Мобільні оператори

Автор alt, Червень 29, 2009, 22:59:13

Попередня тема - Наступна тема

Zako

#1905
Мобільний інтернет в кожне село: АМКУ дозволив перерозподілити частоти для розвитку мережі 4G

Spoiler

Антимонопольний комітет надав дозвіл українським мобільним операторам на перерозподіл частоти у діапазоні 900 МГц для розвитку мереж 4G

Про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України у Facebook.

"Антимонопольний комітет України дозволив українським операторам мобільного зв'язку розподілити між собою частоти у діапазоні 900 МГц для розвитку мереж 4G. Рішення Антимонопольного комітету означає, що оператори відтепер можуть подати заявки на отримання нових ліцензій", - йдеться в повідомленні.

У відомстві зауважили, що завдяки цьому рішенню вже влітку цього року оператори зможуть розпочати розширювати мережі 4G та надати можливість користуватись високошвидкісним інтернетом більшості українців.

Як уточнили в АМКУ, комітет надав дозвіл на узгоджені дії між ПрАТ "Київстар", ПрАТ "ВФ Україна", ТОВ "Лайфселл" і ТОВ "Інтертелеком" у вигляді перерозподілу радіочастотного ресурсу України в діапазонах радіочастот 800-900 МГц. Наголошується, що перерозподілятися буде вже проліцензований радіочастотний ресурс у цих діапазонах.

Зазначимо, що в Україні понад 16 млн абонентів, здебільшого, в сільській місцевості, без 3G і 4G зв'язку, і близько 26 млн осіб, які, виїжджаючи за місто, зустрічаються з такими самими проблемами. Є 2G, але не більше.
[close]

https://espreso.tv/news/2020/01/15/mobilnyy_internet_v_kozhne_selo_amku_dozvolyv_pererozpodilyly_chastoty_dlya_rozvytku_merezhi_4g
zako336

Zako

#1906
Успеть запустить 4G к лету. Подробности запуска LTE в низком диапазоне

Антимонопольный комитет (АМКУ) разрешил крупнейшим мобильным операторам обменяться радиочастотами в диапазоне 900 Мегагерц. Это необходимый шаг для того, чтобы 4G появилось чуть ли не на всей территории страны.

Spoiler
Министр цифровой трансформации Михаил Федоров 15 января 2020 года заявил, для проведения тендера по распределению радиочастот осталось еще несколько бюрократических процедур.

"Антимонопольный комитет Украины разрешил украинским операторам мобильной связи распределить между собой частоты в диапазоне 900 МГц для развития сетей 4G", – сообщил глава Минцифры.

По его словам, АМКУ проверил, не приведут ли согласованные действия участников сотового рынка к ухудшению конкуренции. "Сегодняшнее решение Антимонопольного комитета означает, что операторы теперь могут подать заявки на получение новых лицензий", – отметил Михаил Федоров.

Он выразил надежду, что вскоре "большинство украинцев" смогут воспользоваться высокоскоростным мобильным интернетом.

Что еще нужно успеть для запуска 4G по всей Украине

В прошлом году "Киевстар", "ВФ Украина" (Vodafone), lifecell и "Интертелеком" подписали с правительством меморандум. Стороны договорились перераспределить спектр 900 МГц таким образом, чтобы на этих радиочастотах можно было запустить "четвертое поколение".

В одном из вариантов меморандума, имеющегося в распоряжении редакции, новые 4G-лицезии операторы должны получить не позднее марта 2020 года.

Экс-президент "Киевстара" Петр Чернышов уверен, что план правительства вполне реален. По его оценкам, уже летом 4G-инфраструктура в диапазоне 900 МГц может появиться в 10-12 областях страны. Он отметил, что согласно имеющихся у него данных покрытие будет распространяться с западной части страны в сторону востока.

После подписания меморандума премьер-министр Алексей Гончарук озвучил цель правительства – 90% населения должны получить возможность пользоваться 4G до 2022 года. "В том числе и наиболее удаленные села" нужно обеспечить качественным высокоскоростным интернетом, подчеркнул он.

