Обговорено варіанти переходу на цифрове мовлення у Волинській області
Про ситуацію в інформаційному просторі Волинської області і можливі варіанти переходу від аналогового до цифрового мовлення в цьому регіоні йшлося 5 березня на засіданні підгрупи робочої групи з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення.
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» запропонувало увазі членів робочої групи розгорнутий матеріал з аналізом інформаційного простору Волинської області. Начальник відділу радіомовної служби УДЦР Олександр Бондаренко у своїй доповіді зазначив, що сьогодні в регіоні цифровий сигнал забезпечує краще покриття для всіх каналів мовлення, аніж аналоговий. Він зупинився на питанні прорахунку/виділення частот для Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення відповідно до поданих підприємством заяв і зауважив, що навіть у разі задоволення останніх повністю охопити сигналом центрального наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) північні райони області немає можливості. Питання може бути вирішене шляхом встановлення додаткових високих опор, що дасть значно кращий результат, ніж посилення потужності діючих передавачів; оптимізації параметрів випромінювання наявних РЕЗ ЦНТВМ. Олександр Бондаренко також наголосив, що важливим є інформування населення про необхідність переналаштування своїх антенно-фідерних пристроїв для прийому цифрового сигналу. Домовлено, що рекомендації стосовно покращення покриття області цифровим сигналом УДЦР передасть Національній раді, а та зі свого боку звернеться до Волинської облдержадміністрації.
Під час зустрічі йшлося і про телевізійні канали, які створюватимуть неприпустимі завади ЦНТВМ сусідніх країн та отримуватимуть завади від ЦНТВМ сусідніх країн після 17 червня 2015 року. Із 252 аналогових каналів першого регіону 114 – отримують завади і 14 створюють завади. Член Національної ради Олег Черниш поінформував присутніх, що під час громадського обговорення Плану розвитку Національного телерадіоінформаційного простору була внесена пропозиція відключати перш за все ті аналогові передавачі, потужність яких збігається або менша за потужність цифрових передавачів. Це дає можливість звільнити частоти без втрати зони охоплення. Враховуючи цю пропозицію, Національна рада провела відповідний аналіз у всіх зонах і наразі систематизує й узагальнює відповідні матеріали. О. Черниш зазначив, що, наприклад, у першому регіоні є можливість відключити 123 канали, з яких 119 використовуються загальнонаціональними і 4 - місцевими мовниками.
Також член Національної ради Олександр Ільяшенко розповів учасникам засідання, які зміни стосовно принципів і порядку переходу на цифрове мовлення були внесені до Плану розвитку Національного телерадіоінформаційного простору після громадського обговорення цього документа.