Радіомовлення в УРСР (зібрано з різних сторінок)

Автор admin, Січень 09, 2011, 17:32:03

Попередня тема - Наступна тема

admin

Валерій


ЦитатаУ мене прохання до учасників форуму (з історії розвитку українського радіомовлення)! Повідомити: в яких роках, в радянські часи, з\'явилися ІІ і ІІІ програми українського радіо, і якого числа в квітні 1965 року запрацювала радіостанція \"Промінь\" на хвилях ІІ програми українського радіо? Мені не вдалося знайти інформацію про ці факти ні в радіотехнічній літературі (книгах і журналах), ні в \"інтернеті\". Наперед вам удячний!
  •  

admin

Serhiy 1970

ЦитатаВот в этом архивчике, выложенном на http://letitbit.net/download/34927.3254b9008ac258f4a38270c722fc/USSR_60x.rar.html, собрано вещание радиостанций Советского Союза в 1960, 1965 и 1966 г.г. Можете скачать и посмотреть где начинал вещать \"Промінь\". А что касается 3-ей программы УР, то в Советское её вроде бы не было (но на 100% не уверен). Здесь, на http://intervalsignals.net/countries/ukraine.htm она впервые упоминается в 1995 г. Для получения более точной информации советую обратиться к Александру Егорову (бывшему ведущему ДХ-программы на ВСРУ и участнику рассылки OPEN-DX).
  •  

admin

Валерій

ЦитатаДля Serhiy 1970: На третій кнопці з\'явилась 3-тя програма УКРАЇНСЬКОГО радіо вже в часи незалежності, в 90-ті роки. Що до надписів на шкалах, то подивіться на www.rw6ase.narod.ru фото,наприклад: радіоли \"ВЭФ-Аккорд\" модель 1953 р., або \"Донец\" модель 1954 Р. і т.д.
Продовжую діалог з Sanio. Я знайшов свої старі вирізки з газети \"Говорить і показує Україна\", в якій регулярно печатався \"Хвильовий розклад\", саме радіостанцій Української РСР, у вигляді таблички. Газета за 16-22 вересня 1968 р. пише: \"Третя прграма: частота - 71,77 мГц, час роботи - 19.00-23.00 . (Для достовірності, що це саме 1968 рік, пишу: на зворотній стороні вирізки в програмах передач написано - перша програма радіо, понеділок, 16 вересня, 17.00-До 50-річчя ВЛКСМ.\"Нескорене плем\'я\".). Газета за 14 серпня 1981 р. : \"Третя стереофонічна програма: частота (вже) - 70,40 мгГц, час роботи - 10.05-12.30; 18.00-01.00 . Третя союзна програма: частота - 873 кГц, час роботи - 07.00-24.00 \". Далі, подібна газета \"Говорит и показывает Москва\" за 11-17 февраля 1985 г. №7 пише: \"С начала 1985 года в расписание работи киевских ультракоротково лновых передатчиков внесены изменения. ...ІІІ стереопрограмма Украинского радио транслируется на частоте 72,08 мгц (4,16 м) с 19.00 до часа ночи. ІІІ союзная прграмма - с 7.00 до 24.00 на частоте 70,4 мгц (4,26 м). ...,і т.д. Отже, 3-тя республіканська програма вже існувала, десь, з 60-их років.
  •  

admin

Serhiy 1970

ЦитатаДа, я уже начал припоминать про 3-ю программу УР (стерео). Но она только шла на УКВ, и наверное только в Киеве.
И ещё. А не могли бы Вы отсканировать и выложить сканы этих расписаний ?
Мне удалось раздобыть только расписание из еженедельника \"Говорит и показывает Москва\" (для московского региона) за 1986 г.
  •  

