Рада залишила українським виконавцям на радіо лише

Автор Michael_15, Листопад 03, 2011, 18:03:55

Попередня тема - Наступна тема

vital-fm

AlexFM
О, вже дві, "ман/4u" і "Ок фм".
Спільними зусиллями може ще одну наколупаємо.
Так, на державних політики і реклами більше, але в відкритому вигляді, комерційні свої політичні приналежності більше розкривають під час виборчого періоду, та й поза ефіром  бачимо в яку сторону хитається або стоїть політична приналежність.
На рахунок Криму, спасибі, що "Лідер" перейшов на російську начитку новин, українська у диктора була ні до чого, щось типу Азаровської, хоча в поїзді настрій реально піднімала, аж жаль було.
Та навіть  в Криму українську музику відставляли на ніч, що й  буде, скоріш за все, при 25% квоти. Тільки тепер можна запхати вітчизняного україномовного виконавця подалі в часі, для справжніх поціновувачів української музики.
Варіант 2, більш виграшний - українська музика російською мовою.
Лишаються ОДТРК, але й вони будуть робити сітку згідно регіону мовлення скоріш за все.  
  •  

pavlo_r

Цитата: "vital-fm" post=9831Тільки тепер можна запхати вітчизняного україномовного виконавця подалі в часі, для справжніх поціновувачів української музики.
Варіант 2, більш виграшний - українська музика російською мовою.

Хай ті, яких треба запихати і співають вночі не псуючи репутацію музики українською мовою. Хоча я і люблю українську пісню, все ж вважаю, що якісна пісня залишається якісною не залежно від мови на якій виконується. Тому, якщо питання перестануть політизувати, а радіостанції (по щучому велінню) не стануть навмисне викидати нашу музику з ефіру - все в української (якісної) пісні буде гаразд  :good:  Крім того, зараз не 90-ті і в поширенні музики радіо відіграє вже не таку помітну роль (інтернет рулить)
І взагалі я не розумію світової зацикленості на англійській мові, а українських радіостанцій на українській, російській, англійській. Чому в ефірі наших станцій майже не чути музики іншими мовами? Таке враження, що ні чехи, ні фіни співати не вміють. Мені, наприклад, подобаються пісні білоруською, польською, французькою, німецькою.  
  •  

Michael_15

Верховна Рада перегляне закон про квоти
Верховна Рада перегляне закон щодо зменшення квоти національного аудіовізуального продукту в ефірі до 25% та скасування квоти на українську музику. Про це заявив президент Віктор Янукович під час засідання Гуманітарної ради 11 листопада, повідомляє «Українська правда».

 

Перед цим члени ради просили президента заветувати відповідний закон.

 

«Його до речі немає, він не надійшов, бо він так виписаний, що важко було зрозуміти, про що йдеться. І коли я зустрівся з деякими депутатами, вони не змогли цього пояснити», - сказав Віктор Янукович.

 

За словами президента, насамперед метою закону було «створити умови для того, щоб радіокомпанії мали можливість приймати будь-які замовлення, не обмежуючи їх ніякими лімітами». «Але в підсумку виявилось, що мова йде про український продукт. А це крім пісень ще й музика, і твори», - зазначив президент.

 

Зрештою, за словами Віктора Януковича, юридичне управління ВР знайшло багато помилок і розбіжностей в цьому законі, «тому він знову буде розглядатися у Верховній Раді».

 

Радник президента з гуманітарних питань Ганна Герман у коментарі «Телекритиці» сказала, що, очевидно сила аргументів в парламенті була недостатньою, щоб переконати депутатів, щоб вони не ухвалювали закон про квоти. «Тепер, я думаю, депутати зрозуміють аргументи, які лягають на терези українських національних інтересів. Я вважаю, і знаю, і маю добру інформацію, що ця проблема вирішена. В Україні так само, як у Франції і Британії, і Фінляндії, і Польщі великий відсоток національного культурного продукту в теле- і радіоефірі. Президенти й уряди цих країн дбають про національні інтереси в галузі культури. Так само і президент України керується і буде керуватися в цих питаннях виключно національними інтересами України. А оскільки захист вітчизняного виробника є національним інтересом України, то ми можемо з вами бути спокійні за цю справу. Закону про квоти в Адміністрації президента немає, чи він сюди надійде - це велике питання», - сказала вона.

