ТРК Україна (2001-2022)

Автор Lawyer, Жовтень 18, 2011, 16:12:17

Попередня тема - Наступна тема

Zheka

Я бы тот пресс релиз трактовал как полное закрытие МГУ.
ЦитатаЦього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні.

Звучит как аннулировать лицензии на вещание
  •  

UzUA108

Ахметов оголосив про припинення діяльності онлайн-медіа «Медіа Групи Україна» :roll:

Український бізнесмен Рінат Ахметов повідомив, що його інвестиційна компанія SCM виходить з медійного бізнесу.

«Цього тижня Медіа Група Україна відмовиться на користь держави від усіх ефірних і супутникових телевізійних ліцензій наших каналів і від ліцензій наших друкованих медіа в Україні. Ми також припинимо діяльність онлайн-медіа МГУ», – повідомив Ахметов.

Ахметов зазначив, що таке рішення продиктоване набранням чинності законом «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

Як найбільший приватний інвестор в економіку України я неодноразово казав, що не був, не є й не буду олігархом. Короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах. За понад 20 років, починаючи з 2000-го року, ми разом із журналістами створили медіахолдинг, що ґрунтується на принципах свободи слова, правди і професіоналізму, складається з 10 ефірних і супутникових телевізійних каналів, інтернет-ресурсів, друкованих ЗМІ та сучасної виробничої медійної екосистеми. Загальний обсяг інвестицій, вкладених у цей медіахолдинг, перевищив 1,5 млрд доларів США

Але найбільша інвестиція — це внесок кожного з 4 000 журналістів і співробітників нашої медійної команди. Завдяки вашій роботі канали «Україна» й «Україна 24» стали лідерами в Україні за глядацькою аудиторією, а канали групи «Футбол» збирали мільйони уболівальників перед екранами. Тому мені важко приймати рішення про вихід із медійного бізнесу», – заявив бізнесмен.

Оригінальнал заяви.

Заява, звісно, гучна бабло
  •  

sanyo

Тепер у держави тобто у влади буде своє Зетв..
  •  

0-0-0-0

Тут нехай владні кола вирішують, залишити холдинг собі або приватизувати його.
На їх місці я би осуспільнив МГУ та закрив нафіг НСТУ (окрім радіо) - у України та НЛО контент набагааато краще ніж у Останнього.
  •  

UzUA108

#274
"На користь держави"
ІМХО: Що далі? Консолідація з іншими державними медіа (Домом, UATV, можливо Радою), згодом ребрендинг усього під бренд "Україна" (як бренд дійсно пасує державному телебаченню як от у Рашці). А в МГУ ще й база чудова (як матеріальна, так і контентна добре, про останнє забудьте).

Трьох "Футболів" тим більше з a la carte (як колись хотіли) вже не буде точно :wink:. Державі немає сенсу їх всіх підтримувати, стільки спортивних каналів як от у Рашці, навіть якщо і на преміум основі.

Щодо Індиго/НЛО - або об'єднаються, або без змін тільки контент максимально буде схожий.

Це найкращий і можливий варіант.

Найгірший, на мою думку - закрити ВСЕ з МГУ і пороздавати частоти/обладнання (можливо, щось і Суспільному)

UPD. Тема така гаряча, що я вдруге не встигаю написати пост, як хтось мене випереджає :oops:
  •  

kotenko.

І тут Ахметка мені підісрав. От якби група DF...
В мене вже у "влажних мєчтах" був перехід IMG під АРМА, а тоді продаж Canal+...
#наташанемішай
  •  

0-0-0-0

#276
Цитата: kotenko. від Липень 11, 2022, 19:18:31
В мене вже у "влажних мєчтах" був перехід IMG під АРМА
До речі. На фоні недавних "тьорок" Газзбуту та Нафтогазу, у Фірташа мінус 1 великий бізнес (ще залишилась РГК).
Тому ІМГ може бути наступною у черзі після МГУ.
  •  

kotenko.

