо телеканалу ТВі. Президент закликав Нацраду уважно розглянути всі заяви керівництва та співробітників ТВі щодо конфліктів із державними органами та комерційними структурами.
Нагадаємо, що з 20 липня телеканал ТВі відключили вже понад 80 кабельних мереж по всій Україні. ТВі стверджує, що це відбувається під тиском Нацради та її представників у регіонах. Нацрада заперечує свою причетність.
«Телекритика»