Цифрове телебачення DVB-T2 в Україні

Автор GMB, Квітень 16, 2011, 16:37:17

Попередня тема - Наступна тема

wasul76

Це так,але,нажаль,ніхто,в цьому,не зацікавлений,ні власники каналів,ні Зеонбуд.
  •  

admin

А до чого тут Зеонбуд? Оператор телекомунікацій у цих нас. пунктах або КРРТ або місцеві, лише в одному нас. пункті - Телемережі України.
Тому, як буде бажання у власників то можуть спробувати збільшити потужність (але УДЦР!).

Нажаль набаго частіше є звернення власників на змешення потужності (потрібно лише місто), тому ці 5-10 Вт для більшості буде ідеально.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

https://amcu.gov.ua/news/tov-zeonbud-oshtrafovano-na-ponad-257-mln-grn-za-vstanovlennya-neobgruntovanih-tarifiv-na-translyaciyu-u-formati-t2

ТОВ «Зеонбуд» оштрафовано на понад 25,7 млн грн за встановлення необґрунтованих тарифів на трансляцію у форматі Т2
  •  
    Подякували за цей пост: Diller


Coole

  •  

admin

#5240
Зі звіту НР:
2020 року Національна рада продовжила розпочату у 2019 році розбудову цифрового наземного телевізійного мовлення – так званого цифрового поясу безпеки – на територіях із особливим режимом мовлення. Проєкт передбачає запуск 11 мультиплексів на відповідних територіях Донецької, Луганської та Херсонської областей. Заплановано встановлення передавачів потужністю 1 кВт у містах Волновасі, Гірнику, Краматорську, Маріуполі Донецької області, у селах Бахмутівці Новоайдарського району, Підгорівці Старобільського району, Комишувасі Попаснянського району, селищі Широкому Станично-Луганського району Луганської області, в місті Скадовську, смт Чаплинці, селі Чонгарі Генічеського району Херсонської області. За останньою інформацією від операторів телекомунікацій, наразі 8 передавачів уже увімкнуто в таких населених пунктах: Волновасі, Гірнику, Краматорську, Маріуполі Донецької області, Широкому Луганської області та у Скадовську, Чаплинці, Чонгарі Генічеського району Херсонської області.

(мова про МХ-7)


Створення цифрової багатоканальної телемережі у діапазоні 174 – 230 МГц (МХ-7) Концерном РРТ, ухвалене рішенням Національної ради 5 грудня 2019 року, триває. Фахівцями Концерну РРТ проведено значну роботу з визначення джерел фінансування проєкту, підготовки кожного об'єкта, де будуть розміщені цифрове обладнання та антено-фідерні системи до їх монтажу і тестування, проведено переговори з можливими постачальниками обладнання. Водночас запровадження Урядом карантину та посилених протиепідемічних заходів у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 погіршило економічну ситуацію Концерну РРТ і не дозволило розпочати у 2020 році закупівлю обладнання й будівництво загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7. Концерн РРТ готовий розпочати роботи з будівництва мережі МХ-7 у 2021 році.

  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin


Також проблемним питанням є розширення території покриття телеканалу «ДОМ» шляхом організації мовлення в модуляції QPSK (4-QAM), що дозволить забезпечити сигналом цієї програми домогосподарства на непідконтрольних територіях ОРДЛО та у північних і центральних районах тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим. Проблема полягає в тому, що наповнення телеканалу «ДОМ» складається з контенту провідних медіагруп, які під час ведення переговорів висувають технічні вимоги до розповсюдження програми «ДОМ», що полягають у такому: унеможливлення дублювання контенту з подальшою втратою глядацької частки, неперетинання аудиторії і території розповсюдження сигналу, інші технічні вимоги щодо характеристики направленості РЕЗ. Національна рада опрацьовувала це питання спільно з УДЦР, Концерном РРТ і ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України». Для розширення території покриття телеканалу «ДОМ» основними питаннями, які потребують вирішення, є такі:  визначення ще однієї програми, яка буде розповсюджуватися разом із телеканалом «ДОМ» на передавачах із модуляцією QPSK;  вирішення питання кількості мовників на 22 ТВК у м. Волновасі та 6 ТВК у м. Гірнику (лишити лише 2 програми) для повноцінного увімкнення на цих ТВК мовлення з модуляцією QPSK;  отримання згоди медіагруп, які беруть участь у формуванні контенту для каналу «ДОМ», на розповсюдження програми «ДОМ» ДП «Мультимедійна платформа іномовлення України» на цифрових передавачах із модуляцією QPSK.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

Національна рада отримала погодження від оператора телекомунікацій мультиплексу МХ-6 ТОВ «ТРК «Етер» на зміну стандарту й розбудову мультиплексу у стандарті DVB-T2, а від УДЦР – нові прораховані в стандарті DVB-T2 канали для цієї мережі (166 каналів) і нові прораховані в діапазоні 470 – 694 МГц канали мереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 (223 канали).  Уведення в дію МХ-6 можливе лише після переналаштування загальнонаціональних мультиплексів МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 у зазначеній смузі радіочастот і повного вимкнення аналогового мовлення в Україні. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1263 використання аналогової технології для каналів телевізійного мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, триватиме до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України, а для каналів мовлення телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення, – до 31 березня 2021 року.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