#277
Облгази Фірташа в управління АРМА передавали якраз.

Таки да, закривають, першою ластівкою був 34 канал:
https://www.rbc.ua/ukr/news/ahmetov-reshil-vyyti-mediabiznesa-budet-kanalami-1657558579.html
#наташанемішай
  •  

kram2000

Народна депутатка від "Слуги народу" Євгенія Кравчук в етері Радіо НВ сказала же, що Ахметов здає ліцензії на мовлення в телеетері і видавництво в Україні державі (тобто, Національній раді з питань телебачення і радіомовлення).

З одного боку, мені не шкода ТРК Україна через інформаційну політику, яку просував телеканал до 2014 року (а деякі свої помилки не виправили після 2014 року).


А з іншого боку, ТРК Україна був найуспішнішим бізнес-проєктом для бізнесмена (а згодом, і олігарха), який не залежав від спадку УТ-1/2/3 (як Інтер чи Г+Г) та починали свій шлях з регіонів (до того, як стати всеукраїнським, ТРК Україна активно дивились на Донеччині та Луганщині заради розважалівки та місцевих новин більш за все.

Той же самий ЗІК (родом зі Львова) завжди тягнуло на формат інформтейменту.

Тому втрату ТРК Україна (та й всього медіахолдингу Ахметова) вважаю вагомим сигналом для українського телеринку.

Доброго вечора, я з Краматорська.
  •  
    Подякували за цей пост: DVB

Qolo

Не дай бог возродят госТВ на базе "Украины" :nosuper:
Лучший вариант - продать все активы по отдельности на аукционе, предварительно пригласив поучаствовать в нем зарубежных медиаигроков (Polsat, Canal+, Mediaset, Sky Group, TF1, RTL Group, beIN и прочие, включая турецких, азербайджанских, грузинских, казахских).

Хотелось бы так  :99: :
Україна // Індиго // НЛО TV // Ukraine 1/2 // NLO TV 1/2 ---- Polsat или Canal+
Україна 24 ---- Polsat
34 телеканал ---- TV5 Запорожье или Первый Городской Кривого Рога
Донбас // Сігма TV // ТВ-Сфера ---- Суспільне Донбас
Футбол 1/2/3 ---- beIN
  •  

vital-fm

Та наче анулюють ліцензії і буде конкурс.
  •  

Zheka

Вообще не понимаю, с чего все эти разговоры о перекупе холдинга иностранными медиа холдингами. В стране война, активы упали до себестоимости если не ниже.

Тут надо адекватно оценивать ситуацию:
- рынок рекламы умер и пытается как-то возродится. Но это явно будут не довоенные бюджеты
- другие активы Ахметова пострадали. Те же заводы в Мариуполе, шахты в Донецкой области, другие заводы почти не работают из-за проблем с логистикой. Субсидировать медиагруппу просто не за что
- рынок производства сериалов тоже упал. Все производство мелодрам было ориентировано на русскоязычных телезрителей с дальнейшей перепродажей за поребрик, в Казахстан, Молдову и в страны Прибалтики. Теперь же контент в Украине производить нереально, особенно на русском языке
- государство заставляет вещать общий телемарафон, ещё и вводит закон об олигарах


Вот только как по мне - это прям очень большой удар по информ безопастности страны. Все те журналисты выйдут на локальный рынок и просто обвалят его. А любители русскоязычных мелодрам возраста 45+  потеряют локального производителя и останутся с контентом из-за поребрика на Ютубе. Так себе перспективы
  •  
    Подякували за цей пост: GMB

kotenko.

Цитата: Zheka від Липень 11, 2022, 23:00:27
В стране война, активы упали до себестоимости если не ниже.

Після війни десь рік-два ціна активів не зміниться.
#наташанемішай
  •  

mikhail

Цікаво далі побачити розвиток подій
  •  

taras_l

А що буде із платформами Xtra TV i Oll tv?
  •