В lifecell редакции рассказали, что основная работа по техническому рефармингу (обмену частотами) должна быть завершена к 1 июля этого года. На первом этапе операторам необходимо перенастроить существующую сеть в 900-м диапазоне.

По лицензионным условиям в течение двух лет нужно покрыть все населенные пункты и международные дороги. Еще через два года – 4G-интернет должен появиться и вдоль национальных дорог.

"Если согласованный всеми план будет соблюден, весь процесс получения лицензии и разрешительных документов должен завершиться к 1 июля 2020 года. Кроме этого нас ждет перенастройки сетей четырех операторов", – объяснили в пресс-службе Vodafone Украина. Отметив при этом, что общий план действий предварительно поддержали все операторы. Поэтому активный запуск сетей LTE в 900 диапазоне начнется во второй половине 2020 года и будет проходить постепенно с запада на восток.

Как развивалось 3G-покрытие в Украине

Долгожданный 3G-аукцион прошел в Украине 23 февраля 2015 года. Первым городом, где заработал этот стандарт, стал Львов, когда lifecell объявил о запуске сети в мае того же года. С лета 2015-го о вводе в эксплуатацию своих 3G-сетей объявили "Киевстар" и Vodafone Украина.

На примере с "третьим поколением" можно убедиться, что с дня тендера и до момента первых запусков прошло не менее трех месяцев. Таким образом можно предположить, что надежды министра цифровой трансформации Михаила Федорова оправдаются. И сначала в западной, а потом – в центральной и восточной части страны в регионах появится высокоскоростной мобильный 4G-интернет.
[close]

https://telegra.ph/Uspet-zapustit-4G-k-letu-Podrobnosti-zapuska-LTE-v-nizkom-diapazone-01-18
zako336
  •  

Zako

Kyivstar Vodafone Ukraine та Lifecell подали заявки на LTE 900


Сьогодні (20.01.2020) трьома операторами було подано спільну заяву щодо перерозподілу частот для впровадження LTE 900 МГц та окремі пакети документів із заявками на переоформлення ліцензій для подальшого отримання ліцензії на 4G.
https://bit.ly/36cfFCg
zako336
  •  

BanderaTV

Чекаємо на приєднання ІТ до цієї трійки
  •  
    Подякували за цей пост: Zako

radiofm

Цитата: BanderaTV від Січень 20, 2020, 20:08:16
Чекаємо на приєднання ІТ до цієї трійки
Читав у Facebook Супутникове ТБ що Інтертелеком раніше подав таку заяву
  •  

Zako

Запровадження нового стандарту зв'язку LTE-900 розпочнуть з липня 2020 року

https://zaxid.net/u_zahidniy_ukrayini_zaprovadzhennya_novogo_standartu_zvyazku_lte_900_rozpochnut_z_lipnya_2020_roku_n1496400
zako336
  •  

radiofm

Чекаю запуску 4G на низьких частотах, щоб можна було будь де слухати онлайн радіо!
  •  
    Подякували за цей пост: Zako

Zako

Зроблено черговий крок для впровадження LTE 900


Щойно Уряд за ініціативою Мінцифри ухвалив постанову, яка містить рішення, що полегшать операторам розгортання мереж 4G у регіонах.

Оператори мобільного зв'язку отримають ліцензії у діапазоні 900 МГц без тендеру. Іншими словами – оператори поновлять свої вже існуючи ліцензії. Використання саме цих частот дозволяє покривати більшу територію однією базовою станцією у порівнянні з більш високими діапазонами.

Нові ліцензії технологічно нейтральні. Це означає, що оператори зможуть розвивати не тільки свої мережі 4G, але й впроваджувати більш сучасні технології.

