Проводове радіомовлення (некролог)

Автор Plinks, Липень 15, 2012, 22:07:31

Попередня тема - Наступна тема

vital-fm

Олександре, зараз час з  14-ої до 15-ої забирають собі деякі місцеві мовники, які раніше брали відрізок часу у вихідні, а так деколи проводять оповіщення населення в цей відрізок часу.
  •  

Александр

Цитата: Ігор від Листопад 08, 2014, 18:10:22
А що? Унітаз з функцією радіо. :)
Колись, на попередній нашій квартирі я врізав проводове радіо в тумбу мойки на кухні, щоб жинці було краще чутно. Звук був дуже приємний, з низьким тембром завдяки дерев"яній тумбі. Також приємно було проводити час в туалеті, бо з тумби до нього була велика дірка для труб. Наших гостей це теж дуже забавляло - звідки йде звук?  :lol: :-)
  •  

ass1995

Цитата: Александр від Листопад 08, 2014, 08:18:05
Цікаво, де і для чого використовується перерва в проводовому мовленні в 14-15годин?
Угу. И что самое интересное, так это то, что только в будние дни. В выходные этого перерыва нет. По крайней мере, так было всегда, сколько я помню, в проводном радио в селе Грушка (Ульяновский район, Кировоградская область). Чётко помню, что в около 14:00 шли позывные-мелодия "Реве та стогне Дніпр широкий", шесть гудков - и радио вырубали. Потом целый час тишина, а вещание начиналось с тех же шести гудков (позывные не включали) и дальше вещание по расписанию.

Но так бывало не всегда. Иногда операторы в Ульяновке спали (или гав ловили), по-этому случались всякие конфузы. Например, когда начиналось вещание, могли "проглотить" несколько гудков, могли включить на середине позывных, иногда могли вообще включить где-то в 15:02-15:03. Так же само и когда отключали: могли пропустить фразу "Говорить Київ. 14-та година", могли пропустить позывные новостей, один раз вообще аж через 10 минут выключили. Особым моментом нужно выделить трансляцию заседаний Верховной Рады. Когда она продолжалась и после 14:00, радио не выключали. Если заседание завершалось где-то в 14:20-14:30, вещание вырубали сразу после окончания.

Как сейчас обстоят дела с проводовым радио в Грушке, не знаю. Бабулька слушает "УР-1" на многоволновом приёмнике (от проводового радио отказались 2 года назад). Кстати, слушает его на FM, хотя и живёт в "глухому українському селі".  :wink:
  •  

vital-fm

Зараз на засіданнях ВР після 14-ої вмикають трансляцію, але на новинах о 14-ій вимикають, відновлюють після них.
  •  

Александр

Цитата: vital-fm від Листопад 08, 2014, 18:30:36
Олександре, зараз час з  14-ої до 15-ої забирають собі деякі місцеві мовники, які раніше брали відрізок часу у вихідні, а так деколи проводять оповіщення населення в цей відрізок часу.
А у нас такими мовниками колись були радіолюбителі-пірати - вмикали через підсилювач (раніше були лампові з трансформаторним виходом) і ганяли музику або перемовлялись.
  •  

Александр

Ще цікавий анекдот знаю від бувалого радіотехніка. Деякі розумники включали в радіорозетку гучномовець без трансформатора. Йому чутно гарно, а більш нікому навкруги, бо фактично робив к.з. Тоді радіомонтер, сидячі на стовпі, здогадався - короткочасно коротнув на радіолінію напругу з електромережі. У пірата від цього гучномовець зразу вилетів, а у кого є трансформатори не постраждав. :laugh:
А ось це я чув своїми вухами в універмазі в радіовідділі. Бабуся питає продавця, чому у неї гучномовець не працює, а лише гуде. А він питає, куди бабуля включає його. Вона каже - туди, куди й радіоприймач. Адже він там грає.  :laugh:
  •  