 

Як повідомляла «Телекритика», 3 листопада Верховна Рада ухвалила закон, що скасував квоти на українську музику в ефірі та удвічі зменшив - на національний аудіовізуальний продукт.

 

Натомість виконавчий директор Незалежної асоціації телерадіомовників Катерина М'ясникова вважає, що новий закон не скасовує квоти на українську музику в ефірі. На її думку, частка українських музичних творів враховується в частці національного аудіовізуального продукту, яка становитиме 25%.

 

В Адміністрації президента пообіцяли уважно розглянути цей закон перед підписанням.

 

Однак Голова Верховної Ради України Володимир Литвин відклав підписання закону про квоти до усунення неузгодженостей в тексті документу.

 

Тим часом культурні та громадські діячі вимагають від президента Віктора Януковича ветувати закон про квоти.

 

«Телекритика»  
  •  

tandem33

Квоти вводилися і потрібні для захисту національного музичного виробника, вони мають діяти та існувати. АЛЕ! В Законі 2006 року було припущено кілька серйозних помилок.
По-перше, зважаючи на особливості української естради та шоу-бізнесу, в Законі про квоти, слід було чітко прописати, яка музика і який виконавець вважається українським і підпадає під категорію "національний музичний продукт". У світовій практиці (та й в межах здорового глузду), це перш за все, пісні українською мовою, а не "подражаніє по-русскі" московскім Алочкам і Філічкам всяких там гламурних "мальчіков і дєвачек"...
По-друге, в законі про квоти слід було чітко вказати частину доби, коли ці 50% національного продукту мають лунати - скажімо, з 6.00 до 0.00. Оскільки таких часових рамок не було, деякі ФМ-ки (не вказую назви через політкоректність), крутили україномовну музику виключно вночі з 0.00 до 6.00, коли слухацька аудиторія є мізерною. Тож очікуваної практичної користі у свідомості слухачів від україномовної музики не було взагалі.
По-третє, ФМ-ки давно перестали бути ЗМІ і перетворилися на комерційні
бізнес-проекти. За прокручування своєї музики в ефірі виконавця
змушують платити чималі кошти, фактично як за рекламний продукт. Нечисленні україномовні виконавці не є "багатими і толстимі дядямі-мільйонерами" і не здатні працювати з радіостанціями за такими "панятіямі". Тож ФМ-ки й відмовляли їм в програванні їхнього "національного продукту", посилаючись нібито на "неформат", що є типовою "відмазкою". Доплюсуйте до цього інформаційний та фінансовий контроль більшості ФМ-ок з боку російського великого капіталу і відповідну "антихохляцкую политику".
Ну і по-четверте, навіть в такому недопрацьованому вигляді, Закон про квоти від 2006 року міг би працювати і таки трішки поліпшити ситуацію з україномовною музикою в ефірі. Та цей Закон більшість радіостанцій просто не виконували. Ніхто не контролював і не змушував його виконувати, санкції щодо порушників не застосовувалися. Тож нинішня антиукраїнська влада фактично на "голому місці" "взялася" за скорочення квот з подальшою їх ліквідацією. Зрозуміло яка їй з цього вигода і з "якого боку". Залишається тільки "поаплодувати" (  
  •  

