DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

Иваныч

Цитата: krasaffcheg від Вересень 13, 2020, 12:13:56
Интересно, что там с просчётом частот для DAB+... Или коронавирус похоронил планы по построению мало-мальской сети цифрового радио? Или сказался уход Костинского (вроде он в старом составе НацРады педалировал "цифру")?

Думаю до кінця  року точно конкурсів не буде .

admin

Цитата: krasaffcheg від Вересень 13, 2020, 12:13:56
Или сказался уход Костинского (вроде он в старом составе НацРады педалировал "цифру")?
думаю это
  •  

krasaffcheg

Фахівці регулятора взяли участь у семінарі з питань розвитку цифрового радіо

https://www.nrada.gov.ua/fahivtsi-regulyatora-vzyaly-uchast-u-seminari-z-pytan-rozvytku-tsyfrovogo-radio/
  •  

Bayraktar

#153
Доброго вечора всім!!!! Дуже радий нарешті приєднатись до Вашого Форуму. Зі своєї сторони - обіцяю надавати корисну інформацію і спостереження по Чернігівській і Одеській областях. Деяку інфу вже надавав. Дякую Адміну, що зберіг текст і помістив у віповідну тему Форуму. А зараз питання: проконсультуйте коротко по DAB  будь-ласка. Який радіус прийому по стандарту? Чи піддається DAB тропосферному проходженню? Чи є сенс, в той момент, коли в Чернігові "шикарно" ловляться київські ФМ-ки, мучати приймач і ловити DAB? Якщо чесно, потреби нема....Просто хочеться "спіймати" і побачити що це таке. Приймач має DAB на борту. DAB+, якщо це має сенс
  •  

admin

Мовлення зі старої антени ТРК УКраїни (239 метрів). Не думаю що буде стабільний прийом у Чернігові.
https://ukrtvr.org/mh/17
додав карти покриття згідно УДЦР
  •  

Bayraktar

Дякую. Да уж...карта покриття якась дуже "бідненька", невже це правда. Хоча, якщо антена ТРК України - може і правда. Пам"ятаю ще в дитинстві, під час тропо, добре ловилися ТРК Київ, Сіті, СТБ Київське.... А ось ТРК Україну з Києва - не пам"ятаю взагалі. Або заважала частота чиясь, або реально слабка антена. Шкода, так хотілось протестити на чернігівській квартирі цей гаджет с DAB
  •  

DVB

AndriiDRON, теоретично, прийняти сигнал Вам можливо. Для цього потрібно жити на високій місцевості, або мати можливість встановити антенну на 5-9-ти поверхівці. Антенну хоча б волновий канал 5-7 елементів і антенний підсилювач. При цьому приймач повинен бути якісним. Бажано автомобільний, які йдуть в комплектації з авто. Портативні приймачі не справляться з потужними місцевими сигналами, які бутить приходити з антени і підсилювача. Але й це не гарантує стабільного прийому.
  •  

Bayraktar

#157
Шкода, але нема обладнання і інфраструктури для таких дослідів в Чернігові. Гаджет - фото додам, умови - другий поверх і центр, забудова і перешкоди, до антени можу додати хіба що дріт.... А якщо на Батьківщину, в Сновськ, то там географічно далеко, хоча там є антени. На даху просто валяється підключена до домашнього кінотеатру  "польська решітка" з платою-підсилювачем 2000, на висоті 3 м (умовно), нікуди не направлена, але чудово ловить радіостанції з Гомеля (без тропо, регулярно), причому дуже якісно і непогані станції (прошу без політики, мова про музику і кількість реклами), деякі збережені навіть в ТОПі на пульті, деякі з них навіть без "полячки" ловляться на 2-3 бали з п'яти. Можливо, ця "полячка" могла б під час  крутого тропо і піймати DAB, але я там буваю рідко. Чернігів - Одеса у мене. Є ще Волна 2-24 теж в Сновську, то взагалі "бомба", краща антена, я в неї закохався, коли її встановлював і побачив результат!  Але напрямок на Холми, не буде ефекту навіть під час тропо (я думаю)
P.S: не зміг додати фото, треба допомога....
  •  

