Радіомовлення в Польщі

Автор pavlo_r, Квітень 11, 2015, 01:23:19

Попередня тема - Наступна тема

pavlo_r

#15
Перехід з Czwórki на Polskie Radio 24
https://youtu.be/RbrpsJPR1OQ
107.3 – це Лодзь. На п'ятій хвилині можна побачити як мінявся RDS (видалення старих рядків і додавання нових).
 •  

pavlo_r

Можливо DXсерам допоможе, або просто всім, хто цікавиться: Список всіх FM-передавачів на території Польщі: http://old.radiopolska.pl/wykaz/polska.php
Востаннє оновлений 19 вересня 2016
 •  

Vova.UA

Комусь вже вдавалося зловити DAB з Польщі ?
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
 •  

mikhail

Цитата: Vova.UA від Листопад 16, 2016, 21:01:08
Комусь вже вдавалося зловити DAB з Польщі ?
було б на що ловити)))
 •  

igor0x2dcom0x2dua

Цитата: Vova.UA від Листопад 16, 2016, 21:01:08
Комусь вже вдавалося зловити DAB з Польщі ?
В мене в ФМ не приймається ні одне місто де є ДАБ
http://www.wohnort.org/DAB/poland.html
 •  

mikhail

то там поки слабкі передавачі?
 •  

Vova.UA

AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
 •  

mikhail

Цитата: Vova.UA від Листопад 19, 2016, 18:43:26
я вже до всього готовий  :wink:

це на компютері через цю штуку приймати?
 •  

Vova.UA

Так, з одного боку вхід для антени, з другого usb

Підключав до МВ антени, теоретично міг би бути прийом з Кросно, але поки - нічого...
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
 •  

pavlo_r

Vova.UA, на цьому передавачі вертикальна поляризація. Quido-92 досить часто приймає DAB+ звідти (а також з Кельце (Święty Krzyż) в себе в Словаччині
https://youtu.be/E01MJQP3je8
https://youtu.be/tw1zI0ug81E
 •  

Vova.UA

Сьогодні вдалося зловити сигнал DAB+ з Польщі у містечку Мостиська за 15 км від кордону. Прийом був на каналі 11А (216.9МГц) , тобто це Жешув/Кросно. Сигнал був заслабий для стабільного прийому, але враховуючи карту покриття яку малюють поляки - то і так добре  :good: Якби було більше часу і не валив сніг, то може би знайшов місце з кращим сигналом

AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
 •  

pavlo_r

Є на сервісі Radiopolska рубрика Radio w pamięci zapisane (Радіо записане в пам'яті), в якій різні ключові особи польського радіомовлення діляться своїми спогадами про історію та розвиток радіо в Польщі. Хотів би винести сюди спогади колишнього технічного директора Польського Радіо, Войцеха Маковського, який працював там з 1964 до 2003 року. Він же є автором проекту запуску цифрового мовлення польського радіо, але зараз мова піде про перехід з нижнього УКХ на FM.

Виявляється уряд комуністичної Польщі ще в 1974 році скоординував 504 частоти для побудови 6 загальнонаціональних мереж (5 стерео і одна моно) у верхньому УКХ, хоча в той час навіть мови не було про можливість розповсюджувати якісь програми в цій смузі. На той же момент Польське Радіо (приватних мовників не було) транслювало чотири загальнонаціональні програми + регіональні врізки. В 1990 році частоти були впорядковані таким чином, що половина (3 мережі) передавалась приватним радіостанціям, а інша половина — громадському мовнику, тобто Польському радіо. Щодо приватних — то йдеться про RMF FM (Краків), RadioZet (Варшава) і Radio Marija (Торунь). Саме ці станції і сьогодні мовлять на найпотужніших польських мережах, паралельно з трьома каналами Польського радіо. Четвертий канал (Polskie Radio 24) — доволі мала за охопленням мережа.

Тут цікавий не стільки підхід до розподілу частот, який очевидно кращий, ніж український дерибан, а сам факт їх міжнародної координації в той, час коли Польща ще була міцно зв'язана з комуністичним блоком і як і всі його сателіти використовувала OIRT.
Посилання на оригінальний матеріал: http://radiopolska.pl/90lat/wylaczenie-dolnego-ukfu/wojciech-makowski-o-wprowadzaniu-gornego-ukfu
 •  

pavlo_r

Ще одна цікава деталь зі світу польського радіомовлення: В листопаді минулого року припинила мовлення радіостанція Radio Eska Bartoszyce (90,9). Станція була фактично ретранслятором Radio Eska в місті Бартошице із псевдомісцевим мовленням. До того як стати частиною мережі Ески працювала з позивними Radio Bartoszyce. Причина припинення мовлення: помер Алєксандр Ґолдевскі, якому була виданна іменна ліцензія на цю частоту. Тепер 90,9 повернулася в резерв і мабуть буде виставлена на одному з конкурсів. Еску можна привітати з вдалою покупкою. Радіостанція користувалася частотою неповних 3 роки, з листопада 2013.
http://radiopolska.pl/blog/2017/01/bartoszyce-smierc-radia
 •  

pavlo_r


З 4 вересня 19 станцій, які працювали під брендом ZET Gold змінили назву на Meloradio. Нова радіостанція крутитиме "кліматичну" музику (хтось знає, що то таке?) останніх п'яти десятиліть та додаватиме до неї сучасні твори, які створюватимуть добрий настрій.
Проект ZET Gold пропрацював в ефірі чотири роки і пропонував свої слухачам музику минулих років. Станція утворилася шляхом об'єднання в одну мережу різних локальних радіостанцій.
http://radiopolska.pl/blog/2017/09/polska-zloto-nie-dla-eurozetu#lightbox[art]/0/
 •  

admin

Там щось потрібно перейменувати на сайті?
 •