vital-fm

Ще раз повторю: квота національного продукту має бути в голові керівництва станції, якщо нема - жоден закон не поможе, будуть шукати і виписувати в законі способи обходу.
"Молоде радіо", "УХ радіо" вийшли на ринок без квот і працюють кожен по своєму правда - видно  час ще не прийшов, коли аудиторії масово потрібна буде українська пісня.
Якщо радіо не крутить, значить це не джерело для розповсюдження, тут вже писали, що радіо не є основним, а значить треба виходити на популярність в інтернеті.
Якщо вона буде - хтось та й ризикне.
А з квотами, скільки б відсотків вони не були, подача до слухача така, що краще б її не було, а слідкувати ніхто не буде, норму дали - відчепіться і виконуйте.
Проблема на поверхні не тільки з квотами, а з культурними передачами, в деяких і дитячими. Просто запихають на ніч і все нормально - конкурси виграють.
Це замість того, щоб дати на конкурс частоти під дитяче чи культурнопросвітницьке мовлення.
П.С. Треба буде виловити з понеділка 30 хвилин дитячих передач у "Супер радіо", цікаво куди поставлять.  
  •  

дрон

Ініціаторами закону про скорочення з 50% до 25% обов'язкових квот на український продукт у теле- та радіоефірі виступали радіостанції. Про це заявив президент Віктор Янукович на засіданні Громадської гуманітарної ради у п'ятницю, 11 листопада.
У відповідь на заклик членів ради ветувати цей закон В.Янукович сказав, що документ ще не надходив до адміністрації президента.

«Він ще не надійшов, тому що його так виписано, що там взагалі важко було зрозуміти... важко було зрозуміти», — сказав президент.

«Коли я почав дискусію на цю тему з деякими народними депутатами, вони не змогли пояснити взагалі, що необхідно зробити. Тобто мета була — створити умови для того, щоб радіокомпанії мали можливість приймати будь-які замовлення, не обмежуючи це ніякими лімітами», — сказав президент.

У той же час, В.Янукович підкреслив, що при розгляді цього закону необхідно було врахувати, що мова йде про український продукт, а не лише музику. «Український продукт — це, окрім пісень, і музика, і твори тощо», — сказав президент.

За словами президента, у законі є багато розбіжностей.

«Цей закон — він не вийшов. Коли Володимир Михайлович (голова парламенту Володимир Литвин — ред.) віддав його на експертизу до юридичного відділу, то вони констатували, що там дуже багато помилок, суперечностей і протилежностей. Тому він знову буде розглядатися Верховною Радою, Верховна Рада буде повертатися до нього, і яким буде прийнятий цей закон, потім подивимося», — сказав В.Янукович.

http://news.dt.ua/CULTURE/yanukovich_zayavlyae,_scho_skorochennya_ukrayinskogo_produktu_v_efiri_lobiyuvali_radiostantsiyi-91319.html  
  •  

дрон

Цитата: "vital-fm" post=9934Ще раз повторю: квота національного продукту має бути в голові керівництва станції, якщо нема - жоден закон не поможе, будуть шукати і виписувати в законі способи обходу.
"Молоде радіо", "УХ радіо" вийшли на ринок без квот і працюють кожен по своєму правда - видно  час ще не прийшов, коли аудиторії масово потрібна буде українська пісня.
"Молоде радіо"

Є ще "Є!Радіо": http://eradio.net.ua/  
  •  

Philip_SR

Цитата: "pavlo_r" post=9755:punish:
Цитата: "Philip_SR" post=9745Отстой не отстой, а нормальной украинской музыки на часовой плейлист набрать сложно, даже 25%. Как это не прискорбно, но в целом украинская музыка убивает радиостанции с особым не попсовым форматом.
http://uhradio.fm/sms/  :music:  Може прозрієш, але сумніваюсь

Правильно сумніваєшся, бо ху...ня!
От і ведучій ху..во вже от музика на радіо УХА!
[img size=646х438]http://s1.ipicture.ru/uploads/20111112/45R6qAQ8.jpg[/img]
[img size=647х437]http://s1.ipicture.ru/uploads/20111112/UE3bANCL.jpg[/img]  
  •  

tandem33

Цитата: "vital-fm" post=9934Ще раз повторю: квота національного продукту має бути в голові керівництва станції, якщо нема - жоден закон не поможе, будуть шукати і виписувати в законі способи обходу.
Цікава психологія, однако. Так давайте тоді взагалі скасуємо всі закони і хай кожен дядя чи районна школота "у своїй голові" витворяє все, що йому заманеться, особисто визначаючи, що популярне і потрібне, а що - ні.