admin

Sanio

ЦитатаЯ теж не знайшов багато інформації про це, якось прочитав в газеті \"Говорить і показує Україна\" з історії Українського радіо, що Другу програму УР створили у 1965 році і вона одразу отримала назву \"Радіостанція \"Промінь\", але працювала лише на СХ, це у 90-х рр. почали переводити на УКХ. Третя програма була створена у пожежному режимі 2 січня 1992 року, оскільки з цього дня в Україні по проводовій мережі було припинено трансляцію програм Всесоюзного радіо! Вона мала назву \"Радіо Муз\" і складалася в основному з повторів художньо-мистецьких та музичних передач Першої програми. До 2 січня 1992 року по проводовій мережі транслювалися Перша і Третя (\"Юність\") програми Всесоюзного радіо та \"Маяк\". На Першій програмі були відрізки Республікансько го мовлення та обласного радіо.
Всесоюзне радіо, потім \"Радіо-1\", транслювалася на ДХ, і \"Маяк\" на СХ (синхромережі) до 1995 року, коли замість них почали мовити УР-1 та \"Промінь\"!
В Росії \"Радіо-1\" витіснило з ефіру та проводової мережі новостворене \"Радіо Росії\", потім \"Радіо-1\" було приватизоване, але збанкрутувало. Тепер воно має лише УКХ частоту у Москві і в основному ретранслює російську службу радіо \"Свобода\". \"Маяк\" розділився на дві станції і на ФМ-мережі працює \"Маяк-24\", а на СХ традиційний \"Маяк\". \"Юність\" працює лише на УКХ і ФМ, але тепер називається \"Ю ФМ\". Ще є державне радіо \"Культура\". На проводовій мережі працює \"Радіо Росії\", \"Маяк\", а третю кнопку віддали місцевим та приватним мовникам.
  •  

admin

Валерій

ЦитатаШановний Sanio! Я запитую про трохи інші часи - радянський період, часи 50-их, 60-их, 70-х років. \"Промінь\" з\'явився на вже, де-який час, існуючій без назви 2-ій пограмі українського радянського радіо, подібно московському \"Маяку\", який запрацював 1 серпня 1964 року на частотах 2-ї програми общесоюзного радіо. Що цікаво, що інформацію про союзні і російські радіостанції і програми найти набагато легше, ніж про українські. Згідно, викладеній на цьому сайті таблиці списку радіостанцій Радянського Союзу за 1951 рік, в Україні ще не було 2-ї і 3-ї програм. А, от, на шкалах багатьох моделей радіол і радіоприймаів випуску 1953 р. і пізніших, на середніх хвилях з\'явився надпис \"Киев\" на частоті 782 кГц (383,6 м), зараз це частота - 783 кГц. Значить, десь, за період 1951-1952-1953 р.р. з\'явилась 2-а програма українського радянського радіо. А 3-тя програма українського радянського радіо з\'вилась, мабуть, в кінці 60-их років, або в 70-их роках. Так от, я хотів би знати точніші дати, хоть би роки. З повагою!
  •  

admin

Sanio

ЦитатаІнформація про появу Другої програми УР я ніде не зустрічав, лише про появу \"Променя\" на кшталт російського \"Маяка\". А ось Третя програма УР зявилася 2 січня 1992 року - до цього часу такої не було - по проводовій мережі працювала \"Юність\" (Третя програма Всесозного радіо), а в ефірі в Україні її не було. Третя програма УР спочатку теж працювала тільки на проводовій мережі, потім на СХ у Києві, згодом до кінця 90-х зявилися УКХ частоти, але навіть не в усіх обласних центрах. Наприклад, у нас у Львові ніколи не було УР-3 в ефірі, лише деякий нетривалий проміжок часу на частоті \"Променя\" 68,99 МГц.
  •  

admin

Serhiy 1970

ЦитатаВ первой половине 80-ых годов мой отец купил трёхпрограммное проводное радио \"Маяк-202\".

Что-то я не помню чтобы 3-я программа Всесоюзного радио была на третьей кнопке проводного радио: при Советской власти там был всесоюзный \"Маяк\". \"Проминь\" был на второй кнопке.
Третья программа Всесоюзного радио в 70-80-х годах вещала на частоте 873 кГц (343,6 метра). Потом она уже стала \"Молодёжным каналом\".
Советую посетить вот эту страничку http://www.radioscanner.ru/forum/topic43160.html , которую я открыл.

