Радіомовна компанія - ТОВ «МЕГА БОРЖАВА», м. Іршава, ліцензія №01610-м від 10.02.2020 у смт Дубове, Тячівського району ще не розпочала мовлення.
ТОВ «Сіріус Медіа Продакшн», що володіє ліцензією на супутникове телебачення НР №00973-м від 07.10.2016, із серпня 2021 відновила мовлення, змінивши власників і місце розташування з м. Мукачева на м. Київ.
З метою кращого покриття цифровим телебаченням у Закарпатській області до вже існуючих 6 радіо-телевізійних станцій (1,2,3,5 мультиплексів) ТзОВ «ЗЕОНБУД» встановлено додатково ще 8 передавачів (МХ-1) потужністю 50 Вт, на яких функціонує цифрове обладнання. Повна географічна карта розташувань передавачів має наступні координати: смт. Великий Березний на г. Яворник (потужністю 50 Вт); м. Ужгород на вул. Кримській, 24 (200 Вт); м. Мукачево на
г. Павлова (100 Вт); м. Свалява на г. Кічера (100 Вт); м. Хуст на г. Товста (500 Вт); м. Рахів на г. Терентин (50 Вт); урочище Стовб, смт Великий Бичків (50 Вт); гора Плай, смт Воловець (50 Вт); с. Глибокий Потік (50 Вт); урочище Буськовець (РТС Довге, 50 Вт); урочище Делуц (РТС Дубове, 50 Вт); урочище Погар (РТС Калини, 50 Вт); урочище Плішка (РТС Перечин, 50 Вт); урочище Торшул (РТС Міжгір'я, 50 Вт), за допомогою яких розповсюджуються програми цифрового телебачення в регіоні.
Всі три місцеві ТРО Закарпатської області, які отримали ліцензії на цифрове телемовлення - Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» («UA:ЗАКАРПАТТЯ»), ДП ТРК «Мукачево («М-студіо»),
ПМП ТРК «Даніо», здійснюють повноцінне цифрове телемовлення на всіх передавачах-мультиплексах області.
Ситуація із цифровим мовленням у Закарпатській області має покращитися із введенням в експлуатацію державного мультиплексу (МХ-7).
На нарадах представника Національної ради у Закарпатській області
з керівництвом Закарпатської філії КРРТ та Закарпатського обласного відділу Карпатської філії УДЦР розглянуто питання стосовно можливостей збільшення територій охоплення цифровим телебаченням у Рахівському та Берегівському районах.
1. Т.в.о. директора Закарпатської філії КРРТ Русланом Озимко направлено листа до т.в.о. директора регіональної дирекції № 4 Концерну РРТ,
у якому вказується на необхідність перенесення мультиплексів
у Рахівському районі з РТС Терентин на радіоретрансляційну станцію Косівська Поляна. Щогла, висотою 40,5 м. капітально відремонтована
у 2014 році, пофарбована у 2017 році і є у хорошому стані. Розміщення передавального обладнання на РТС Косівська Поляна дасть змогу докорінно покращити ситуацію: для прикладу тільки у м. Рахові впевнений сигнал цифрового телебачення стане можливим орієнтовно на 80% площі міста. Для порівняння, з РТС Терентин охоплюється всього 10% площі Рахова. Через те населення Рахівського району та міста Рахів постійно скаржаться на відсутність сигналів цифрового телебачення.
Важливим аргументом в гірських умовах краю є також наявність надійної дороги та лінії електропередачі до РТС Косівська Поляна. Саме аварії на ЛЕП, особливо в осінньо-зимовий сезон, спричиняють значні технічні проблеми на РТС Терентин, усунення яких потребує значних, часто незапланованих затрат і коштів.
Керівництво Закарпатської філії КРРТ наполягає на доцільності варіанту розміщення на РТС Косівська Поляна передавального обладнання
в першу чергу саме мультиплексу МХ-7, на розбудову мережі якого Концерн РРТ отримав ліцензію.
У обговоренні ще однієї проблеми – відсутності цифрових вітчизняних програм у прикордонному Берегівському районі Закарпаття – взяла участь керівник відділу Карпатської філії УДЦР Мирослава Ковтун.
2. Мешканці Берегівського району мають вільний доступ до цифрових каналів угорського телебачення, натомість мультиплексами ТзОВ «ЗЕОНБУД» не забезпечується поширення цифрового сигналу на прикордонні райони області. Нажаль, є хвилювання, що запуск передавачів МХ-7 у Закарпатській області (11 точок) також не вирішить потреби громади Берегівського району. Учасники наради для вирішення цього питання пропонують здійснити додаткові прорахунки для мультиплексу МХ-7, зокрема на Чорній Горі у м. Виноградів. Разом з тим необхідно розглядати питання будівництва передавальної вежі на Чорній Горі.
Для покращення покриття телерадіосигналом певних частин («білих плям») Закарпатської області є потреба, насамперед, у раціональному та ефективному використанні вже наявних веж, а також, можливо, у добудові нових та реконструкції наявних - для розповсюдження телесигналу, перш за все,
у цифровому форматі та радіомовлення у FM-діапазоні.