У 2021 році власне мовлення у стандарті DVB-T2 продовжували 4 місцевих телерадіоорганізації: ПП «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ВІК», м. Бердичів (логотип: «ВІК»), ТОВ «МЕДІА-ПРОСПЕКТ», м. Житомир («СК1»), ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «СОЮЗ – ТВ», м. Житомир («Сtv»), КП КОРОСТЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ «ТО «КОРОСТЕНЬМЕДІА», м. Коростень («Коростень ТБ»).
Загалом на території Житомирській області розміщено 9 передавачів, що розповсюджують програми у цифровому телевізійному стандарті. Але попри це, як і у попередні роки, охоплення території Житомирщини сигналом DVB-T2 коливається в межах 65-75%. Найслабше покриття фіксується на територіях Андрушівської, Баранівської, Ємільчинської, Романівської та Ружинської громад. А з огляду на особливості забудови та рельєфу питання якісного доступу до цифрового сигналу DVB-T2 продовжує бути актуальним для низки мікрорайонів Житомира. Відстань від південних околиць обласного центру до передавача, розташованого у с. Андріївка, становить 35 км.
В аналоговому стандарті у Житомирській області продовжує працювати один телемовник - ТОВ «Телерадіокомпанія «СОЮЗ – ТВ», м. Житомир («Сtv»).
На Житомирщині на конкурс виставлена частота 91,7 МГц у місті Новограді-Волинському. Можна зазначити, що цю звістку вже позитивно сприйняли у місті та прилеглих громадах. В міській раді розпочато роботу над підготовкою пакету необхідних документів для участі у майбутньому конкурсі.
Варто зауважити, що північ Житомирської області продовжує потребувати особливого насичення саме вітчизняним інформаційним продуктом – з огляду на прикордонні території, що межують з Республікою Білорусь.
З різним рівнем якості прийому, але фіксується присутність теле- та радіосигналу з Білорусі. У поточному році спеціалісти Подільської філії Українського державного центру радіочастот провели комплексне вимірювання доступності білоруських телевізійних та радіоканалів на півночі Житомирської області. За інформацією, наданою Центром, у низці населених пунктів в цифровому стандарті зафіксовано трансляцію телевізійних програм виробництва не лише Республіки Білорусь: «РТР Беларусь», «МИР 24», «НТВ Беларусь», «Шансон ТВ», інших. Також, фіксується присутність в ефірі радіостанцій сусідньої республіки: «Радиус ФМ», «Першы нацыянальны канал Беларускага радыё», «Правда Радио».
В цьому контексті продовжує бути актуальним насичення прикордоння Житомирщини вітчизняним інформаційним, аналітичним, просвітницьким продуктом. У 2022 році у Народичах повинен зазвучати Суспільний мовник.
А відновлення конкурсів на телевізійне та радіомовлення за умови наявності вільних частот дозволяє сподіватися на збільшення вітчизняних мовників
у телерадіопросторі.