Зменшено вартість ліцензій на користування радіочастотним ресурсом. Це зроблено за рахунок змінення механізму оплати – щорічне збільшення кроку платежів для кожного наступного року після 5 років дії ліцензії знижено з 10% встановленої вартості до 5%. Таким чином протягом усього строку дії ліцензій (а це від одного року до 13, в залежності від того, який термін дії ліцензії обере для себе кожен оператор) оператори заощадять понад 300 млн грн, що дасть їм змогу більше інвестувати у розвиток свої мереж.

Важливо, що при отриманні нових ліцензій оператори повністю оплатять їх цього року. А це – близько 900 млн грн надходжень до бюджету країни.

Отже, ми тримаємо гарні темпи у досягненні наших цілей щодо покриття високошвидкісним інтернетом території нашої країни. Завдяки сьогоднішньому рішенню, вже у лютому-березні оператори оновлять свої ліцензії. Далі – у квітні свою мережу почне розвивати оператор Інтертелеком, а у липні – мобільні оператори великої трійки.

Зазначимо також, що Мінцифра разом з усіма причетними відомствами продовжує роботу над оптимізацією радіочастотного спектру задля розвитку мобільного зв'язку. Зокрема, мова йде про вивільнення частот спеціальними користувачами та телебаченням.
Джерело - МінЦифра
zako336
  •  
    Подякували за цей пост: asdef78

UzUA108

  •  
    Подякували за цей пост: Zako

BanderaTV

  •  

UzUA108

Цитата: BanderaTV від Січень 28, 2020, 20:13:29
Читав про це на Mediasat.

Я так само, але вирішив дати першоджерело з Liga.net
  •  
    Подякували за цей пост: BanderaTV

FromMakij

А чи не могли би нам з Авдіївки, Красногорівки, Марїнки, Торецька, Світлодарська хоча б 2 G увімкнути. Чув, що в Україні сильне обмеження на потужність передавачів мобльного зв'язку, що в північних країнах дозволна більша потужність. Увімкніть будь-ласка максимально можливу потужність, яку можуть забезпечити базові станції, дальність GSM 35+ км. В окупації потрібен безпечний мобільний зв'язок, а не інтернет, відвідування сайтів через який перевіряють міністерство інформації й міністерство держбезпеки. Більшість мешканців "днр" як раз і живуть на відстанях до 35 км від фронту. Хіба не хочуть українські оператори отримати додатковий 1 млн абонентів?
Макіївка - це Україна!
  •  

Ігор

Не в потужності там справа. Покриття там обмежується там іншим чином. Більше 30 км покриття вже буде неякісне.
  •  

radiofm

#1918
Ну що ж друзі. Круті новини надійшли!
Джерело сайт Київстар!
Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про спільне використання мобільних мереж
09.07.2020
Спільне використання телекомунікаційної інфраструктури дозволить сторонам прискорити розгортання мереж 4G у сільській місцевості й на автодорогах.

Spoiler
Мобільні оператори Київстар та Vodafone Україна підписали Меморандум про наміри спільного використання пасивної та активної інфраструктури своїх мобільних мереж – тобто використання як каналів зв'язку, так і базових станцій та іншого обладнання. Результатом цього повинно стати прискорення розвитку покриття території України технологією LTE при збереженні запланованих обсягів інвестицій.

Надання громадянам доступу до якісного мобільного зв'язку та інтернету, особливо у сільській місцевості та на автодорогах  – стратегічно важливе питання для Президента України й Уряду, як було зазначено під час зустрічі Володимира Зеленського з мобільними операторами в червні цього року. Кооперація при  використанні мобільних мереж дозволить операторам уникати дублювання при будівництві мереж, що дозволить прискорити надання доступу до послуг 4G/LTE абонентам у малонаселених районах.

