Від початку повномасштабної війни вся Херсонщина, за лічені дні, опинилася в окупації. Фактично, з 1-го березня 2022 року, як у Херсон увійшли російські військові, робота представництва перейшла на інший рівень, зокрема, один за одним керівники телерадіоорганізацій області інформували, що у даній ситуації вони вимушені припиняти свою діяльність. Вже 2-го березня окупанти захопили місцеву філію Суспільного мовника і влаштували там одну зі своїх штаб-квартир. Сучасне обладнання компанії російські мародери вивезли. Наступним кроком – окупанти зайшли на територію Херсонської філії Концерну РРТ, блокували роботу передавального центру і почали вимикати українське мовлення. Передавальний центр у с. Василівці Каховського району російські військові захопили майже наприкінці березня.
Першими загарбники вимкнули загальнонаціональні українські телевізійні і радіоканали, але місцеві мовники ще деякий час здійснювали трансляцію своїх програм. З березня – початку квітня і, власне, до самого звільнення обласного центру на окупованій Херсонщині росіяни транслювали 20 своїх федеральних телеканалів, а також колаборантські: запорізький «За!ТВ», донецький «Юнион», «Крым 24», «Луганск 24» та херсонський телеканал «ВТВ плюс», а з середини травня розпочалося мовлення новоствореної у Херсоні фейкової телерадіокомпанії «Таврия». У цей час більша частина херсонських медійників вже виїхала з міста і компанії не здійснювали ефірного та кабельного мовлення, окрім телеканалу «ВТВ плюс». Починаючи з квітня 2022 року херсонський телеканал «ВТВ плюс» удався до співпраці з окупантами і почав використовувати свої програми для поширення пропаганди, маніпулятивної і неправдивої інформації, зокрема виготовлення і трансляції передач за участі зрадників України володимира сальдо, кирила стремоусова і інших колаборантів, які очолили окуповану область. Пізніше рашисти вивели цей канал на супутник аби збільшити розповсюдження його мовлення. Регулятор поінформував про виявлені факти співпраці з ворогом Службу безпеки України. На даний час за зазначеними вище фактами триває слідство.
Однак попри окупацію, тотальний тиск, щоденну загрозу для життя херсонські медійники продовжували працювати і виконувати свою роботу на «інформаційному фронті». Журналісти команди «Суспільне Херсон», ризикуючи життям, збирали та передавали актуальні матеріали, а їхні колеги в евакуації перетворювали їх на статті та новини, даючи можливість усьому світу знати, що відбувається в окупованих містах та фіксувати злочини російських військових.
Журналісти місцевого телеканалу «Херсон плюс» знімали оперативні репортажі з перших днів війни, робили стріми з мітингів-протестів проти окупації, але вже 5 березня під час силового розгону чергового мітингу окупанти пошкодили й відібрали два телевізійні репортерські комплекти – відеокамери, штативи, накамерне світло, радіомікрофонні системи, кофри та ін. 15 березня колектив, на редакційній раді, прийняв рішення: з'являтися з камерою та мікрофоном на вулицях Херсона небезпечно для життя, тому переходимо на приховані зйомки мобільними телефонами; переходимо працювати в інтернет простір, розвиваємо сайт, соціальні мережі, продовжуємо онлайн мовлення; створюємо волонтерську команду херсонських журналістів і допомагаємо людям. Так колектив компанії працював усі вісім з половиною місяців окупації. Онлайн мовлення на сайті «Херсон плюс» тривало до початку листопада, поки при відході окупанти не відімкнули все – інтернет, електрику. Відновити онлайн мовлення вдалося лише у перших числах грудня, коли з'явився інтернет. За час окупації редакція реалізувала масштабні журналістські проєкти: «Вижити в окупації», «Голос окупованого Херсона», «Дніпровські плавні в окупації». Відео з окупованого Херсона мали в середньому від 500 тисяч до 1 мільйона переглядів в інтернеті. Найкращий результат – 5,7 млн. переглядів одного кепшн-відео у мережі Фейсбук. У своїй волонтерській діяльності команда «Херсон плюс» надала пряму гуманітарну допомогу більше ніж 25 тисячам херсонців, усе завдяки успішній фандрайзинговій кампанії, підтримки ГО з усієї України та міжнародних фондів. З 1-го грудня колектив запустив новий журналістський проєкт «Вижити в окупації: історії з перших вуст».
При відступі з Херсона російські окупанти підірвали телевізійну вежу зі сподіванням, що так вони надовго позбавлять мешканців деокупованих територій українського мовлення. Ці надії загарбників виявилися марними: у Херсоні, з перших днів визволення, «Українське радіо» мовило на хвилі 92,0 МГц з Миколаївської області, а з 22-го листопада трансляцію «Українського радіо» в обласному центрі розпочав пересувний мобільний комплекс. Завдяки збільшенню потужностей передавачів з Миколаєва херсонці дивляться телемарафон «Єдині новини».
Станом на кінець грудня програми радіо можна слухати на хвилях:
88,1 МГц – «Радіо «Промінь»;
99,0 МГц – «Армія FM – військове радіо»;
100,6 МГц – «Українське радіо» (пересувний радіотрансляційний комплекс);
103,7 МГц – «Радіо НВ»;
104,8 МГц – «Радіо «БАЙРАКТАР»;
105,6 МГц – «Радіо «Культура».
було (не поновлено тимчасові дозволи)
Чаплинка 99.8 МГц
RADIONV MELITOPOL (Dynamic) ***** News + RT: RADIO NV Efir: 0442370353 Reklama: 0442370320 + PI Code: 62D3 + AF
Чонгар 104.1
RADIONV Chongar (dynamic) ***** News + RT: RADIONV Chongar Efir: 0442370353 Reklama: 0442370720 + PI Code: 62D3 + AF
+ план Крим.Реалії Чаплинка