ЦитатаЭто скан 1965 года. В 1960 г. те же самые частоты.
  •  

admin

Валерій

ЦитатаДля Serhiy 1970: На третій кнопці з\'явилась 3-тя програма УКРАЇНСЬКОГО радіо вже в часи незалежності, в 90-ті роки. Що до надписів на шкалах, то подивіться на www.rw6ase.narod.ru фото,наприклад: радіоли \"ВЭФ-Аккорд\" модель 1953 р., або \"Донец\" модель 1954 Р. і т.д.
Продовжую діалог з Sanio. Я знайшов свої старі вирізки з газети \"Говорить і показує Україна\", в якій регулярно печатався \"Хвильовий розклад\", саме радіостанцій Української РСР, у вигляді таблички. Газета за 16-22 вересня 1968 р. пише: \"Третя прграма: частота - 71,77 мГц, час роботи - 19.00-23.00 . (Для достовірності, що це саме 1968 рік, пишу: на зворотній стороні вирізки в програмах передач написано - перша програма радіо, понеділок, 16 вересня, 17.00-До 50-річчя ВЛКСМ.\"Нескорене плем\'я\".). Газета за 14 серпня 1981 р. : \"Третя стереофонічна програма: частота (вже) - 70,40 мгГц, час роботи - 10.05-12.30; 18.00-01.00 . Третя союзна програма: частота - 873 кГц, час роботи - 07.00-24.00 \". Далі, подібна газета \"Говорит и показывает Москва\" за 11-17 февраля 1985 г. №7 пише: \"С начала 1985 года в расписание работи киевских ультракоротковолновых передатчиков внесены изменения. ...ІІІ стереопрограмма Украинского радио транслируется на частоте 72,08 мгц (4,16 м) с 19.00 до часа ночи. ІІІ союзная прграмма - с 7.00 до 24.00 на частоте 70,4 мгц (4,26 м). ...,і т.д. Отже, 3-тя республіканська програма вже існувала, десь, з 60-их років.
  •  

admin

Serhiy 1970

ЦитатаЯ знаю, что УР-3 появилась на третьей кнопке проводного вещания уже в годы независимости Украины. А своим сообщением я опроверг Sanio о присутствии 3-й программы Всесоюзного радио когда либо на третьей кнопке проводного радио на территории Украины (даже в составе СССР).
  •  

admin

Валерій

ЦитатаЦитую Serhiy 1970:

    Я знаю, что УР-3 появилась на третьей кнопке проводного вещания уже в годы независимости Украины. А своим сообщением я опроверг Sanio о присутствии 3-й программы Всесоюзного радио когда либо на третьей кнопке проводного радио на территории Украины (даже в составе СССР).


Совершенно правильно!
  •  

Валерий П. М.

Для Serhiy 1970! Так, 3-тя програма йшла тільки на УКХ і тільки в Києві. Нажаль, у мене немає сканера і я не можу викласти скани вирізок з газет.  
  •  

Валерий П. М.

Надаю ще інформацію про 3-тю програму українського радіо з  газети \"7 дней\" (так стала називатись з 1992 року газета \"Говорит и показывает Москва\") №13 за березень 1992 року, що третя республіканська програма стала транслюватись на частотах (крім УКХ): 675 кгц, 1431 кгц, 1476 кгц, 1485 кгц і 4940 кгц (на КХ 60,7 м). Очевидно, це почалося з початку 1992 р.  
  •  

Валерий П. М.

Ще один доказ існування безіменної 2-ої програми українського радіо до появи \"Променя\". Є книжка: Д. О. Стародуб, \"Кишенькові радіоприймачі\", вид. \"Техніка\", Київ, 1964 р. Здано до набору 24.01.1964 р. Отже, книжка писалася в 1963 р. В кінці книжки є таблиця \"Частоти радіомовних станцій\". Там дано список радіостанцій на ДХ і СХ Радянського Союзу і країн всієї Європи, в. т. числі і західної. Даю фрагменти:
Брашов (Румунія) - 155 кгц - 1935 м
...........
Київ - 209 кгц - 1435 м - (в примітках) Перша програма
...........
...........
Київ - 782 кгц - 384 м - (в примітках) Друга програма
...........
І так далі.  
  •  

admin

  •