Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Цитата: kotenko. від Травень 01, 2023, 11:57:00Хтось колись пробував посилити прийом радіо, поклавши антену приймача на купу ложок в банці?
Логіка такого в тому, що чим більше ложок тим кращий прийом? Якщо так, то це не дасть суттєвого результату, якщо хочеться, то побалуватися можна. Приріст може дати довжина антени, але потрібно враховувати, що довжина хвилі на 100 МГц приблизно 3 м, такої довжини її ніхто робити не буде і незручно по габаритах, тому антени можна робити довжиною 1/2 або 1/4 хвилі, остання буде найзручніша, тобто 75 см, на таку довжину і орієнтуйтесь. Банка з ложками може дати, а може і не дати таку довжину.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

игорь88

Цитата: Ігор від Квітень 25, 2023, 12:02:57Придивляюся новий телефон, хочу купити з приймачем, на одній моделі Самсунг він є, але там немає роз'єму 3,5 є тільки  USB Type-C, хто знає, як у такому випадку там можна слухати радіо?
Посмотрите телефон samsung a52 8g. Есть и гнездо 3.5мм и чувствительность как у tecsun 880 на фм. Незнаю, возможно мне повезло с образцом. Только светящийся дисплей сильно мешает приему.
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

kotenko.

Ігор, от в дитинстві таким балувався, конкретно покращувало лише прийом ТБ-несучих. Так,в додачу до УТ1 з Черкас, гарно став прийматись 1+1 з Києва і Ут1 звідти ж(але на 2-3).
#наташанемішай
  •  

Ігор

#843
Цитата: игорь88 від Травень 01, 2023, 14:05:24Посмотрите телефон samsung a52 8g. Есть и гнездо 3.5мм и чувствительность как у tecsun 880 на фм. Незнаю, возможно мне повезло с образцом. Только светящийся дисплей сильно мешает приему.
Дякую! На жаль взяв без приймача, і бюджет був обмежений, як фінансами так і лімітом в оплаті частинами. Хочу на майбутнє знайти Huawei Y5 2018, там приймачем я був задоволений.

Травень 01, 2023, 15:21:18
Цитата: kotenko. від Травень 01, 2023, 14:46:33Ігор, от в дитинстві таким балувався, конкретно покращувало лише прийом ТБ-несучих. Так,в додачу до УТ1 з Черкас, гарно став прийматись 1+1 з Києва і Ут1 звідти ж(але на 2-3).
У мене тоді були варіанти прийому тільки з Києва, ложками і вилками викрутитися не виходило, з часом з'явилося радіо Нет із БЦ, але я його не міг довго слухати, хотя були приймачі, які ловили тільки дану хвилю і люди слухали.
З модифікаціями я тоді балувався у вигляді проволоки або телевізійної антени, у 2004 на китайську мильницю з проволокою приймав деякі станції.
  •  

admin

Цитата: admin від Квітень 25, 2023, 12:10:48Я ніколи не зможу купити смартфон без 3.5
Не пройшло й тижня.
Мій Zenfone 6 здавалось начебто перестав остаточно вмикатися. Шеф сказав вибрати смартфон за рахунок фірми через Amazon Business.
Учора вибирав весь день, але це був екстрим. Три речі - якісні фото бажано з мінімальними оптичним зумом, хоча б 5k mAh та jack 3.5 mm це не реально. Прийшлось розділити, фірма купує S23 Ultra для повсякдення а я візьму мабуть Ulefon  X10 для спорту/гір та поїздок в усілякі жопні місця.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Ігор

Цитата: admin від Травень 01, 2023, 15:28:14Не пройшло й тижня.
Мій Zenfone 6 здавалось начебто перестав остаточно вмикатися. Шеф сказав вибрати смартфон за рахунок фірми через Amazon Business.
Учора вибирав весь день, але це був екстрим. Три речі - якісні фото бажано з мінімальними оптичним зумом, хоча б 5k mAh та jack 3.5 mm це не реально. Прийшлось розділити, фірма купує S23 Ultra для повсякдення а я візьму мабуть Ulefon  X10 для спорту/гір та поїздок в усілякі жопні місця.
Я собі взяв Самсунг М33, акумулятор 5000, пам'ять 128 Гб, оперативка 6, джек 3,5,на жаль без приймача, слухаю радіо через інтернет, але телефоном задоволений. З 8 ранку посадив його тільки на 31%. Камеру у відгуках гидили, а вона виявилася непоганою, зарядки у комплекті не було, але у мене вона залишилася з попереднього.
  •  

