Суспільне мовлення (Перший, Культура) [DVB-T2/супутник]

Автор sten, Червень 11, 2011, 11:03:49

Попередня тема - Наступна тема

IANDROCOM

Цитата: vital-fm від Березень 11, 2020, 22:20:45
Можуть розділити соцмережі, типу оф сторінка і неоф.
Наскільки знаю, немає різниці всеодно дадуть ляпас.
  •  

vital-fm

Дарма.
Ось вчора була передача стосовно мови ділового спілкування, так нехай запровадять ччасові проміжки для санкцій - все написане в неробочий час є особистою думкою журналіста.
  •  

kotenko.

Коли коментатори на УТ-1 ляпнуть таке, що краще би не ляпали:
Spoiler

П. С. Ого, написав 1200-те повідомлення.
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

BanderaTV

Це виглядає комічно, порівняно з тим, що вилітає з рота у деяких спікерів.
  •  

UzUA108

На каналах Суспільного транслюватимуть недільні богослужіння п'ятьох церков
ЦитатаУ неділю, 29 березня, в ефірі суспільного каналу «UA: Перший» покажуть богослужіння

О 9:30 – недільна меса Римо-католицької церкви в Україні.   

О 10:00 – божественна літургія у Свято-Михайлівському кафедральному соборі Православної церкви України та всеукраїнська молитва.

Об 11:30 – недільна літургія української Греко-Католицької церкви.   

На каналі «UA: Культура» о 12:30 буде трансляція недільного богослужіння Церкви євангельських християн-баптистів. О 13:00 – недільне богослужіння Української Християнської Євангельської Церкви.

P.S. ...і жодної УПЦ (МП).

kotenko.

-А шо там Суспільне?
-Здохло!

Замість 1 711 516 тис. грн буде 1 233 205 300 грн. Віднімаємо десь 350 млн грн боргу Євроньюзу, і навіть без арешту рахунків ми отримуємо плач Ярославни від Лигачових, Міських та Остап, що Суспільне благополучно "скончалось".

Детальніше свої думки викладу в наступному пості.
#наташанемішай
  •  

kotenko.

#1686
Цей пост буде ще на Протв нет юа, в коментах на сторінках летаргічного НСТУ.

А шо там Суспільне? Здохло!

Модель суспільного мовлення, яку так натхненно просували громадські організації типу Детектор медіа, депутати з комітету свободи слова у ВР, яку було ухвалено й підписано згодом Президентом 07.04.2015 р, в українських реаліях виявилась неефективною.

В чому суть?

НСТУ (колишні НТКУ, НРКУ, ОДТРК) мало би фінансуватись щороку на суму в 0,2 % ВВП  попереднього року (точніше, видатків загального фонду Держбюджету попер. року).
Хоча в прийнятому законі про суспільне мовлення були зазначені й інші джерела фінансування: абонплата, реклама, доходи від продажу своєї продукції та оренди своїх приміщень.
Але не тільки ці 5 років, а й всі 28 у державного мовлення не було достатнього фінансування, на відміну від інших європейських країн.

Який вихід шукали?

Ліричний відступ:
На мою думку, суспільне мовлення нікому і нафіг не потрібно, крім тих, хто там працює, і тих, хто захищає модель суспільного за державний кошт (всілякі Незалежні Медійні Ради, Детектори медіа, Медіарухи, грантодавці). Про нього згадують лише тоді, коли йдуть Олімпіади, біатлон, Євробачення (сам студентом бачив, як у гуртожитку УТ-1 вмикали більш ніж на 10 сек. лише під час згаданого пісенного конкурсу).


Всі ці 5 років були ниття, плач Ярославни про постійну нестачу коштів, вимоги до Кабміну, щоб було повне фінансування.
Деякі люди пропонували, щоб НСТУ фінансувалось з радіочастотної ренти.
Але й Кабмін, й громадські активісти були неправими.

Я ж наприклад, в оцій темі https://forum.ukrtvr.org/index.php?topic=2185.1680 кілька років, і в 2017 році і на сторінці НСТУ  в ФБ, і на сторінці  Детекторів Суспільного мовлення в ФБ пропонував, чи не спробувати змінити модель фінансування на абонплату. У відповідь ця ідея не була підтримана ярими захисниками СМ (в ФБ Ігор Розкладай мені відповів, що в уряді так і хочуть, щоб ми перейшли на абонплату і загнулись).


Постійні ребрендинги

7 квітня 2015-го р. Перший Національний став UΛ: Першим, а згодом і всі суб'єкти тоді ще майбутньої НСТУ отримали приставку UΛ:. Нам пояснювали, шо ЮА означає "ти є ", хоча в нормальному сприйнятті це мало бути не UΛ:Першим, а UА: Першим, до прикладу.

В кінці минулого року стало відомо про ребрендинг UА: Першого на Суспільне ТБ.

Ніде в світі суспільні телемовники не носять назву Суспільне. Натомість там короткі і впізнавані назви ( у Франції - France 1,2,3 і т.д.,  в Польщі - TVP 1,2,3, TVP Sport і т.д., в Чехії -CT 1, 2, 24, в Німеччині - ARD, ZDF і т.д., а в Італії - Rai 1, 2,3,4,5,Rai Sport,Rai Premium і т.д.
Ми ж вирішили придумати свій велосипед, хоча він і калічний.

