ТРМ у Полтаві

Автор autorun, Жовтень 05, 2011, 11:50:16

Попередня тема - Наступна тема

Evgeniy

Как показало наблюдение, на Супер радио 107,2 до сих пор только местный эфир, а также присутствуют блоки местной рекламы, в которых сейчас уже по 4-6 роликов ставят.   
  •  

admin

ЦитатаТелевежу в центрі Полтави встановлювали миргородські нафтовики

На фото початку 1970-х: телевишка на вулиці Рози Люксембург, 1, нині неподалік розташований пам'ятник Раїсі Кириченко.
На фото початку 1970-х: телевишка на вулиці Рози Люксембург, 1, нині неподалік розташований пам'ятник Раїсі Кириченко.
Нині нам здається, що телевізори в кожному домі були завжди. Але хто тепер пам'ятає, коли вони вперше з'явилися навіть у Полтаві? Так-от, трапилося це ще на початку 1950-х, про такі щасливі миті в житті містян навіть повідомляли газети. Щоправда, якість зображення була дуже низькою, але чіткішу «картинку» бачили жителі райцентрів Полтавщини, які сусідують з Київською та Харківською областями. Телестудії цих міст почали мовити з 1952 та 1955 років відповідно. У Полтаві ж, аби побачити більш-менш якісну «картинку», люди власноруч виготовляли височенні й відносно складної конструкції антени.

– Упевненість у тому, що можна щось побачити на блакитних екранах, давала висота антени з п'яти елементів у два поверхи, вище 15 метрів. Тому, проходячи повз двір, можна було бачити, чи є в господаря телевізор, – розповідає телеоператор обласного телебачення Олександр Черкун. – Були такі сміливці, які робили конструкції до 23 метрів, а один місцевий кулібін навіть установив 25-метрову антену, але... вона впала. Усе місто про це гуло.

1956 року радіоаматори вирішили покласти край цим мукам. На сторінках «Зорі Полтавщини» від 13 січня 1956 року керівник радіоклубу (діяв на Жовтневій, 44) Василь Тарасенко пообіцяв, що на Травневі свята при радіоклубі почне функціонувати ретрансляційний телевізійний вузол, який прийматиме передачі Харківського телевізійного центру. Чи вдалося втілити в життя цю локальну ідею, невідомо. А от у 1958 році, відповідно до генерального плану розвитку телебачення, Полтавській області виділили трансляцію на сьомому (з дванадцяти) каналів.

Випуск дванадцятиканальних телевізорів у СРСР почався з другої половини 1957 року, тому власники «старих» моделей змушені були звертатися в телеательє для встановлення додаткових пристосувань. 7 травня 1958 року до Дня радіо на Інститутській горі в Полтаві відкрили малопотужну дослідну ретрансляційну телевізійну станцію. Вона приймала сигнал на відстані 130 км, який ішов з Харкова. Якість цього сигналу напряму залежала від погоди. За статистичними даними, кількість телевізорів у полтавців 1959 року становила близько 600, а в 1960-му їх було вже понад три тисячі. Глядачі у своїх листах до газети все частіше цікавилися, коли ж телесигнал у Полтаві буде якісний? Начальник дирекції Полтавської радіомережі А.М. Почтер на сторінках «ЗП» зазначав, що в області є райони, які приймають якісне телебачення, але до таких Полтава та Кременчук ще не відносяться. Вирішення питання забезпечується шляхом будування радіорелейних ліній і потужного ретранслятора.

Улітку 1963 року полтавці стали свідками встановлення нової вежі на території обласного радіокомітету на вулиці Рози Люксембург. Це були робітники будівельно-монтажної бригади Миргородської контори розвідувального буріння. Споруду заввишки 60 метрів спорудили буквально за два тижні. До цього бригада (керівник Олексій Яненко) мала досвід установлення лише нафтових вишок на Полтавщині, а тут... телевежа. У спорудженні миргородцям значну допомогу надали місцеві заводи – паровозоремонтний, турбомеханічний, м'ясного устаткування, будівельний трест «Полтаваміськжитлобуд». Апаратуру ретранслятора розмістили в приміщенні облрадіокомітету, що розташовувався поруч на Рози Люксембург, 1. Навколо вежі стояли великі дзеркала метрів зо три заввишки для відбивання випромінювання. До речі, працівникам, які обслуговували ретранслятор, видавали молоко – за шкідливу роботу.

