Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

Smart

Дорогие люди, меня интересует такой вопрос: почему на разных приемниках разное качество приема радиостанций? К примеру, у меня дома магнитола, и когда я на нее ловлю, то местные станции забивают дальние, а вот в машине приемник четко ловит и те и те, никто никому не мешает....

От какие параметров это зависит? И какие есть качественные приемники для домашнего использования? Чтоб, например, дома послушать радио из областного центра, живя за 60 км от него....  
Любіть Україну, як сонце, любіть,
як вітер, і трави, і води...
В годину щасливу і в радості мить,
любіть у годину негоди.
  •  

Ігор

Думаю це залежить від вибірковості і чутливості.
Вибірковість це здатність приймачра розділяти сигнали радіостанцій. Залежить від ФЗС фільтрів зосередженої селекції.
Чутливість це здатність приймача приймати слабкі сигнали.
Якщо у вас в будинку приймач \"КІРО\" в нього погана вибірковість тому місцеві радіостанції накладаються. Я б порадив взяти автомагнітолу з цифровою настройкою в будинок. Я автомагнітолою приймаю радіостанції за 100км.  
  •  

Vova.UA

Ігор написав(ла):
ЦитатаЯкщо у вас в будинку приймач \"КІРО\" в нього погана вибірковість тому місцеві радіостанції накладаються.
Так, вибірковість (селективність) у нього не дуже ... Хоча я бачив - вже є модель з цифровою настройкою, але в руках я його ще не тримав.
ЦитатаЯ б порадив взяти автомагнітолу з цифровою настройкою в будинок. Я автомагнітолою приймаю радіостанції за 100км.
Тоді вже краще купити ФМ тюнер, не треба трансформатор ставити і виглядає пристойніше (б/у з цифр. настройкою можна за 300 грн знайти)  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Тюнер теж непоганий варіант. В кімнаті  брата стоїть, нажаль без цифрового налаштування, але показує рівень сигналу.  
  •  

AlexFM

Smart_igor написав(ла):
ЦитатаДорогие люди, меня интересует такой вопрос: почему на разных приемниках разное качество приема радиостанций? К примеру, у меня дома магнитола, и когда я на нее ловлю, то местные станции забивают дальние, а вот в машине приемник четко ловит и те и те, никто никому не мешает....

От какие параметров это зависит? И какие есть качественные приемники для домашнего использования? Чтоб, например, дома послушать радио из областного центра, живя за 60 км от него....


Во-первых: фактор индустриальных шумов в условиях города.
Во-вторых: Плотная сетка частот занятых в ближней зоне частот (например в Николаеве работают станции на 104.1, 104.6, 105,1. В Херсоне на 104,4, 104.8, в Одессе 105.3. В черте Николаева дальние станции не слышны, ввиду близкого расположения в сетке частот+близстоящие мощные передатчики как-бы задавливают более слабый сигнал. Однако если выехать от города хотя-бы на 2 км, все дальние передатчики слышны отлично).
В-третьих: Нелинейный входной тракт недорого приёмника рождает внутри самого приемника ложные каналы(типа две станции играют одновременно на незанятой частоте). В таких случаях применяются аттенюаторы и линейные предусилители.
В-четвёртых: Некачественный тракт частотного дискриминатора и полосовых фильтров промежуточной частоты рождают зеркальные ложные каналы и широкую настройку одного канала(это когда на частотах около 80 мгц слышно станции ФМ диапазона и при настройке на станцию например работающую на частоте 100 МГц ровно, можно настроиться на нее с 99.70 по 100.4).


Пути решения: 1. Если стационар, то подойдут качественные тюнеры фирм Айва, Панасоник, Сони. Приемник должен иметь коаксиальный ассиметричный вход 75Ом,тогда к нему проще подключить наружную антенну.
2. Если портативный приемник то только DEGEN DE-1103. Находясь в центре Николаева, в 800 метрах от телецентра на полувытянутую антенну в стереорежиме можно слушать Одесские радиостанции(125км).


Если не сложно, укажите населенный пункт, в котором вы хотите слушать и какие дальние станции каких нас. пунктов.
Конечно я могу написать причины в более развернутом виде, с математическими обоснованиями, но по опыту могу сказать: качественные приемники встречаются в стареньких аппаратах сделанных не в Китае и портативные китайских фирм: Tecsun & DEGEN. Антенна лучше всего направленная, типа \"Волновой канал\" настроенная на 4 или 5ТВК, с регулируемым УВЧ польского пр-ва (на керамической подложке!) и регулятором напряжения (для регулировки усиления на конкретном канале приема).  
  •  

Vova.UA

Може хтось користувався приймачем Tecsun PL 747 ?? Як він в плані прийому ФМ, і апетиту на батарейки ???  (КВ/СВ не дуже цікавлять)  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

