Антенны для приёма радиостанций

Автор AlexFM, Липень 01, 2011, 09:55:16

Попередня тема - Наступна тема

MrVlaDor

kolobokarsen
Не знаю, актуально ли еще, но вставлю свои пять копеек. Вместо всяких там типа антенн из двух проводов, возьмите себе нормальную направленную антенну. Например, 5-элементный Волновой канал - больше двух лет пользуюсь именно такой (хотя, и вырос уже с нее, надо что-то серьезней ставить). Расположите ее вертикально и не надо никаких усилителей, т. к. хороших в Украине не продают (если Вы готовы платить 60 евро за усилитель, то я приведу ссылку где его можно купить), а всякие там польские особого эффекта не дают.

Но учтите, что 90-100 км - это все-таки зона неуверенного приема и в любом случае у Вас будет определенная зависимость от погоды. Насколько сильно - зависит от рельефа местности между передатчиком и приемником и высоты подвеса передающей и приемной антенн (есть и другие факторы, но эти самые важные).
Оборудование: Elad FDM-S3 + 2 х Airspy R2 + 5 эл. Яги (гор. пол.)
  •  

kopop

Ігоре,так як же зробить антену з горизонтальною поляризацією? Ато я на звичайний тб-кабель та кіпо 308-й наловив купу гармонік.
  •  

Vova.UA

Цитата: "kopop" post=33739кіпо 308-й наловив купу гармонік.
в того приймача і без антени купа гармонік, багато станцій дублюються в нижньому фм
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Антена у вертикальній поляризації це коли вона на вашому приймачі просто піднята в гору (стоїть у вертикальному положенні).
Якщо ви її "положете" то вона буде нахилена на кут 90 градусів, і знаходитиметься у горизонтальному положенні, це і буде антена у горизонтальній поляризації.

Можна використати метрову антену якщо вона налаштована на 5 твк, вона у горизонтальному положенні. Але для боротьби з гармоніками приймач має бути з доброю вибірковістю. Інакше ви просто підсилите гармоніки.
  •  

kopop

Зрозумів. Може коли- небудь і куплю новий приймач.
  •  

Ігор

Не завадило б.
На моїй роботі стоїть Масон, рік назад я на mp3 плеєр прийняв Житомирську хвилю на 103,4, спробував Масоном її не зміг прийняти, і теж в нього купа гармонік, і так само по дзеркальному каналу (на УКХ дублюються).

В 2010 я свій телефон підключав до польської антени, яка стоїть на даху цеху, і приймав майже всі київські радіостанції в Білій Церкві на 3. І навіть пару раз тропо.
  •  

kopop

Цитата: "Ігор" post=33756В 2010 я свій телефон підключав до польської антени, яка стоїть на даху цеху, і приймав майже всі київські радіостанції в Білій Церкві на 3. І навіть пару раз тропо.
О а я також хочу підключити свій телефон до антени! А ви якимось штекером підключали телефон до антени?
  •  

Vova.UA

Якщо в телефона роз'єм 3,5 - то без проблем
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

kopop

Цитата: "Vova.UA" post=33764Якщо в телефона роз'єм 3,5 - то без проблем
О а в мене якраз такий роз'єм!!!
  •  

Ігор

Цитата: "kopop" post=33762А ви якимось штекером підключали телефон до антени?
брав штекер від навушників, коротив 2 контакти (мікрофон на корпус) щоб телефон сприйняв його як навушники.
Потім підключав антену, зазвичай антена на телефоні це контакт "корпус", але на моєму телефоні чомусь вона на якомусь із навушників.

Якщо у вас роз'єм 3,5 можна зробити із тонкого проводка кільце щоб воно було на корпусі коли Ви підключите навушники, іншим кінцем підключаєте до антени. Я так робив на старому телефоні.

Можна ще спробувати перехідник на навушники З,5, телефон його сприйме як гарнітуру. І антену теж піключити до корпуса, якщо не вийде спробуйте якийсь із інших двох виводів для навушників.
  •  

Vova.UA

Тоді можна купити штекер 3,5, і кусочком проводу з'єднати котрийсь з контактів (з якого сигнал буде кращий) з центральним контактом штекера антени. Так можна слухати через динамік.
Якщо ще взяти "двойнік", то можна щей навушники підключити.
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

kopop

А якщо у мене провід антени це звичайний Тб кабель?
  •  

Ігор

Це залежить від фантазії. Головне щоб телефон "обманути".

Забув, у телефону немає проблем з вибірковістю, особливо в мого Fly.
  •  

kopop

У мене Нокіа 2730. Я вже сьогодні під'єднувати не буду а завтра подивлюсь як воно буде робити і про результати напишу.
  •  

Ігор

Цитата: "kopop" post=33769А якщо у мене провід антени це звичайний Тб кабель?
а він іде на дах, і підключений до антени? Якщо так, тоді підходить.
  •