Як на мене, то проблема не у форматі. А у грошах, які потрібні на розвиток тієї чи іншої радіостанції та її окупності. І зараз з цим проблема. Треба тих самих слухачів колишнього шансону чи русского радіо чимось зацікавити, запропонувати альтернативу. Моє бачення післявоєнного радіомовлення у Києві, адже тут більшість мережевих радіостанцій. Більшість міняти і не треба.
88.4 Або конкурс, або Прямий ФМ, який вижив.
92.4 Classic.
92.8 NRJ До речі, після зникнення російськомовної музики з українського фм ефіру можна переглянути мовні квоти для вузькоформатних радіостанцій. І як на попередній радіостанції можна обійтися тільки закордонним контентом. Енерджі можна зробити з більш топовою сучасною іноземною музикою. Хіти світових чартів. Як і на інших світових мережах цієї радіостанції.
93.8 Бізнес радіо, яке в майбутньому можна перезапустити під якийсь міжнародний проект. У багатьох країнах є мовлення BBC World Servise, або ж подібний український англомовний проект можна запустити з програмами про нашу країну, місто. Аля Ukrainian Capital Radio. До цього можна і бізнес радіо з його легкою попсовою музикою залишити.
94.2 Радіо Максимум. Додати побільше хітів 2000х плюс трохи сучасних. Загалом, майже той формат, що є.
94.6 Армія ФМ
95.2 Мелодія ФМ, але щоб не конкурувати з Радіо Максимум можна повернутись до формату, який в них був років 5 тому. Зі світовими шлягерами 70, 80х трохи 90х і українська музика до початку 2000х. Її насправді багато. І це не Поплавський, якого вони тоді ставили.
95.6 Джем хоч і зникає, але можна залишити радіостанцію з українським роком останніх років. Немає в Україні такого радіо ще. А класної музики навалом.
96.0 НВ. Проте краще б залишити суто інформаційний формат. Але з плануванням подібним до колишнього українського Радіо Вєсті, з новинами кожні 15 хв, постійними живими ефірами, програмами не тільки про політику, а і про стосунки, психологію, наукові відкриття, про подорожі (як і Україною так і світом). І сучасне емоційно наповнене звукове оформлення.
96.4 ХІТФМ.
96.8 RMF Україна. Вона вже є. Треба якимось чином її мовлення сюди перенести і співпрацювати з якимось із радіохолдингів. Їм тільки плюс в рекламі і надходженнях. І слухачі знайдуться.
97.2 Промінь. Теж можна трохи осучаснити, крутити в різні години українську музику різноманітних форматів і сюди можна перенести програми ФДР радіоцентру, які йдуть на Країні ФМ.
97.6 Культура
98.0 Київ ФМ
98.5 Радіо Байрактар. Але з подальшим відходом від воєнної тематики. Мені подобається те, що вони крутять українскі хіти в стилі ретро. Можна наповнити 50% ефіру цим, решта святкові українські пісні, що звучать на інтернет радіостанції Гуляй Радіо, і були ще на П'ятниці. Так радіостанція об'єднає любителів ретро фм, п'ятниці та шансону, ще й все українізує їх.
99.0 Ностальджі.
99.4 Громадське.
100.0 Радіо ЄС. Я би повернув цю унікальну радіостанцію. Кожного вечора о 19 топова музика різних європейських країн. Вечір французької музики, вечір німецької і так далі. По вихідним хіт-парад європейських чартів, ну і сучасна українська музика. Тут підходить частка про 25%. З Країни ФМ можна залишити пізнавальні програми та інтерв'ю. По п'ятницям та вихідним можна було крутити танцювальні хіти різних європейських країн, навіть маловідомі нам.
100.5 Маямі. Це радіо можна покращити до чистого міського Urban. Побільше західного репу, від української музики можна відмовитись в якості вузькоформатного радіо. (Ну це якщо закон переписати). Плюс можна ранкове шоу нормальне створити, програми для чоловіків віком 18-30. Також хіт-паради форматні.
101.1 Радіо Українських Доріг. Я б залишив цю радіостанцію, як заміну Авторадіо. Побільше естрадної української музики останніх 20 років, західних хітів поп-рок останніх десятиліть, інфа про бензин, стан доріг, ранкові та вечірні шоу, розіграші. Якусь вечірню дискотеку 90-00 можна.
101.5 Релакс. Таким, який і є.
101.9 Бест ФМ. Звісно малоймовірно. Проте було б непогано поєднати формати колишньої Люкс Фм Схід та Бест ФМ. 50% танцювальних хітів 90х, інша частина топові хіти. Плюс можна відродити програми Вишневий Сад, Міцний Горішок, ранкове шоу, рубрики порад для чоловіків і жінок, про гаджети і хіт-парад на вихідних. У вітальній програмі дійсно ставити хіти на замовлення, які відповідають формату.
102.5 Просто радіо.
103.1 Люкс ФМ.
103.6 Рокс. Єдине що змінив би, додав би сучасний західний рок. Якусь чверть ефірного часу. Є просто радіо, але це не всеукраїнська радіостанція. А сучасний західний рок в умовному Кропивницькому ніде почути в ефірі.
104.0 Power FM. Hip-hop, реп разом з українським. На відміну від Маямі це всеукраїнське радіо.
104.6 Джаз. можна і без українськї музики обійтись, або щось вартісне в окрему рубрику винести.
105.0 Українське радіо. Теж можна зробити більш сучасним з різноманітними програмами, а не день, вечір і так далі.
105.5 MFM. У форматі початку 10х років. Як на мене це найкраще, що було. Плюс вітальна програма.
106.0 Лаундж
106.5 Kiss FM. Її не завадило зробити більш вузькоформатною. А не попсові ремікси чи стара електронка. Формат кінця нульових з чистою електронкою кращим був.
107.0 Европа+. З київськими програмами та місцевими новинами і відповідним музичним форматом французької мережі.
107.4 Море ФМ. За музичним наповненням, яке в інтернет ефірі звучить - одне задоволення.
107.9 Інді Радіо. На радіоплеєрі є прикольна радіостанція з українською музикою в стилі інді. Можна трохи і західними хітами розбавити. Або залишити Наше Радіо, але вже без західної музики. В плейлисті багато класних треків, ще не відомі масовому слухачу. Або ж як варіант ще якийсь формат зробити, якого до нині не було в Україні. Все можливо, головне бажання, а не копіювати радіостанції зі схожими форматами одна за одною. З телебаченням схожа історія.