Ефірне мовлення
У 2022 році склад ліцензіатів місцевих ефірних ТРО, що мовлять на території Закарпатської області, не змінився. Радіомовна компанія - ТОВ «МЕГА БОРЖАВА», м. Іршава, ліцензія №01610-м від 10.02.2020 у смт Дубове, Тячівського району ще не розпочала мовлення. ТОВ «ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ «ТЕОДОР» c. Минай Ужгородського району, ліцензія №00551-м від 04.08.2015 р. за Рішенням Національної ради № 711 від 03.11.22 переоформила ліцензію і подала заяву на продовження мовлення.
Усі 9 місцевих радіокомпаній з 24.02.22 (з початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну) перейшли на ретрансляцію єдиного інформаційного марафону з включенням власних інформаційних програм. З липня 2022 року 8 місцевих радіокомпаній відновили власне мовлення у повному обсязі. ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ТЕОДОР» продовжувала ретрансляцію програми УР 1 до завершення дії Ліцензії (04.08.22). Після переоформлення ліцензії ТОВ «ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ «ТЕОДОР» подала документи до Національної ради на продовження мовлення.
Багатоканальне мовлення
З листопада 2021 року з технічних причин ТОВ «Карпат-ТВ» (ліцензія НР № 00378-п від 01.03.2016), яке створило і понад 15 років працювало у багатоканальній ефірній телемережі типу МІТРІС на території м. Ужгород, с. Холмці Ужгородського району, мовлення не здійснює.
Цифрове телемовлення
З метою кращого покриття цифровим телебаченням у Закарпатській області до вже існуючих 6 радіо-телевізійних станцій (1,2,3,5 мультиплексів) ТзОВ «ЗЕОНБУД» встановлено додатково ще 8 передавачів (МХ-1) потужністю 50 Вт, на яких функціонує цифрове обладнання. Повна географічна карта розташувань передавачів має наступні координати: смт. Великий Березний на г. Яворник (потужністю 50 Вт); м. Ужгород на вул. Кримській, 24 (200 Вт); м. Мукачево на
г. Павлова (100 Вт); м. Свалява на г. Кічера (100 Вт); м. Хуст на г. Товста (500 Вт); м. Рахів на г. Терентин (50 Вт); урочище Стовб, смт Великий Бичків (50 Вт); гора Плай, смт Воловець (50 Вт); с. Глибокий Потік (50 Вт); урочище Буськовець (РТС Довге, 50 Вт); урочище Делуц (РТС Дубове, 50 Вт); урочище Погар (РТС Калини, 50 Вт); урочище Плішка (РТС Перечин, 50 Вт); урочище Торшул (РТС Міжгір'я, 50 Вт), за допомогою яких розповсюджуються програми цифрового телебачення в регіоні.
Всі три місцеві ТРО Закарпатської області, які отримали ліцензії на цифрове телемовлення - Філія ПАТ НСТУ «Закарпатська регіональна дирекція» («UA:ЗАКАРПАТТЯ»), ДП ТРК «Мукачево («М-студіо»), ПМП ТРК «Даніо», здійснюють цілодобове цифрове регіональне телемовлення на передавачах MX-5.
На нараді представника Національної ради у Закарпатській області
з Начальником Центру технічної експлуатації у м. Ужгород Ів.-Франківської філії КРРТ Євгеном Паньковим розглянуто питання стосовно можливостей збільшення територій охоплення цифровим телебаченням у регіоні.
Із введенням в експлуатацію одинадцяти станцій державного мультиплексу (МХ-7) у 2023 році ситуація із цифровим мовленням у Закарпатській області має покращитися. Монтажні і налагоджувальні роботи виконані на 60%. Станом на січень 2023 року працівники Концерну освоюють цільовий пів мільярдний кредит, наданий для завершення будівництва мережі МХ-7, що дасть змогу трансляції 12 вітчизняних телевізійних програм.
Про відсутність цифрових вітчизняних програм у прикордонному Берегівському районі Закарпаття йшлося на нараді із заступницею начальника Закарпатського обласного відділу Карпатської філії УДЦР Мирославою Ковтун.
Мешканці Берегівського району мають вільний доступ до цифрових каналів угорського телебачення, натомість мультиплексами ТзОВ «ЗЕОНБУД» не забезпечується поширення цифрового сигналу на прикордонні райони області. Нажаль, запуск передавачів МХ-7 у Закарпатській області (11 точок) також не вирішить потреби громади Берегівського району.
На думку представника доцільно порушити питання перед УДЦР щодо здійснення додаткових прорахунків для мультиплексу МХ-7, зокрема на Чорній Горі у м. Виноградів. Відтак ініціювати питання перед КРРТ щодо будівництва передавальної вежі на Чорній Горі.