AlexFM

Vova.UA написав(ла):
ЦитатаМоже хтось користувався приймачем Tecsun PL 747 ?? Як він в плані прийому ФМ, і апетиту на батарейки ???  (КВ/СВ не дуже цікавлять)

Держал в руках - хрень. Там применятется филлипсовская микра типа ТЕА, чувствительность и избирательность не лучше чем в телефонах СониЭриксон.  
  •  

Vova.UA

AlexFM написав(ла):
ЦитатаVova.UA написав(ла):
ЦитатаМоже хтось користувався приймачем Tecsun PL 747 ?? Як він в плані прийому ФМ, і апетиту на батарейки ???  (КВ/СВ не дуже цікавлять)

Держал в руках - хрень. Там применятется филлипсовская микра типа ТЕА, чувствительность и избирательность не лучше чем в телефонах СониЭриксон.
Жаль ... а с виду мне понравился :dry:
Хочу прикупить себе что-то компактное з качественным приёмом. Авиа, Си-Би не интерисуют, поэтому переплачивать за них нехочется.  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Rivne

AlexFM написав(ла):
ЦитатаVova.UA написав(ла):
ЦитатаМоже хтось користувався приймачем Tecsun PL 747 ?? Як він в плані прийому ФМ, і апетиту на батарейки ???  (КВ/СВ не дуже цікавлять)

Держал в руках - хрень. Там применятется филлипсовская микра типа ТЕА, чувствительность и избирательность не лучше чем в телефонах СониЭриксон.
А Тексонівський 912ий портативник??? Як на мене, досить непоганий для ФМ, при невеличкому підсиленні й при віддаленні від технічних перешкод (прийом в будинку чи під високовольтними проводами), думаю, братиме достатньо далеко...  
  •  

Rivne

AlexFM написав(ла):
ЦитатаVova.UA написав(ла):
ЦитатаМоже хтось користувався приймачем Tecsun PL 747 ?? Як він в плані прийому ФМ, і апетиту на батарейки ???  (КВ/СВ не дуже цікавлять)

Держал в руках - хрень. Там применятется филлипсовская микра типа ТЕА, чувствительность и избирательность не лучше чем в телефонах СониЭриксон.
А Тексонівський 912ий портативник??? Як на мене, досить непоганий для ФМ, при невеличкому підсиленні й при віддаленні від технічних перешкод (прийом в будинку чи під високовольтними проводами), думаю, братиме достатньо далеко...  
  •  

Vova.UA

ЦитатаА Тексонівський 912ий портативник???

З аналог. шкалою приймачів в мене є кілька ))) Треба переходити на цифру, ато станцій все більше, і густіше  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Rivne

Vova.UA написав(ла):
Цитата
ЦитатаА Тексонівський 912ий портативник???

З аналог. шкалою приймачів в мене є кілька ))) Треба переходити на цифру, ато станцій все більше, і густіше
Тобто \"на цифру\" - на цифрову шкалу чи на цифрове мовлення??? В мене з цифровою тільки один, щоправда, трохи несправний, тож користуюсь цим, а частоти я по пам`яти:) відновлюю або (чого не вистачає) додаю з відповідних джерел, як, наприклад, цей непоганий ФМ-ТБ-ресурс. Та й самі продавці не дуже (дивно, чому) хочуть везти з такими шкалами, хоч, наприклад, різниця між KIPO з аналоговою та цифровою в ціні невелика...  
  •  

Vova.UA

ЦитатаТобто \"на цифру\" - на цифрову шкалу чи на цифрове мовлення???
Шкалу, до мовлення нам ще далеко B)

Те, що бачив у Львові: Tecsun DR-920 ,PL-747, PL-600, BCL-2000 (можливо 3000)
 ну і само собою DE-1103  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Rivne

Vova.UA написав(ла):
Цитата
ЦитатаТобто \"на цифру\" - на цифрову шкалу чи на цифрове мовлення???
Шкалу, до мовлення нам ще далеко B)

ну і само собою DE-1103
Ой, про Деджен краще не згадуйте:) - то таке диво прийому та мрія багатьох моїх колег (про себе вже мовчу:X), але не дуже дешеве (хоч дехто з наших КХ-слухачів знайшов якісь спільності у їхній, 1103 чи 1106ого, та одного з Грюндігів схемах) :angry:  
  •  

Vova.UA

Цитатаале не дуже дешеве
ПЛ 600 ще дорожчий.
Тексани PL 600 і BCL 3000 коштують по 615 грн. Мені 3000 сподобався - на вигляд - просто звірюка  :evil: , ну правда - не дуже він портативний. Будуть лишні гроші - може куплю :cheer:

[img size=200]http://mdata.yandex.net/i?path=b0805183308_img_id4007310689517848743.jpg[/img]  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •