Вчасно не розпочали мовлення згідно виданих Національною радою ліцензій КП «ТРО «СОКИРЯНИ» Сокирянської міської ради Чернівецької області, м. Сокиряни Чернівецької області, ліцензія НР № 01701-м від 08.12.2021 р. (на частоті 97,9 МГц у смт Кельменці та території Кельменецької селищної територіальної громади, 24 години на добу), КП ТРК «На своїй хвилі», м. Новодністровськ Чернівецької області, ліцензія НР № 01725-м від 28.12.2021 р. (на частоті 102,3 МГц у м. Новодністровськ, 24 години на добу), ПП «ВІВА ГРУПС», м. Чернівці, ліцензія НР № 01646-м від 14.07.2021 р. (кабельне мовлення, за технологією ОТТ).
Три місцеві телерадіокомпанії – ТОВ «МТРК «Чернівці» (ефірне телебачення), ТОВ «ТРК «ТВА» (ефірне телебачення), ТОВ «Буковинська хвиля» (ефірне радіо), за погодженням із Національною радою, на час воєнного стану, збільшили потужність передавачів, а відтак – територію мовлення (ТОВ «Буковинська хвиля» – до 1 кВт, ТОВ «ТРК «ЧТ2» – ТОВ «МТРК «Чернівці» та ТОВ «ТРК «ТВА» – до 45 Вт).
Завдяки тому, що вежа КРРТ у Чернівцях має генератор на 20 КВт, а вежа в м. Новодністровськ – генератор на 50 КВт, ситуація з мовленням ТРО на Буковині була стабільною, філія Концерну забезпечувала роботу передавачів у штатному режимі. За виключенням 15 листопада, коли, внаслідок знеструмлення більшої частини регіону, на вежах було відсутнє електричне живлення і впродовж 30 хвилин (з 16:50 до 17:20) не працював жоден передавач. Після увімкнення генератора мовлення поступово було відновлене (спочатку УР-1, далі – місцеві мовники).
Більшість місцевих ТРО, розуміючи складну ситуацію, завчасно подбали про генератори для забезпечення роботи компаній за умов відсутності електроенергії: ТОВ «ТРК «ТВА», ТОВ «МТРК «Чернівці», ТОВ «ТРК «Станція», КП «ТРО «Сокиряни», ТОВ «Буковинська хвиля». Без альтернативного джерела живлення досі залишаються телеканали ТОВ «Чернівецький промінь» та ТОВ «Місто ТБ» – відповідно, ці ТРО зникають з ефіру на час вимкнення електричного живлення в будівлі, де розташовуються телеканали.ТОВ «ТРК «ТВА» не припиняло трансляції навіть після кількагодинного знеструмлення Чернівецької області. При знеструмленні вежі РРТ медійники продовжували передавати сигнал ТОВ «ТРК «ТВА» оптоволокном IPTV-операторам.
ефірі, КП «ТРО «Сокиряни» отримало від засновника новий генератор для безперебійного звучання обладнання радіомовлення, яке знаходиться поза межами міста Сокиряни (телевежа). Замовлено джерело безперебійного живлення на суму 12 тис. грн. для заміни застарілого, яке вийшло з ладу. Компанія домовилася з Кельменецькою селищною радою щодо часткового фінансування близько 350 тис. грн. для закупівлі обладнання та надання послуг у сфері радіомовлення жителям Кельменецької селищної територіальної громади Дністровського району на хвилі 97,9 мГц. Узгоджується закупівля обладнання із НВП «Квант-Ефір». За часткового фінансування Кельменецькою селищною радою, підприємство отримало від засновника легковий автомобіль для виїздів до телевежі за межами м. Сокиряни та в смт Кельменці Дністровського району.
ТОВ «Буковинська Хвиля» Наявий у компанії генератор лише частково забезпечує електричною енергією потреби радіостанції.
ТОВ «ТРК «Станція» (радіостанція «Радіо 10»), що мовить у Чернівцях на 103,2 ФМ, у Вижниці на 104,4 ФМ та у Сторожинці на 107,5 ФМ Більша частина мовлення, станом на грудень, відбувається завдяки бензиновому генератору. ТОВ «ТРК «Станція» оперативно попереджає про повітряну тривогу, передає важливу інформацію людям від місцевої та центральної влади, ретранслює новини «Єдиного марафону» у включеннях.
Телеканал ТОВ «Місто ТБ» поступово змінив звичну сітку мовлення на «Загальнонаціональний марафон», інформаційний контент та сповіщення населення регіону про оголошення тривоги. Після 24 лютого 2022 року втрачено комерційну складову телеканалу. З втратою енергетичною системою країни стабільної роботи через постійні ракетні атаки почастішали вимкнення електроенергії. Відтак знеживлюється ретрансляційне обладнання та зникає мовлення телеканалу. Наразі компанія не має змоги закупити дороговартісне обладнання для стабілізації роботи (генератор, безперебійний блок живлення, перетворювач напруги). У зв'язку з фінансовою скрутою і, як наслідок, заборгованістю перед «Зеонбудом», сигнал ТОВ «Місто ТБ» з 8 грудня до 15 грудня був відсутній у МХ-5.
Минулоріч, за підсумками конкурсів, ліцензії на мовлення на радіочастотах на території Чернівецької області отримали АТ «НСТУ» – «Радіо «Культура» (на частоті 98,3 МГц у Черніцях), КП «ТРО «Сокиряни» Сокирянської міської ради (на частоті 97,9 МГц у Кельменцях), КП «ТРК «На своїй хвилі» (на частоті 102,3 МГц в Новодністровську).
Передавач «Радіо «Культура» введений в експлуатацію 10.04.2022 року. КП «ТРО «Сокиряни» Сокирянської міської ради, отримавши ліцензію, у зв'язку з військовим станом та фінансовими складнощами не вдалося вчасно розпочати ефірне мовлення у Кельменцях. Станом на зараз, на фінальній стадії закупівля необхідного обладнання. Заплановано, що радіостанція розпочне цілодобове мовлення для мешканців смт Кельменці та Кельменецької селищної громади Дністровського району вже напочатку 2023 року.
Також через реалії військового стану та фінансові питання не розпочало мовлення 24 години на добу на частоті 102,3 МГц у Новодністровську КП «ТРК «На своїй хвилі». Наразі ситуація залишається складною – керівництво компанії не може окреслити перспективи освоєння комунальним підприємством здобутої на конкурсі FM частоти.
В рамках програми будівництва загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7, оператором якої визначено Концерн РРТ, в Чернівецькій області триває робота з оснащення відповідними передавачами. Загальнонаціональний мультиплекс передбачає встановлення 158 цифрових передавачів для трансляції до 12 телеканалів у стандарті DVB-T2 (MPEG-4) та 3 каналів суспільного радіо. Заплановані до встановлення на території Чернівецької області два передавачі МХ-7 уже улаштовані на об'єкті радіотелевізійної передавальної станції в Чернівцях (потужністю 500 Вт) та на РТПС у Новодністровську (потужністю 1 кВт). Обидва передавачі підключені до антенно-фідерного тракту та налаштовані в комплексі з антенами. Чернівецька область готова пройти дозвільні контрольні виміри для УДЦР та вийти в ефір за умови проведення конкурсу на мовників.
Згідно з даними Карпатської філії УДЦР, якісний прийом цифровогосигналу відбувається в населених пунктах, де встановлено передавачі, та в прилеглих до них районах. З вежі, що розташована в Хмельницькій області, цифровим сигналом покривається частина Хотинщини. Приблизний відсоток покриття Чернівецької області цифровим сигналом – 40%.