Тепер час ставить все на своє місце. І коли сьогодні розказують, що Першому, Культурі, трьом каналам радіо і регіональним філіям буде хана, я скажу, це не кінець. Це лише початок. Початок розробки нової системи фінансування НСТУ, за якої за її радіостанції (хоча з ними зараз все добре) і телеканали (нудні до блювотиння) не буде нам  соромно.

Що далі?

Тож залишається два шляхи фінансування:

1) фінансування з 50% радіочастотного податку (ренти), яке просуває секретар Наглядової Ради НСТУ В. Сільсь.., ой, Міський.
Мінус:
Уявіть, що ви топ-менеджер каналу Інтер, вкладаєте гроші власника у вироблений контент, і від цього отримуєте немалі рейтинги, а значить і немалі гроші від рекламодавців. Плюс ваш канал має сплачувати за трансляцію в Т2, а з тих грошей відраховується радіочастотна рента у Держбюджет, і яка прогодує ваших конкурентів з НСТУ. Чи будете ви згодні з такими змінами у відповідному законодавстві?!

2) Грубо кажучи, пролобіювати законопроект "Про ліцензійний збір на ТБ і радіо", у якому прописати, що кожне домогосподарство щомісяця обов'язково має сплачувати 20 грн на суспільне мовлення. Так, як в країні мінімум 10 млн домогосподарств, це число множимо на 20 і на 12 і отримуємо 2,4 млрд грн щороку. Цього вистачить для нормальної діяльності. Абонплату можна переглядати кожні 2 роки в бік збільшення на 5-10 грн. 
До речі, з цих коштів + реклами і живуть ARD, ZDF, регіональні мовники і суспільні радіо в Німеччині, теле- і радіоканали RAI в Італії. Будь-хто, хто хоча б півдня бачив такі канали, може задати питання, а чому в нас не так? А тому, що ніщо не буває безкоштовним. А ми як країна пост-совка, хочемо завжди халяви і манни небесної, а отримуємо те, що заслужили.

Мінуси:
Є ризик, що якщо абонплату "сховати" в платіжках за електрику чи газ, грошей може надійти мало, так, як обленерго і облгази належать всюдисущим медіаолігархам, тобто конкурентам.
Є ще варіант зняття абонплати із зарплатних карток, коли банк нараховує офіційну зарплату, а звідти 20 грн йдуть на рахунки НСТУ.

Але і перший, і особливо другий шлях фінансування - це все одно набагато краще, ніж роками просити милостиню в Уряду. Інакше можна взагалі на роки, а то й десятиліття забути про сильне суспільне (державне) мовлення.
#наташанемішай
  •  

vital-fm

Сьогодні вичитав, що в Англії хочуть перевести абонплату в адміністративне порушення з кримінального, та й Німці якось схиляються до платного тв, ніж до абонплати за своє суспільне...
А може прописати в законі крауфандинг? Хай збирають з слухачів і не тільки з України, якщо транслюються на весь світ.
  •  

admin

А нащо її ховати у платіжці? У мене так і написано:
абонамент RAI від .. до ... - 9 евро. Плюсується у суму платіжку. А платіжку можна оплатити лише 100%.
  •  

vital-fm

Щоб не було, як з дротовим радіо: не хочеш - відмовся.
Мабуть подібного і бояться противники абонплати.
  •  

admin

#1690
Зробити так що відмовитися можна лише заповнивши формул і після перевірки відповідною виїзною комісією, що має перевірити відсутність будь якого телевізору/радіоприймача в хаті.
  •  

IANDROCOM

  •  

kotenko.

#наташанемішай
  •  

IANDROCOM

#1693
Цитата: admin від Березень 30, 2020, 13:43:00
Зробити так що відмовитися можна лише заповнивши формул і після перевірки відповідною виїзною комісією, що має перевірити відсутність будь якого телевізору/радіоприймача в хаті.
І не забувайте що приймач який може приймати Українське радіо є навіть у старій задрипаній Nokia 105. А у смартфонах є доступ до інтернету, і відповідно можна дивитися або читати суспільне в інтернеті (не кажу вже й про комп'ютер куди можна всунути наприклад астромету та дивитися цифрове етерне тб (найпоширеніша модель астромети не підтримує аналог), слухати цифрове або аналогове радіо). Але наші 100% найдуть якийсь "обхід", заникають всі приймачі і такі, "А у нас нічого і не має". Тому як на мене при покупці потрібна реєстрація, може навіть безкоштовна - купуєш телевізор/радіоприймач/автомагнітолу/тюнер/телефон/комп'ютер. На касі записують паспортні дані. Все!
  •  

vital-fm

#1694
Цитата: admin від Березень 30, 2020, 13:43:00
Зробити так що відмовитися можна лише заповнивши формул і після перевірки відповідною виїзною комісією, що має перевірити відсутність будь якого телевізору/радіоприймача в хаті.
Теж не варіант, таври та інші холдинги також захочуть на цьому заробити, я вже мовчу про платний пакет Т2.
Та й відмазка проста - я слухаю ...фм|tv, а він безкоштовно поширюється.
Тут хіба що єдине: 1 соцпакет, а вся комерція йде в платне ТБ без загравання з верствами населення, або комерційне має ділитись з суспільним.
  •