TV-Ukr

Цитата: corazon від Квітень 25, 2023, 12:08:36Є навушники з USB Type-C, а також перехідники з 3,5 на USB Type-C.
Не думаю, що на смартфони без 3.5 обов'язково ловити FM саме на навушники, можна і на зарядний кабель. Навіть мій смартфон з 3.5 ловить радіо на зарядний кабель, хоча й тільки місцеве.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

sen

А це вже залежить від того як змонтована антена. У мене телефон також дає можливість ввімкнути останню станцію без навушників, але буде шипіти навіть місцева станція. Як би технології не йшли вперед, але антена це все одно має бути фізичне з'єднання з якимось проводником. І якщо в смартфоні передбачене використання саме навушників як антена, то вже не буде інакше (хоча для місцевого прийому будь-який провідник покращить сигнал). Можливо там де немає виходу 3,5 і роблять антену через зарядний кабель.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

зараз у багатьох флагманів ФМ просто немає
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

игорь88

Цитата: sen від Травень 01, 2023, 18:56:40А це вже залежить від того як змонтована антена. У мене телефон також дає можливість ввімкнути останню станцію без навушників, але буде шипіти навіть місцева станція. Як би технології не йшли вперед, але антена це все одно має бути фізичне з'єднання з якимось проводником. І якщо в смартфоні передбачене використання саме навушників як антена, то вже не буде інакше (хоча для місцевого прийому будь-який провідник покращить сигнал). Можливо там де немає виходу 3,5 і роблять антену через зарядний кабель.
Близько 2011-2012 року я купив собі телефон Fly, модель не пам'ятаю. Він був дешевий. Але була незвична фішка з радіо. Він міг працювати на ФМ без навушників і не відключав радіо без дрота. Вздовж корпусу була металева пластина. А з іншого боку пружній контакт входу антенни, щоб в закритому стані пластина була під'єднана. У нього була непогана чутливість, достатня для прийому без навушників більшості місцевих станцій, коли я перебував у місті Дніпро.
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Ігор

Я пам'ятаю раніше була якась модель Соні Еріксон заточена саме під радіо. В живу ніколи не бачив, але читав про нього.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

IANDROCOM

#851
Цитата: Ігор від Травень 01, 2023, 21:24:48Я пам'ятаю раніше була якась модель Соні Еріксон заточена саме під радіо. В живу ніколи не бачив, але читав про нього.
Лінійка R, наприклад R300 чи розкладний R306.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

DVB

Sony Ericsson R300 був дуже хороший телефон, але лише для тих хто цікавився радіо. Там навіть середні хвилі були. В магазинах їх тоді знайти було не можливо. У пересічних користувачів, вони не користувались попитом. Тому продавці їх не брали. Зараз на наших сайтах оголошень, знайти майже не можливо. Якщо десь і з'являються, то відразу купуються колекціонерами.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Ігор

Погуглив, то знайшов один варіант за 4600 грн з доставкою. Свого часу хотів його купити.
  •  

Lupus68

#854
Цитата: Ігор від Травень 02, 2023, 10:35:13Погуглив, то знайшов один варіант за 4600 грн з доставкою. Свого часу хотів його купити.
Тоді тут має бути дешевше:
https://darstar.com.ua/ru/product/13645859032/
Лише одне цікавить: рівень вад та перешкод у АМ-діапазоні від працюючого екрану, зарядки та ін. В ідеалі там має бути потужна фільтрація та екранування.
У протилежному випадку наявність СХ - це маркетинг, та неясно, для кого. В ті роки СХ ще працювали (але місцеві станції вже з перебрями), може актуально було комусь за містом...
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор