Станом на кінець 2022 року в Україні аналогове телевізійне мовлення здійснюється з використанням 161 телевізійного каналу. З них 26 каналів використовуються на прикордонних територіях Сумської, Харківської, Чернігівської областей, 31 канал – місцевими телерадіоорганізаціями, що не мають ліцензії на цифрове мовлення, 80 каналів на території Донецької та Луганської областей, підконтрольних Україні станом на 24.02.2022. Крім того, чинні ліцензії, видані Національною радою, містять 129 каналів аналогового телевізійного мовлення в АР Крим та 60 каналів аналогового 46 телевізійного мовлення на окупованих з 2014 року територіях Донецької і Луганської областей.
У зв'язку з повномасштабним вторгненням рф та окупацією частини території України тимчасово припинено використання 37 каналів аналогового телевізійного мовлення у Запорізькій, Херсонській, Луганській, Донецькій областях. Окрім мовлення за ліцензією, на територіях із особливим режимом мовлення у Донецькій, Луганській областях та півдні Херсонської області було задіяно 32 канали аналогового телевізійного мовлення на підставі виданих дозволів на тимчасове мовлення на територіях із особливим режимом мовлення. Залежно від території розповсюдження програм у сфері телевізійного мовлення діють: 9 загальнонаціональних (Додаток № 7 «Перелік телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на загальнонаціональне телевізійне мовлення»), 16 регіональних (Додаток № 8 «Перелік телерадіоорганізацій, що мають ліцензії на регіональне телевізійне мовлення») та 83 місцевих аналогових телеканалів (телекомпаній), що використовують 161 частотне присвоєння (без тимчасово окупованих з 2014 року територій АР Крим та м. Севастополя, Луганської та Донецької областей). 2022 року припинено використання 45 каналів аналогового телевізійного мовлення, відповідні ліцензії анульовано. З них 11 каналів – у зв'язку з тим, що телерадіоорганізації отримали ліцензію на цифрове телевізійне мовлення, 34 каналів – у зв'язку з припиненням діяльності компаній.
Можливістю перейти на цифровий стандарт мовлення через переоформлення ліцензій скористалися ПрАТ «Кам'янець-Подільська ТРК», м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області, ТОВ «ГРАВІС», м. Київ, ТОВ ТРК «ЛАЙК ТВ», м. Шепетівка Хмельницької області, ТОВ «ТРК «TБ Стимул», м. Київ, ТОВ «ТРК 3-Студія», м. Івано-Франківськ.
Завдяки переходу цих компаній на цифровий стандарт мовлення припинено використання технології аналогового телевізійного мовлення на 37 ТВК у м. Кам'янці-Подільському, 35 ТВК у м. Києві, 46 ТВК у м. Шепетівці, 31 ТВК у м. Кропивницькому, а на 30 ТВК у м. Івано-Франківську замість аналогового 48 мовлення здійснюється тепер багатоканальне цифрове мовлення. Городоцький районний телерадіопресцентр, м. Городок Хмельницької області, що здійснює мовлення з використанням 4 ТВК у м. Городку також наприкінці року подав заяву на переоформлення ліцензії на цифрове телевізійне мовлення.
На жаль, через воєнний стан в Україні деякі телекомпанії не можуть скористатися наданою можливістю, оскільки перебувають або в зоні бойових дій, або на тимчасово окупованих територіях. Зокрема, це телекомпанії, які здійснювали аналогове телевізійне мовлення у Мелітополі Запорізької області, Бахмуті, Маріуполі, Краматорську Донецької області, Лисичанську Луганської області.
Таким чином, станом на кінець 2022 року фактично залишається 29 місцевих телекомпаній, які мають ліцензію на аналогове мовлення з використанням 31 каналу (частот) та не мають ліцензії на цифрове мовлення. Із зазначеної кількості телекомпаній 3 повідомили Національну раду листами ще в 2019 - 2020 рр., що не планують перехід на цифрове мовлення, 8 телекомпаній не зверталися до Національної ради щодо створення місцевих цифрових каналів, 2 компанії не відреагували на пропозицію перейти на цифровий стандарт мовлення шляхом переоформлення чинної ліцензії, 2 компанії могли б перейти на цифровий стандарт мовлення через переоформлення чи конкурс, проте не подавали заяви на продовження строку дії ліцензії на аналогове мовлення, який завершився в грудні 2022 та січні 2023 року, 1 телекомпанія фактично не веде діяльність та втратила оригінал ліцензії на аналогове мовлення. Ще 1 місцева телекомпанія з м. Чорноморська Одеської області могла б перейти на цифровий стандарт мовлення, взявши участь у конкурсі на місцевому цифровому каналі у м. Одесі, проте телекомпанія не виявила такого бажання. Таким чином, можна зробити висновок, що 17 з 29 телекомпаній не планують перехід на цифровий стандарт мовлення.
З решти 12 телекомпаній:
- 5 – зможуть розглянути можливість переходу на цифровий стандарт мовлення після деокупації територій Запорізької, Донецької та Луганської областей (ТОВ «ТРК «Заказ», м. Бахмут («Заказ»), КП «ТРК «Бахмут», м. Бахмут («АТВ»), ТОВ «Компанія інформації радіо-телекомунікації «ТОР», м. Київ («2+2 ТОР»), ТОВ «ТРК «МТВ – плюс», м. Мелітополь («МТВ плюс»), ТОВ «ТРК «Акцент», м. Лисичанськ («А»);
- 3 – зацікавлені в переході та шукають інвестицій (ПрАТ «АРТК «Глас», м. Одеса («ГЛАС»), ТРК «Одеса Плюс» у вигляді ТОВ, м. Одеса («PLUS»), ПрАТ «Шосткинська телекомпанія «Телеком-Сервіс», м. Шостка («ТКС»);
- 4 – зможуть перейти на цифрове мовлення у м. Києві через ліцензування місцевих цифрових каналів із використанням 41/43 ТВК (ТОВ «ТРК «Академія» («ПРАВДА ТУТ Київ»), ТРК «Сатурн» у формі ТОВ («Погляд Київщина»), ТОВ «ТРК «Купол» («ТИПОВИЙ КИЇВ»), ТОВ «Ефірно-кабельне телебачення «ЕКТА – Бровари» («ЕКТА»)).