admin

бывает и такое

1.   Видати КОМУНАЛЬНІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ (УСТАНОВІ, ЗАКЛАДУ) «НОВИНИ КОСТОПІЛЬЩИНИ» КОСТОПІЛЬСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ, м. Костопіль Рівненської обл., ліцензію на мовлення з використанням першого каналу проводового мовлення (УР–1), зазначивши в ліцензії:
-   вид мовлення – проводове;
-   територіальна категорія мовлення – місцеве;
-   вихідні дані (позивні) – «Говорить радіостанція «Новини Костопільщини»;
-   територія розповсюдження програм – м. Костопіль та Костопільський р-н                   Рівненської обл.;
-   кількість домогосподарств (радіоточок) на території розповсюдження програм – 1179;
-   оператор телекомунікацій – Центр продажу послуг та обслуговування  споживачів Рівненської філії ПАТ «Укртелеком», вул. Міцкевича, буд. 2,                   м. Рівне;
-   адреса студії – вул. Незалежності, буд. 7, м. Костопіль Рівненської обл.;
-   програмна концепція мовлення – згідно з додатком до рішення;
-   періодичність, час, обсяги та сітка мовлення – 2 години 15 хвилин на тиждень, згідно з відрізками часу: понеділок – п'ятниця: 0630 – 0645, п'ятниця:   1400 – 1500;
-   строк дії ліцензії – 10 років.
  •  

dim

Цитата: Александр від Листопад 09, 2014, 10:28:39
Ще цікавий анекдот знаю від бувалого радіотехніка. Деякі розумники включали в радіорозетку гучномовець без трансформатора. Йому чутно гарно, а більш нікому навкруги, бо фактично робив к.з. Тоді радіомонтер, сидячі на стовпі, здогадався - короткочасно коротнув на радіолінію напругу з електромережі. У пірата від цього гучномовець зразу вилетів, а у кого є трансформатори не постраждав. :laugh:
А ось це я чув своїми вухами в універмазі в радіовідділі. Бабуся питає продавця, чому у неї гучномовець не працює, а лише гуде. А він питає, куди бабуля включає його. Вона каже - туди, куди й радіоприймач. Адже він там грає.  :laugh:
Я так делал в детстве. И тоже посадил линию. Ну и послал монтёр меня на дерево снимать моё устройство...
Но так вот проявилась любовь к радиотехнике...
Только если бы сеть была сделана по правилам, то ничего бы не было.
По правилам - абонент подключается к линии через резистор в сотни Ом.

А вот 220В подавать на вход тр. приёмника нельзя - сгорит ТР, если рег. громкости в макс. положении.
Если в среднем, то пронесёт, если ненадолго...
  •  

Александр

ЦитатаА вот 220В подавать на вход тр. приёмника нельзя - сгорит ТР, если рег. громкости в макс. положении.
Самая большая ошибка тогдашних советских разработчиков, что они применили к проводной сети и к прочей звукотехнике практически одинаковые с электросетью по размерам розетки. Поэтому в сеть по ошибке включались и репродукторы, и даже тогдашние головные телефоны. Примеры из моей жизни. У меня были крутые по тем временам головные телефоны типа ТДС-1 (кажется) - жена воткнула в сеть, и динамики в них полетели. Также один из проводных говорунов я доработал, чтобы его динамик можно было подключать через тумблер непосредственно к приемнику - тоже полетел таким же образом...
  •  

dim

Да наш народ способен и одиночные вилки (штырьки) в розетку 220 В всунуть - такими вилками комплектовались шнуры для записи с тр. сети на магнитофон...
Последствия разные - смотря в какое гнездо всунут. Они ведь тоже все одинаковые были.
Хуже всего, когда в линейный выход...
  •  

ass1995

Новости Ильичёвска за 17.11.2014

Начиная с 16:55 - репортаж о проводном вещании в Ильичёвском горсовете.

Ильичевские новости на ИТ-3 17 ноября 2014 г.
  •  

Александр

#116
Ну це вже неподобство!  :nono: Президент виступає на сесії ВР, а проводове радіо лише піщить - у нього "обідня перерва", не до президента.  :evil: Майже всі станції і ТБ транслюють.
  •  

Александр

Проводове радіо вмирає
http://cntime.cn.ua/chas-novini/provodove-radio-vmyraie.html
До речі, я вважаю проводове радіо різновидом кабельного радіомовлення. Колись у нас в НРКУ представник італійської компанії по ФМ-передавачам ELETTRONICA робив рекламний лікбез, і чогось зайшла мова про кабельне мовлення. Ми йому кажем, що в нас вже є "кабельне" радіо. Він здивувався, а коли ми виходили з НРКУ, я йому вказав на провода над кришами. Він ще більше здивувався...  :roll: :laugh:
  •  

admin

#118
В Италии у Rai было и есть проводовое радио, filodiffusione по итальянскому. Не знаю чему тот инженер мог удивляться.
  •  

Александр

#119
И тоже, как у нас по крышам? Кроме того, был не простой инженер, а какой-то крутой менеджер по продаже передатчиков. Он может и не знать уже про такие примитивные вещи.
  •