Euronews Україна (2011-2017)

Автор Radiostyle, Серпень 24, 2011, 16:05:37

Попередня тема - Наступна тема

Formally 20

Логический вариант - аннулирование лицензии. Раз Интер отказался финансировать украинскую службу Euronews
 •  

GMB

записи з ТБ: http://www.youtube.com/user/Serery
                         http://www.dailymotion.com/serery
записи з радіо: http://soundcloud.com/gmb_krm
 •  

krasaffcheg

На украинском сайте Euronews трансляция идёт уже с англоязычной дорожкой
 •  

admin

Помістив до розділу "Згадаємо про". Хтось може сказати дату початку мовлення?
 •  

Ігор

А я пізніше видалю із супутникового.
 •  

Ігор

Може 24 вересня 2011? Почитав початок теми.
 •  

admin

#36
Добре. Хай буде 24 серпня 2011.
 •  

kram2000

А що збирається переоформлювати ця контора, якщо вона вже не ретранслює українську версію Euronews??

ЦитатаПро заяву ТОВ «ВИДАВНИЦТВО «ЧИСТИЙ ПРИБУТОК», м. Київ, щодо переоформлення  ліцензії на мовлення (НР № 00503-м від 12.05.2015).
 •  

UzUA108

Уряд хоче у 2021 році запустити Euronews Ukraine
ЦитатаКабінет Міністрів України хоче запустити у 2021 році українську версію Euronews. 21 жовтня уряд на своєму засіданні уповноважив міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка провести переговори з міжнародним телеканалом Euronews і розробити проєкт щодо підписання угоди із запуску Euronews Ukraine у 2021 році.

Відповідне протокольне доручення на засіданні уряду озвучив Олександр Ткаченко, його підтримав прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Олександр Ткаченко у фейсбуку написав, що «це важливий крок в інформаційній політиці, а також – популяризації України у світі», та пообіцяв надати подробиці згодом.

Нагадаємо, у жовтні 2010 року за рішенням уряду Миколи Азарова було підписано ліцензійну угоду між Національною телекомпанією України та Euronews про створення української версії Euronews. Ця угода була укладена на 5 років з моменту початку мовлення (тобто мала залишатися в дії до 24 серпня 2016 року) і підлягала автоматичному подовженню після закінчення цього терміну. 24 серпня 2011 року розпочалося мовлення української версії Euronews.

Для створення україномовної версії Euronews український уряд виділив 85,5 млн грн (на той момент це близько 8 млн євро) на отримання ліцензії для НТКУ, покриття всіх операційних витрат, пов'язаних із запуском нової версії, технічне обладнання української редакції в Ліоні (Франція) та заробітну плату українських журналістів.

Однак уже через рік почалися проблеми з фінансуванням української версії Euronews, зокрема з оплатою щорічних ліцензійних платежів. З 2013 року держава перестала виконувати свої зобов'язання з фінансування Euronews, і почав накопичуватися борг Національної телекомпанії України перед Euronews, який зрештою сягнув понад 10,5 млн євро.

Наприкінці 2014 року новий уряд і нове керівництво Національної телекомпанії України захотіли достроково розірвати угоду з Euronews через відсутність коштів на її продовження.

У 2015 році Euronews подав позов до суду про стягнення з НТКУ 10,5 млн євро боргу. Після тривалих судових процесів Euronews виграв спір, і правонаступниця НТКУ – Національна суспільна телерадіокомпанія України – мусила сплатити цей борг. Борг було сплачено влітку 2020 року після арешту рахунків НСТУ.

Ще навесні 2015 року НТКУ анулювала свою ліцензію на мовлення української версії Euronews. Натомість ліцензію на українську версію Euronews отримала медіагрупа Inter Media Group Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна, яка стала новим партнером Euronews в Україні. Їхня ліцензія була оформлена на ТОВ «Видавництво "Чистий прибуток"».

Влітку 2016 року, стало відомо, що Euronews може припинити мовлення українською через рішення Inter Media Group. Після цього декілька місяців українська редакція продовжувала роботу й фінансувалася самим Euronews.

У жовтні 2016 року стало відомо про наміри Euronews закрити українську службу Euronews і звільнити 17 журналістів. Керівник української редакції Фідель Павленко розповів «Детектору медіа» деталі про закриття та звільнення. У травні 2017 року українська служба Euronews припинила свою роботу.
 •  

krasaffcheg

Тобто замість того, щоб нормально фінансувати Суспільне та навести лад у іномовленні, Уряд планує йти по граблях уряду Азарова та вбухувати гроші в україномовну версію телеканалу, який, як на мене, став нецікавим та непотрібним. А звідки кошти будуть брати? Знову з ковідного фонду?
 •  
  Подякували за цей пост: GMB

vital-fm

Хай приєднають до каналу рада.
 •  

kotenko.

А ультраси НСТУ навіть і не згадали, що ця вся історія з Євроньюс почалась ще в 2005 році за помаранчевих. Причому в архіві сайту це все є.
Посилання ось:
https://detector.media/withoutsection/article/25412/2005-09-09-nu-pridbalo-1-aktsii-kanalu-euronews/
https://detector.media/withoutsection/article/47866/2009-09-11-ntku-zapuskae-korotku-ukrainomovnu-versiyu-euronews/
https://detector.media/withoutsection/article/49201/2009-11-12-16-listopada-na-pershomu-startue-ukrainomovna-versiya-euronews/ (пам'ятаю, як тоді на Першому в анонсах показували Євроньюс о 18:45)
https://detector.media/withoutsection/article/51409/2010-03-02-ntku-domovlyaetsya-pro-ukrainomovnu-versiyu-telekanalu-euronews/
#наташанемішай
 •  
  Подякували за цей пост: vital-fm

kotenko.

Euronews Олександра Ткаченка

https://detector.media/rinok/article/182414/2020-11-12-euronews-oleksandra-tkachenka/

Та мене турбує інше:
ЦитатаЗа словами голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії, в НСТУ досі лишається частка акцій компанії Euronews. Спершу у 2010 році був придбаний 1 % акцій, але ця частка зменшилася після того, як частину акції європейських суспільних мовників придбала компанія CBS.

Висновок один: Аласанія - сука.
Баньте мене після цього.
#наташанемішай
 •  

vital-fm

Хтось не награвся в Ukraine today.
 •  

kostyantyn

Євроньюс повертається. І повертає його - Валід Арфуш. Всі його пам`ятають?
Найцікавіше - що це буде за рахунок держави, а не за приватні (власні) гроші, як у Албанії, Грузії, Румунії чи Сербії.
https://mediasat.info/2021/05/06/euronews-vernulsya/
 •