Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

DVB

Щоб вам порекомендувати, комусь потрібно купити всі шість і порівняти чутливість.
А взагалі, якщо вибирати не по чутливості, а по функціоналу, то із тих шести запропонованих варіантів, лише Sony мають RDS.
Стосовно вибору по чутливості, то все не так просто. Все залежить в яких умовах буде використання. Якщо за містом, то є сенс вибирати по максимальній чутливості, якщо в місті, де є десяток місцевих передавачів, то висока чутливість буде лише шкодити. Також, багато чого буде залежати від приймальної антени.
Тому, навряд чи хтось купить ці шість тюнерів і порівняє їх, щоб сказати вам у якого краща чутливість. А тим більше, який з них буде краще працювати в вашій місцевості, з вашою антеною.

jur_fm

Всі ці старі тюнери мають погану селективність. Якшо мешкаєте у місті хоча б з кількома місцевими станціями, то на нормальну антену вони будуть по діапазону утворювати комбінашки. Краще пошукайте такий апарат: Sony XDR-S10HDiP. На ebay принаймні є.
  •  
    Подякували за цей пост: sgw2006

sgw2006

Покищо залишусь зі  своїм стареньким Kenwood KDC3027:
Spoiler
[close]
Зі всих наявних приймачів, він найчутливіший.
Sony ST-SE700:-:Kenwood KR V7070:-:RTL2832U+R820T SDR:-:Omicom S2:-:Dipol DIP 5/RZ B:-:Dipol DIP 3/RZ B:-:36Е:-: 4.9°E:-:4.0°W:-: 54.9°E:-:56.0°E:-:74.9°E:-:85.0°E:-:90.0°E
  •  

cepheus06

Народ, хто зтикався з такою проблемою: радіоприймач Edutec lt-9095 (працює на TA7758P) купив за копійки, вмикається, шипить і все. В жодному діапазоні прийому не має. Реакція на дотик до антени трохи є. Візуально приймач без втручань. На КХ та СХ на слух гучність меньша. Може хтось з таким стикався і знає у якому напрямку працювати? Тестера поки не маю, залишився дома.
Sony ST-S390 + 1/2 диполь разрезной (вертикальный)
  •  

US7IGN

Все що завгодно. Враховуючи рік випуску, навіть електролити під питанням.
  •  

МАЯК-232

Може бути відсутність контакту осі конденсатора настройки. Це спільний контакт для АМ і ЧМ. Але в моєму випадку радіо хоч тріщало коли крутити настройку і деколи грало.
  •  

cepheus06

Цитата: US7IGN від Квітень 02, 2022, 09:47:15
Все що завгодно. Враховуючи рік випуску, навіть електролити під питанням.
Буде час почну з конденсаторів. Можливо із-за цього така низька гучність на СХ/КХ.
Sony ST-S390 + 1/2 диполь разрезной (вертикальный)
  •  

Ігор

Придивляюся новий телефон, хочу купити з приймачем, на одній моделі Самсунг він є, але там немає роз'єму 3,5 є тільки  USB Type-C, хто знає, як у такому випадку там можна слухати радіо?
  •  

corazon

Є навушники з USB Type-C, а також перехідники з 3,5 на USB Type-C.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

admin

Я ніколи не зможу купити смартфон без 3.5
  •  

Ігор

У мене зараз безпровідні навушники, але FM радіо потрібне і для роботи, можна перевірити ефір доки в місті і щось підправити. Тому придивляюся на телефони з приймачем, ну здивувало, що радіо працює через USB.
  •  

sen

#836
Може ще бути FM, що працює зовсім без навушників.
Була колись лінійка умовних "бабушкофонів" з FM що працював без навушників, там було щось типу активної антени і непоганий прийом. Є ще безпровідні навушники - де FM приймається без будь-яких дротів, але дуже погано.

Але я не знає чи є такі сучасні смартфони.

Доречі зараз на ринку з'явилось багато DAB+/FM приймачів вироблених для Європи, коштують вони приблизно 700-1200 грн, мають досить гарний прийом FM, живлення від батерейок і блоку живлення (що в комплекті, і легко міняється, якщо треба), RDS. Дуже гарна альтернатива KIPO/Colone. Марок і моделей багато, але загалом вони схожі - дворядний алфавітний дисплей, живлення від пальчикових батарейок або зовнішньго блока живлення, підтримка DAB+, FM з RDS, вбудований моно динамик.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

optimist

#837
Мій Redmi 9 вміє FM навіть без навушників. Але радіо на смартфоні через FM дуже рідко слухаю, в основному коли моніторинг ефіру роблю.
  •  

kotenko.

Хтось колись пробував посилити прийом радіо, поклавши антену приймача на купу ложок в банці?
#наташанемішай
  •  

sen

чесно кажучи не думаю що це дієвий спосіб.

Але можу сказати що різні приймачі по-різному реагують на різні антени.

Візьму на прикладі прийому у Старокостянтинові.

Kipo/Colone (аналогові шкали) - тут є пряма залежність від довжини антени - на штатну антену можна прийняти тільки місцеве, і в деяких положеннях Люкс або релігійне в УКХ. При цьому додаю проводом ще пару метрів і вже приймається і Промінь і Релакс, Полонее, та навіть Трек з Рівного.

А от з'явився у мене цифровий DAB+/FM приймач - йому пофіг на антену. Він зі складеним телескопом гарно приймає Люкс і УР-1 з Хмельницького. Кіро в таких самих умовах приймає тільки місцеве. Витягання антени робить звук хіба що трохи чіткішим. Але подовження антени не додає нових станцій до прийому. В цій же ситуації Кіро дає мені можливість слухати більше станцій.