Кілька ліцензіатів Національної ради остаточно припинили свою діяльність протягом звітного року. Серед них 1 телемовник - Комунальне підприємство Березанська телерадіостудія «Березань» (м. Березань)
У зв'язку з остаточним вимкненням наступного року аналогового телевізійного мовлення 2 комунальні телекомпанії розглядають можливість переходу на ФМ-радіомовлення: КП Рокитнянської райради ТРК «Рокита» та Миронівська ТРС «Миронівка». Міськрада Білої Церкви висловила готовність фінансово забезпечити переведення комунального проводового мовлення в ФМ-формат. Представник рекомендував керівникові Редакції Білоцерківського міського радіомовлення якнайшвидше оформити заяву до Національної ради щодо звернення до УДЦР на предмет прорахунку частоти для місцевого радіомовлення. Кілька місяців тому відповідну заяву надіслали Броварська редакція міськрайонного радіомовлення та макарівське ПП «Авіс».
ТОВ «БІЛОЦЕРКІВСЬКА МЕДІА КОМПАНІЯ», яка, щоб не втратити ліцензію НР № 01234-м від 14.12.2017, змушена була вже восени придбати аналоговий передавач і розпочати мовлення протягом 1 року з часу отримання ліцензійного документа – до 14-го грудня.
Найгірша ситуація з прийомом телесигналу склалася у Тетіївському районі, де після вимкнення аналогового мовлення лише 10% населення може дивитися ефірне телебачення. Скрутно з прийомом ефірної «цифри» у Іванківському та Поліському районах, де люди мають змогу дивитися переважно програми білоруського, а також російського телебачення з Білорусі. Певною мірою сприяти усуненню існуючих білих плям на цифровій карті області мала б реалізація ТОВ «Зеонбуд» оголошеного ним наміру добудувати мультиплекс МХ-1, що передбачає встановлення на Київщині двох додаткових передавачів – у містах Тетієві і Сквирі.
Частковим вирішення проблеми місцевого телевізійного мовлення є прорахунок частот і можливостей мовлення у цифровому форматі за допомогою малопотужних (мінімально 15-ватних) передавачів тих місцевих компаній, які досі залишаються в «аналозі». Дві телекомпанії Київщини – макарівський «Авіс» і «Альта» з Переяслава-Хмельницького – завдяки ініціативі представника Національної ради стали своєрідними майданчиками для відпрацювання ДП «Український державний центр радіочастот» технології місцевого цифрового мовлення. Керівники цих компаній, що виявилися найбільш зацікавленими у продовженні своєї роботи після остаточного вимкнення аналогового ТБ, були запрошені представником на нараду за участі керівників Національної ради та УДЦР. В результаті практичного вивчення умов діяльності, потреб, фінансових та технічних можливостей місцевих мовників на прикладі цих двох компаній УДЦР фактично виробив сприятливу технічну модель місцевого цифрового мовлення з використанням наявних передавачів, що поширюватимуть телесигнал з модуляцією QPSK-2/3, не створюючи перешкод для розповсюдження сигналу DVB-T2 з модуляцією 256-QAM. У грудні 2018 року Національна рада прийняла низку рішень по замовленню в ДП «УДЦР» прорахунку каналів для цифрового наземного телевізійного мовлення стандарту DVB-T2. Зокрема, 20.12.2018 було ухвалено рішення про замовлення розробки висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом у містах Переяславі-Хмельницькому, Макарові і Броварах, що ініціювалися місцевими компаніями «Альта», «Авіс» і «Екта-Бровари».