Нарешті в 1963 році полтавці почали дивитися високоякісні телепередачі... Але знову не всі! З'ясувалося, що жителям Подолу сигнал практично не надходив, тому постало питання перенести вишку в інше місце. Для цього чудово підійшла Інститутська гора, де в 1975 році з'явився потужний ретранслятор, що діє і нині. А телевежа на Рози Люксембург кілька років стояла без діла, а потім була демонтована. Бригада верхолазів зробила це так само швидко, як і колись установили вежу миргородські нафтовики.
  •  

admin

там восточная часть города, из-за сильного  перепада высот, плохо видит ДМВ Красногоровки
  •  

admin

нуу, местные в 5-8 км радиусе все равно лучше на комнатную. имхо
  •  

fmdxua

#139
dguga03
Владислав правильно упомянул о перепаде высот в Полтаве. Например в центре города и западной части - высота над уровнем моря - 160 м, а восточной части - вдоль р. Ворскла - 80 м.  К тому же в Полтаве РПЦ  не только для города, но и для всех окресностей в радиусе около 50 км. По городу до сих пор много ТВ антенн направлены на Красногоровку, но сомневаюсь, что кто-то ими пользуется, еще с давних времен так антенны стоят, а смотрят кабельное или на комнатную антенну с местного  РПЦ КРРТ.
Моя б воля, я бы в городе вообще не размещал РПЦ, а где-нибудь за 10 км за городом, как например в Ровно.  Некоторое время я жил на Первомайском проспекте, недалеко от ПФКРРТ - там излучение сумашедшее - через несколько стен телевизор показывает в цвете без какой-либо антенны. 
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •  

Evgeniy

С нового года на Супер радио востановлен сетевой эфир. Наверняка это был связано с рекламой.
  •  

sgw2006

#141
Del.
Sony XDR-S10HDiP:-:Sony ST-SE700:-:Kenwood KR V7070:-:RTL2832U+R820T SDR:-:Omicom S2:-:Dipol DIP 5/RZ B:-:Dipol DIP 3/RZ B:-:36Е:-: 4.9°E:-:4.0°W:-: 54.9°E:-:56.0°E:-:74.9°E:-:85.0°E:-:90.0°E
  •  

fmdxua

Первые эксперменты с модифицированным Sony - запись приема местных УКВ - FM станций в г. Полтава.  Прошу обратить внимания на уровни сигналов FM станций (антенна 5 ял. Яги 22 м над землей направленна в сторону г. Сумы и боком к местным РПЦ) и уровень QRM в FM диапазоне (до 30 dBf) вечером.
Например, 105,0 МГц - Радио Шансон  при отключенной антенне и выключенных IF и RF принимается с уровнем  - 17 dBf. На щуп от тестера та же станция идет с уровнем - 70 dBf, а 102,7 МГц - Радио Шарманка - 77 dBf. Без антенны на свободной частоте S-метр показывает - 4 dBf.
В самом видео уровни сигнала частично ослабленны АРУ приемника и тем, что к основному антенному кабелю добавлено 12 м другого кабеля + соединение сделано не лучшим образом.
Сегодня по неизвестным причинам FM станции с ПФКРРТ на 99,1 МГц, 100,0 МГц и 103,8 МГц вещают с явно заниженой мощностью.

Качество видео пока такое, нужно еще разбираться с настройками программы Snagit.
   

[Local] Scan of FM station in Poltava (Konrad mod test)
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •  

sgw2006

#143
А кто знает  , что за антенны стоят/стояли на крыше 30-ого корпуса завода «Знамя» ?. (возле макдональдса на "кругу")
Высота там приличная,  да и  в сторону Харькова отлично чего-нибудь добивало бы.
Всегда хотел узнать...
Sony XDR-S10HDiP:-:Sony ST-SE700:-:Kenwood KR V7070:-:RTL2832U+R820T SDR:-:Omicom S2:-:Dipol DIP 5/RZ B:-:Dipol DIP 3/RZ B:-:36Е:-: 4.9°E:-:4.0°W:-: 54.9°E:-:56.0°E:-:74.9°E:-:85.0°E:-:90.0°E
  •  

FMDX

Про особливості місцевого телемовлення: http://www.telekritika.ua/kontent/2014-09-20/98317  8-)

п.м. Місто та Місто плюс присутні у місцевому пакеті Bолі чи Тріолану, декілька разів траплялись...
  •  

admin

  •  

Radiostyle

Владе,а ти теми випадково не переплутав?
:laugh:
  •  

admin

чому? Полтава, технічний директор, студія Місто
  •  

Radiostyle

тому,це більше підходить в тему  Улыбнитесь:-)
  •  

admin

так политическая реклама, заплатили за этот топик
  •