sen

Цитата: AndriiDRON від Лютий 09, 2021, 22:13:37
[img][img]Шкода, але нема обладнання і інфраструктури для таких дослідів в Чернігові. Гаджет - фото додам, умови - другий поверх і центр, забудова і перешкоди, до антени можу додати хіба що дріт.... А якщо на Батьківщину, в Сновськ, то там географічно далеко, хоча там є антени. На даху просто валяється підключена до домашнього кінотеатру  "польська решітка" з платою-підсилювачем 2000, на висоті 3 м (умовно), нікуди не направлена, але чудово ловить радіостанції з Гомеля (без тропо, регулярно), причому дуже якісно і непогані станції (прошу без політики, мова про музику і кількість реклами), деякі збережені навіть в ТОПі на пульті, деякі з них навіть без "полячки" ловляться на 2-3 бали з п"яти. Можливо, ця "полячка" могла б під час  крутого тропо і піймати DAB, але я там буваю рідко. Чернігів - Одеса у мене. Є ще Волна 2-24 теж в Сновську, то вообще "бомба", краща антена, я в неї закохався, коли її встановлював і побачив результат!  Але напрямок на Холми, не буде ефекту навіть під час тропо (я думаю)
P.S: не зміг додати фото, треба допомога....

Думаю що треба спробувати, але чесно кажучи не думаю що буде ловитись без дуже хорошої антени та підсилювача і то не факт що допоможе. Теоретично DAB має краще ловитись в зоні впевненого прийому, бо він більш стійкий до завад. А от за межею впевненого прийому скоріше за все буде працювати гірше ніж ФМ - будуть губитись пакети. Можливо приймач  і побачить станцію, але відтворення майже не буде. Це нормально для цифрових даних. Той же RDS як правило гірше приймається ніж сама ФМ станція, а там лише строка тексту, а тут має бути потік.
  •  

krasaffcheg

Увы, ещё одна страна отказывается от цифрового радио в пользу Интернета. На этот раз - Ирландия. Местный общественный вещатель - RTЄ - был последним, кто работал в DAB (с 2006 года). Но с 31 марта 2021 года и они прекратили вещание.
https://www.rte.ie/news/ireland/2021/0302/1200334-rte-dab-network/

https://youtu.be/5cMYmNmfMss
  •  

DrewUA

#160
Цитата: krasaffcheg від Квітень 18, 2021, 14:35:21
Увы, ещё одна страна отказывается от цифрового радио в пользу Интернета. На этот раз - Ирландия.
Всі - треба розвивати й перейти з FM на DAB
Ірландія - не треба.

Доречі я раніше топив за те щоб наша країна перейшла нарешті на DAB, тому що багато радіостанцій недоступні у деяких областях України, таким чином їх можна вмістити в мультиплексах, і слухати по всій країні, тим самим збільшивши авдиторію.
Допоки мене не зацікавив FM DXing, тому зараз мені вже всерівно.
  •  

krasaffcheg

RTE объяснила отказ от цифрового радио тремя причинами:
- DAB оказалась наименее востребованной платформой, на которой вещает RTE;
- RTE - единственная медиакомпания, которая вещала в DAB в Ирландии;
- сокращение расходов.

И вот интересно... RTE вещает ещё и на средних волнах. И это что выходит, DAB оказался менее востребованным, чем средние волны? Раз в ситуации необходимости сократить расходы, решили рубить именно цифровое радио. Чудненько...
  •  

admin

всё таки думаю приёмников со средними волнами больше
  •  

mikhail

Інтернет там є всюди. У нас же можна слухати все через той же radioplayer. Але 4G на стадії будівництва
  •  

sen

Цитата: mikhail від Квітень 19, 2021, 09:12:12
Інтернет там є всюди. У нас же можна слухати все через той же radioplayer. Але 4G на стадії будівництва

Так і у нас останнім часом 4G можна сказати випереджає покриття FM мовленням. Нещодавно слухав онлайн радіо трасою Київ-Харків - майже по всій трасі був стабільний потік, дуже рідко короткочасні пропуски, з FM такого немає. В усіх  українських містах (та мабудь і СМТ) будь-яких розмірів вже є 4G всіх операторів, а стабільне FM мовлення (так щоб його якісно приймати на той самий смартфон) далеко не всюди.
  •