Розглянувши та обговоривши проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління», керуючись частиною другою статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Погодити проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» із зауваженнями (додаються).
2. Направити рішення Національної ради до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації.
3. Виконання цього рішення покласти на юридичне управління, управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю.
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради Г.А. Шверка.
Зауваження
до проекту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2015-2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління»
Національна рада підтримує дії регулятора в галузі зв'язку та інформатизації, спрямовані на розвиток нових технологій зв'язку в Україні та розроблення проекту «Плану заходів на 2015 - 2017 роки щодо впровадження в Україні у 2017 році системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління» (далі – проект Плану заходів).
Однією з пропозицій щодо впровадження в Україні нових технологій зв'язку розглядаються радіочастоти «цифрового дивіденду». Зазвичай, під визначенням "цифровий дивіденд" розуміють спектр радіочастот, який в Україні наразі використовується радіослужбою «Аналогове телевізійне мовлення», який може бути перерозподілений для використання іншими службами при переході на цифрове телемовлення та після вимкнення аналогових телевізійних передавачів.
Національною радою проводяться заходи щодо завершення впровадження цифрового телевізійного мовлення. Так, затверджено рішення від 04.09.2014 № 829, яким створено робочу групу з вирішення проблемних питань реалізації в Україні програми впровадження цифрового телерадіомовлення та затверджено її склад, до якого також увійшли представники НКРЗІ.
За результатами роботи зазначеної робочої групи розроблено рекомендації, які увійшли до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору. Встановлено етапи та терміни вимкнення в Україні аналогового телебачення за умови забезпечення доступу населення до прийому цифрового телебачення.
Також, Національною радою затверджено рішення від 20.08.2015 № 1300, яким встановлено строк використання в Україні аналогового телевізійного мовлення до 30 червня 2018 року та направлено пропозиції до Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.
Тому вважаємо, що при розробленні проекту Плану заходів розробнику необхідно врахувати також заходи, терміни виконання та умови, які визначено Планом розвитку національного телерадіоінформаційного простору.
Вивільнення смуги «першого цифрового дивіденду» від РЕЗ радіомовної служби (телебачення) стане можливим після чіткого дотримання алгоритму впровадження цифрового телевізійного мовлення та вимкнення аналогових телевізійних передавачів.
Враховуючи зазначене, пропонуємо викласти пункти 9.5 та 9.6 проекту Плану заходів у такій редакції:
« 9.5. Затвердження плану та проведення заходів щодо вивільнення смуг «першого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE.
Національна рада України з питань
телебачення і радіомовлення (за згодою);
УДЦР (за згодою).
2016 рік – І півріччя 2017 року.
9.6. Підготовка плану заходів щодо вивільнення смуг «другого цифрового дивіденду» від радіоелектронних засобів радіомовної служби (телебачення) для впровадження радіотехнології LTE.
Національна рада України з питань
телебачення і радіомовлення (за згодою);
УДЦР (за згодою).
І півріччя 2017 року. »