ЦитатаТак само передчасно говорити про DDoS-атаки на держсайти як про яскраво виражену ознаку появи громадянського суспільства. І не тільки через відсутність абсолютної впевненості в тому, що справжні організатори акції не керувалися комерційними міркуваннями. Якщо йдеться про демонстрацію громадянської активності, чому свідомі українці не блокують сайти влади, коли проводиться пенсійна реформа, коли підвищуються тарифи на ЖКГ, коли «бариги і хабарники в погонах» обкладають даниною всю економіку, відкрито й цинічно грабують країну, залізаючи в кишеню кожному бізнесменові? Масовим протест став не через обурення народу порушенням громадянських прав, а, швидше у зв'язку з банальною образою населення на спробу позбавити його «законного» права на «шару».
Сайти держустанов не DDoS-ять через пенсійну реформу, коли підвищуються тарифи на ЖКГ і т.д. з однієї простої причини - користувачами Інтернету в більшості є молодь та люди середнього віку, які мають середній рівень доходу і покладаються не на державу, а виключно на себе. Пенсіонери та соціально незахищені верстви населення, якими "опікується" держава, не мають фінансової спроможності купувати компи і користуватися Інтернетом, а то й просто не вміють. Та і взагалі їм не до цього.
Причина хакерських атак за закриття
EX.UA не лише бажання народу качати все на халяву. Причина глибша - народ дістало тупе і гламурне телебачення з однаковим набором фільмів і програм. Дістала політика і реклама, тупі "жовті" новини про побутові розборки по п'яні. Народ хоче "відключатися" від цієї нав'язливої штучної пропагандиської реальності і відпочивати під фільми, музику, книжки, які він сам може вибрати в Інтернеті. В тому числі під ті книжки і фільми, яких в ліцензованих точках практично неможливо дістати і купити. Саме це і було головною причиною хвилі обурення і протесту, хакерських атак на знак помсти за закриття файлообмінника. Держава намагається відібрати в народу останню можливість вільного вибору інформації та розваг, а це до добра не доводить.
А щодо "лекцій" про авторські права, то в західних країнах все одно існує достатньо сайтів та файлообмінників, де розміщується хаявний контент. Контролювати і поганяти піратів можна на фізичному плані - магазини і базари, заводи з контрафактного виробництва. У віртуальному просторі це зробити набагато важче і схоже більше на спробу довести, "хто в світі хазяїн". Особливо враховуючи зростання ролі та впливу Інтернету в суспільній комунікації та вільного розміщення інформації, яка "непідконтрольна" і невідфільтровується власть імущіми, як це робиться в традиційних ЗМІ.
Навіть якщо повністю перемогти піратів і замінити халяву в Інтернеті платними ліцензованими точками та сайтами, зростання прибутків для власників авторських прав буде мізерним. Хоча б тому, що народ все одно буде купувати один ліцензований примірник і тиражувати його тисячами серед своїх друзів та знайомих, як це було за "совка" чи в 90-х.