Упродовж звітного року визначені рішенням Національної ради оператори телекомунікацій здійснювали розбудову місцевих каналів цифрового мовлення. Так, станом на кінець 2020 року розбудовано 6 з 11 цифрових каналів місцевого мовлення (м. Дніпро, м. Жовті Води, м. Нікополь, м. Покров Дніпропетровської області, м. Запоріжжя, м. Чернівці), мовлення розпочали 12 із 19 телерадіоорганізацій. На жаль, одна ТРО (ТОВ «Гравіс») анулювала ліцензію на мовлення на місцевих цифрових каналах у м. Макарові та м. Переяславі Київської області. У Макарові, Переяславі Київської області та Харкові тривають роботи з придбання, встановлення обладнання й оформлення дозвільних документів. У Вільногірську і Першотравенську Дніпропетровської області оператори телекомунікацій не здійснили розбудову каналів, тому Національна рада вивчає питання зміни оператора на Концерн РРТ, який погодився стати оператором багатоканальних телемереж місцевого мовлення у цих населених пунктах і забезпечити ліцензіатам послуги з поширення програм
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

admin

Після тривалих перемовин ТОВ «Зеонбуд» із мовниками, які мають ліцензії на мовлення в МХ-1, щодо підписання договорів, закупівлі й монтажу обладнання, з 1 квітня 2020 року введено в експлуатацію передавачі у м. Рені, м. Балті та с-щі Лісках, а з 1 серпня 2020 року – передавачі у м. Болграді, м. Кодимі, с. Петрівську Тарутинського району, смт Великій Михайлівці Одеської області. Таким чином, населення зазначених населених пунктів і прилеглих територій отримали можливість прийому 8 найрейтинговіших телепрограм у цифровому стандарті.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon, DeJar

admin

14 додаткових передавачів у Волинській (с. Кортеліси Ратнівського району), Закарпатській (смт Великий Бичків Рахівського району, смт Воловець, с. Глибокий Потік, смт Дубове, с. Калини Тячівського району, с. Довге Іршавського району, м. Міжгір'я, м. Перечин), Івано-Франківській (смт Верховина, м. Калуш, м. Яремче, с. Річка Косівського району), Луганській областях (смт Троїцьке), які вже внесені до ліцензії, ТОВ «Зеонбуд» зобов'язалося ввести в експлуатацію до 31.12.2020. Листом від 15.12.2020 ТОВ «Зеонбуд» повідомило Національну раду про проведення активних робіт у цьому напрямі. Зокрема, незважаючи на вкрай несприятливі погодні умови в Івано-Франківській та Закарпатській областях, завершено монтаж обладнання на переважній більшості передавальних станцій і розпочато роботи з його первинного технічного контролю фахівцями УДЦР. Виникли труднощі зі встановленням обладнання у с. Глибокий Потік Закарпатської області, пов'язані з укладанням договору із власником вежі. За інформацією представників Національної ради в Івано-Франківській і Волинській областях, у період із 9 по 16 грудня 2020 року передавачі, що транслюють програми першого мультиплексу, вже введено в експлуатацію у смт Верховині, м. Калуші, м. Яремче, с. Річці Косівського району ІваноФранківської області та с. Кортелісах Ратнівського району Волинської області. Листом від 29.12.2020 ТОВ «Зеонбуд» повідомило Національну раду про виконання у всьому обсязі взятих на себе зобов'язань щодо введення в експлуатацію додаткових передавачів у мультиплексі МХ-1 і трансляцію програм загальнонаціональних телерадіоорганізацій, що мовлять в МХ-1 на 13 додаткових станціях мультиплексування. У зв'язку з тим, що власник вежі у с. Глибокий Потік Закарпатської області не встигає оформити дозвільні 34 документи до 31 грудня 2020 року, запуск станції переноситься на січень 2021 року. Проте передавальне обладнання у с. Глибокий Потік доставлено, монтаж передавальної станції завершено.
Решта передавачів із 47 додаткових буде запущена після внесення відповідних змін до ліцензії ТОВ «Зеонбуд» на підставі отриманих Національною радою висновків УДЦР, укладання додаткових угод між ТОВ «Зеонбуд» і загальнонаціональними мовниками мережі МХ-1. Це дасть можливість усунути «білі плями» у покритті цифровим сигналом території країни.

TV-Ukr

Цитата: admin від Січень 30, 2021, 09:22:45
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1263 використання аналогової технології для каналів телевізійного мовлення на територіях, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями, триватиме до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України
От і дізнались, коли відключать аналог.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

vital-fm

Це для найвитриваліших, комерційні можуть змучитись швидше.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

АДВ

Канали самі потроху відмовляються від аналогового мовлення на тих територіях.
Ватных сепараторов на Магадан! Слава Украине!
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

kram2000

Як думаєте, який канал може замінити ЗІК в МХ-3??
  •