DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

Radiostyle

ЦитатаМіжгалузеве об'єднання "Радіокомітет", Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення у партнерстві з міжнародною організацією WorldDAB організовують серію індустріальних обговорень доцільності та перспектив впровадження в Україні цифрового радіо. Впродовж 2016 року відбудеться декілька зустрічей, під час яких обговорюватимуть плюси та мінуси різних форматів цифрового радіо, досвід впровадження цих технологій у різних країнах, технічні, економічні та організаційні виклики для використання їх в Україні. Наприкінці року буде проведено фінальну дискусію, за результатами якої буде сформульовано позицію радіоіндустрії щодо необхідності запровадження цифрового радіо в Україні. Перший експертний семінар на тему "DAB+ Digital Radio" відбудеться 11 березня 2016 року в Києві, у "Президент готелі". Початок о 9.30 год. Організаційний партнер семінару - Незалежна асоціація телерадіомовників. Серед спікерів семінару: Ґрехем Діксон, Голова з питань радіо Європейської мовної спілки; Єнс Стокманн, фахівець DAB+ з технологій передачі сигналу; Мірек Островскі, технічний директор "Радіо Вроцлав"; Ліндсей Корнелл, головний системний архітектор BBC Digital, голова технічного комітету World DAB; Берні О'Нілл, директор проектів World DAB. Упродовж семінару українські та іноземні спікери обговорюватимуть регуляторні засади цифрового радіо, дізнаються про досвід впровадження цифрового радіо у Польщі, ознайомляться з DAB сервісами, які працюють у Європі, та передавальними технологіями для DAB+. Вхід на семінар вільний за попередньою реєстрацією. Реєстрація відбувається за посиланням - goo.gl/forms/09ypbwLYgK. Контактна особа: Христина Дрогомирецька, (044)-254-55-56, pr@nam.com.ua (Джерело: Інформацію надано Прес-службою НАМ ).
Ваші думки з цього приводу?
  •  

amk

Нічого не буде. Скажуть що ринок не готовий, в країні криза, гарно посиділи, зустрінемось через 4 роки.
  •  

pavlo_r

#2
Треба дочекатися результатів їхньої балаканини, але я дивлюсь на це все досить скептично. Комерційні радіостанції не сильно зацікавлені в переході на цифру найближчим часом. З сусідніх нам країн тільки Польща побудувала DAB+ мережу, але представлені там лише канали суспільного мовлення. Перехід телебачення на цифру стимулювався широкими можливостями, які давав новий стандарт, для звукового мовлення особливих переваг від оцифровки не передбачається, і нагальної потреби ущілюнювати FM-діапазон чи вивільняти його для інших технологій, нема. Тим не менш вважаю, що хоча б один DAB+ мультиплекс в Україні потрібен і з'явитися він має саме як державна ініціатива, з відповідною підтримкою та фінансуванням. Це дозволить пришвидшити прихід на наш ринок приймачів з підтримкою DAB+ і полегшить в майбутньому питання переходу на цифру, якщо таке постане.
  •  

ass1995

Цитата: pavlo_r від Березень 02, 2016, 21:20:17
... і нагальної потреби ущілюнювати FM-діапазон чи вивільняти його для інших технологій, нема ...
А для DAB+ его уплотнять и не нужно. DAB+ не использует FM-диапазон вообще. Там идут совсем другие частоты, преимущественно верхний МВ-диапазон. А он скоро будет и так освобождён, в следствие отключения аналогового ТВ.

А по поводу того, в каких странах он используется - да почти во всех развитых странах есть хоть один мультиплекс (в некоторых - два) до 8-10 радиостанций.
  •  

pavlo_r

Я про те, що FM діапазон не виглядає привабливим (наразі) для використання іншими радіотехнологіями, тому вичищати його від радіостанцій стимулів нема. Що таке DAB+ я знаю.
  •  

Yuriy

Цитата: ass1995 від Березень 02, 2016, 21:42:51
А по поводу того, в каких странах он используется - да почти во всех развитых странах есть хоть один мультиплекс (в некоторых - два) до 8-10 радиостанций.
В США и в Канаде не приживается эта технология. Я думаю, Украине не нужно с этим спешить. Лучше пусть ускорят процесс отключения 4 и 5 твк .
  •  

Ігор

А може хтось особисто відвідати цей форум? ;)

Надіслано від мого GT-S7262, використовуючи Tapatalk

  •  

Иваныч

#7

Шкода що немає серед нас журналістів. Була б непогана ідея

pavlo_r

Цитата: Yuriy від Березень 02, 2016, 22:44:50
В США и в Канаде не приживается эта технология. Я думаю, Украине не нужно с этим спешить. Лучше пусть ускорят процесс отключения 4 и 5 твк .
В США DAB+ і не використовувалось ніколи (ніби як) На відеороликах радіолюбилелів бачив, що деякі станції використовують HD Radio. DAB+ до 2012 року тестувався в Канаді, але там чомусь використовували L-діапазон 1452–1492 MHz, що вплинуло як на територію покриття, так і на ціну обладнання. ІМХО, запускати в Україні треба саме DAB+, спочатку тестово, в найбільших містах, щоб на ринок почали завозити китайський непотріб для прийому, а потім поступово розширювати як покриття, так і кількість станцій. Коли в населення буде на руках достатньо приймачів — з'явиться і попит на цей стандарт серед комерційних ТРК. А до того часу піонером в цьому питанні, за прикладом Польщі, могло б стати Національне радіо. І борони нас Боже від L-діапазону)))
  •  

Ігор

#9
Цитата: Иваныч від Березень 06, 2016, 01:15:00
Шкода що немає серед нас журналістів. Була б непогана ідея
Та хоть би і так. Я б поїхав, тільки начальник скаже, що я обнаглів...

PS. Не займайтесь цитуванням, коли відповідаєте на попереднє повідомлення.
  •  

vital-fm

Та й hD радіо у нас не прижилось, тільки Карпій розвивав у Києві.
Тут ще, багато людей на тюнери т2 не перейшли, а вони - радіо, від проводового теж не всі відмовились.
  •  

RomHol

Про семінар "DAB+ Digital Radio"
Україна має перейти на цифрове радіомовлення у форматі DAB+ - експерт
11 березня 2016 року, Укрінформ

Про візит Грехема Діксона до Українського радіо у переддень семінару
Керівник Радіодепартаменту Європейської мовної спілки (ЄМС) відвідав Українське радіо
10 березня 2016 року, cайт Українського радіо
  •  

Иваныч

Європа надавить перейдем)))

Yuriy

  •  

Radiostyle

  •