Ольга Устинова, генеральний директор Vodafone Україна: «Конструктивна співпраця операторів свідчить про цивілізований підхід до розвитку мережі. Звертаючись до такого інструменту як шерінг мереж, ми спираємось на провідний досвід наших європейських колег у розбудові мереж швидкісного інтернету, наприклад так як це роблять Vodafone та Telecom Italia Group щодо розбудови 4G і 5G в Італії. Такі об'єктивні та непереборні, здавалося б, обставини, як карантин і відсутність доходів від роумінгу могли б внести свої корективи у впроваджені покриття. Та ми розуміємо важливість якнайшвидшої розбудови інфраструктури, яка забезпечить рівний доступ до цифрових послуг. Спільне використання мереж дозволить зробити наші інвестиції більш ефективними. А саме, не тільки дотриматись прийнятих зобов'язань щодо покриття, а й принести швидкісний інтернет в невеликі села із населенням менше, ніж 2000 мешканців»

Олександр Комаров, президент Київстару: «Наша компанія вчергове виступила з ініціативою, яка спрямована на покращення конкурентного середовища для усього телеком ринку. Партнерство і кооперація при використанні мобільних мереж дозволить мобільним операторам прискорити ліквідацію цифрового розриву між мегаполісами й селами, і виконувати свої інвестиційні плани, попри зниження доходів ринку.  Ми запропонували приєднатись до Меморандуму усіх мобільних операторів України, і раді, що Vodafone Україна підтримав цю ідею. Меморандум відкритий для усіх гравців, які хочуть розвивати нові мобільні технології на взаємовигідних умовах».

НКРЗІ, Голова Олександр Животовський: «Ми вітаємо співпрацю між операторами, і зокрема в питаннях розбудови мереж. Активний шеринг - це дієвий спосіб оптимізації витрат на розбудову та обслуговування мереж та якнайшвидшого покриття території України якісним сигналом та мобільним інтернет-доступом, а відповідно і виконання ліцензійних умов у діапазоні 900 МГц. Сподіваюсь що інші оператори також доєднаються до меморандуму та до процесу взаємовигідного співробітництва».

Олександр Шелест, заступник Міністра цифрової трансформації України: «Мінцифри вітає та підтримує спільні ініціативи операторів, особливо ті, що мають відчутний соціальний ефект. Завдяки спільному використанню інфраструктури мобільні оператори зможуть надавати якісніші послуги у сільській місцевості, де швидкісний мобільний інтернет залишається недоступним для багатьох мешканців. Це пришвидшить покриття технологією 4G території країни. Для нашого міністерства також важливо законодавчо закріпити можливість шерингу частот. Тоді оператори зможуть спільно користуватись радіочастотами, що важливо для роботи у діапазону 900 МГц. Така норма є у законопроєкті №3014 «Про електронні комунікації», який минулого місяця був ухвалений у першому читанні».

Наразі компанії Київстар та Vodafone Україна визначають ділянки мобільних мереж та населені пункти для спільного використання інфраструктури. Оператори планують розпочати практичну реалізацію Меморандуму в листопаді-грудні 2020 року після погодження проєкту з боку державних органів.

Нагадаємо, що відповідно до Указу Президента України «Про деякі заходи з покращення доступу до мобільного Інтернету» мобільні оператори повинні протягом кількох найближчих років забезпечити зв'язком 4G населені пункти з кількістю населення від 2000 людей, а, також основні автодороги.

Мобільні оператори України вже мають досвід успішного співробітництва задля вирішення важливих питань розвитку телеком ринку. Зокрема, спільними зусиллями операторів було побудовано інфраструктуру зв'язку на Олімпійському стадіоні у м. Київ. Прикладами успішної кооперації гравців ринку також є спільне використання інфраструктури мережі мобільного зв'язку в Харківському метрополітені, а також запуск  мереж 2G та 4G у метро м. Київ, тощо.  Крім того, оператори мобільного зв'язку України нещодавно розпочали роботи з рефармінгу (обміну) радіочастотами у діапазоні 900 МГц для його ефективного використання при наданні послуг швидкісної мобільної передачі даних за допомогою технології 4G.

З 2015 року і по цей час компанії Київстар та Vodafone Україна сукупно інвестували у розвиток технологій 3G та LTE/4G понад 50 млрд грн.
[close]
  •  
    Подякували за цей пост: Sanja

asdef78

Прочитал что  lifecell присоединился к этому соглашению. Интересно как это будет реализовано.
  •