Скасування квот дійсно ініціювали радіостанції. Чому? Тому що тепер ефірне "квотне" місце займатиме російська гламурна тупорила попса, за яку ці ж радіостанції отримуватимуть купу грошей. Вигідно? Вигідно! Тобто, гроші сьогодні важливіші за будь-який Закон чи національний інтерес та ідею. І це головна причина бардаку, беспределу і хаосу в країні.
Власне контроль і покарання за дотримання Закону про квоти якраз і був відсутній, бо тим, хто має ганяти і контролювати щедро платили, щоб радіостанції ніхто не чіпав за порушення квот.
Накопичення надприбуткового капіталу будь-якою ціною - це не ідея, а просаджування життя впусту. І до чого призводить така "ідея", всі ми бачимо на власні очі і відчуваємо на власній шкірі сьогодні.  
  •  

neekeri

Цитата: "tandem33" post=9957Накопичення надприбуткового капіталу будь-якою ціною - це не ідея, а просаджування життя впусту. І до чого призводить така "ідея", всі ми бачимо на власні очі і відчуваємо на власній шкірі сьогодні.

от і завдяки цьому український радіоефір та якісна музика - речі несумісні.  
  •  

tandem33

Цитата: "tandem33" post=9957от і завдяки цьому український радіоефір та якісна музика - речі несумісні.
Так, і якісної української музики бракує через комерціалізованість гуртів та виконавців. Та все ж краще хай крутять україномовних, ніж Настей с Потапамі і прочий шлак.
Он в поляків теж попса і примітивізм, але ж слухають, і крутять по своїм ФМ-кам. Тому що "своє", а своє яке не яке теж треба поважати. Тим більше забалансовувати ним всіляку іноземну та іншомовну туфту.  
  •  

vital-fm

tandem33
Я за  закони, але які потрібні і будуть діяти, а не пишуться під ситуацію.
А ще я за діалог, треба сісти, напрацювати якусь модель і т.д.
А то виходить, що рада посередник між виконавцем і радіостанцією, а в результаті отримуєм бардак.  
  •  

Philip_SR

Цитата: "vital-fm" post=9974tandem33
Я за  закони, але які потрібні і будуть діяти, а не пишуться під ситуацію.
А ще я за діалог, треба сісти, напрацювати якусь модель і т.д.
А то виходить, що рада посередник між виконавцем і радіостанцією, а в результаті отримуєм бардак.

     В нашей стране законы для лохов. Обойти законы можно за деньги. Результат: даже при 50% или 25% соотношении укр. зарубеж. музыки - Бизнес радио, Ренесанс, Шансон и др. крутят зарубежную музыку на 100%. Получается, что законы ставящие народ в позу краба, очень выгодны чиновникам, так как они за вознаграждение закрывают глаза на "уникальные" форматы вышеназванных радиостанций.  
  •  

vital-fm

Хто як, особисто чув на "Шансоні" Тік, в інтернеті зустрічав, що Отвінта теж крутили...
Неформат, але мусіли якось викручуватись.
Ось тому я проти такої подачі.
Зараз "Шарманка" вночі крутить українських російськомовних, чи то пак російськоспіваючих, виконавців.
Годину чи дві - не засікав.  
  •  

Philip_SR

Цитата: "vital-fm" post=9982Хто як, особисто чув на "Шансоні" Тік, в інтернеті зустрічав, що Отвінта теж крутили...
Неформат, але мусіли якось викручуватись.
Ось тому я проти такої подачі.
Зараз "Шарманка" вночі крутить українських російськомовних, чи то пак російськоспіваючих, виконавців.
Годину чи дві - не засікав.

Хорошо. Но на Бизнес Радио и Ренесанс укр. музыки вовсе нету.  
  •