Вінницька обл.
Впродовж року з різних причин припинили існування місцеві радіомовники у Хмільнику, Липовці, Тростянці, Шаргороді, Козятині, Жмеринці). Слід відзначити, що це найбільші втрати у радіопросторі області з часів ліквідації дротового мовлення і заміни його ефірним, яке відбулось у 2001-му році.
Південні райони Вінницької області являють собою прикордонну територію з Республікою Молдовою. Впродовж останніх років актуальною темою є наповнення інформаційного простору прикордонних регіонів контентом вітчизняного виробництва. Ця обставина зумовлена тим, що в згаданому інформаційному просторі фіксується присутність мовників іноземних держав, потужності яких можуть використовуватись для проведення акцій на шкоду державним інтересам України. Зокрема, теле- та радіопрограми з невизнаної самопроголошеної Придністровської Молдавської Республіки (Республіка Молдова) вільно поширюються на значну територію Гайсинського, Тульчинського та Могилів-Подільського районів Вінницької області. Like FM-Russkoe Radio, яке транслюється на частоті 106,3 МГц з м.Атаки (Республіка Молдова) за якістю сигналу перевершує вітчизняних мовників у м.Могилеві- Подільському. У молдовській багатоканальній ефірній цифровій мережі МХ-А у стандарті DVB-T2 (МPEG-4), що теоретично доступна на українських теренах, присутній телеканал «НТВ Молдова».
Національна рада ініціювала прорахунок додаткових радіочастот у населених пунктах Ямполі та Піщанці на українсько- молдовському кордоні.
Поліпшення ситуації у телепросторі прикордоння можна очікувати після того, як ТОВ «Зеонбуд» вибудує цифрові мультиплекси у Піщанці та Джугастрі, а Концерн РРТ в рамках мультиплексу МХ-7 розмістить передавачі у Могилеві-Подільському.
Влітку 2021 р. ПП «ТРК «Подільські комунікації» розпочало мовлення на частоті 100,1 МГц у с.Ободівці. Для повного виконання умов ліцензії компанії необхідно розпочати діяльність на частоті 106,7 МГц у смт.Липовці. Одночасно «Подільські комунікації» припинили мовлення на частотах 105,1 МГц в Ободівці та 107,5 МГц у Чечельнику, що потребує внесення відповідних змін до ліцензій.
Впродовж січня-лютого звітного року мали вийти в ефір місцеві мовники з Оратова та Гайсина, які одержали право мовити на FM-частотах у цих населених пунктах. Проте ситуація з пандемією та фактори, пов'язані з адміністративно-територіальною реформою, цьому завадили; станом на грудень 2021 р. компанії мовлення не розпочали. Аналогічна ситуація з КО «Редакція Барського районного ефірного радіомовлення» (м.Бар), яка також не мовить в ефірі на підставі ліцензії, отриманої ще в грудні 2019 р. Щоправда тут планують розпочати діяльність вже на початку наступного року.
Найближчою перспективою розвитку радіомовлення Вінниччини є частоти у Вапнярці (оголошено конкурс), Барі, Козятині та Іллінцях (в процесі опрацювання).
Компанія «Місто над Бугом» (м.Вінниця) звернулась до Національної ради на предмет прорахунку частот у цілому ряді міст Вінницької області, а громада м.Іллінців очікує на завершення цього процесу, оскільки заявка на прорахунок була подана ще в 2018 році.