Вимкнення аналогу від 1 серпня 2018 року

Автор kram2000, Липень 31, 2018, 21:57:27

Попередня тема - Наступна тема

kram2000

Уже через 2 години аналог скаже своє "прощавай" у двух регіонах України.
https://detector.media/rinok/article/139804/2018-07-31-gendirektor-kontsernu-rrt-petro-semerei-ya-pidpisav-rozporyadzhennya-pro-vimknennya-analogovikh-peredavachiv-u-kievi-ta-kirovogradskii-oblasti/

Цитата- Із 1 серпня має бути вимкнено аналогове телебачення в Києві та Кіровоградській області. Як це має відбуватися технічно і юридично?

- Ми ніде в рішеннях Національної ради не згадувалися, у нас немає договорів з Національною радою. У нас діють господарські відносини з телекомпаніями. Договорами передбачено, що якщо ми припиняємо роботу передавачів телекомпаній – ми несемо санкції. Крім того, більшість телекомпаній самі є користувачами радіочастотного ресурсу, у них є дозволи на експлуатацію передавачів, у них є ліцензії, а ми просто обслуговуємо їхні передавачі (за винятком передавачів мереж УТ-1, УТ-2, УТ-3, що належать Концерну РРТ і на яких мовлять телеканали «UA: Перший», «1+1» та «Інтер». – Ред.). Тому ми не маємо права просто так вимкнути передавачі

Саме тому минулого тижня ми направили телеканалам листи і проекти додаткових угод про те, що певні передавачі за рішенням Національної ради мають бути відключені. Ми попросили підписати додаткову угоду, щоб 31 липня о 24:00 вимкнути передавачі, і з 00:00 1 серпня ці передавачі перестали працювати. Як тільки телеканали підпишуть додаткові угоди – у нас з'явиться право вимкнути їхні передавачі. Деякі телекомпанії вже підписали додаткові угоди, деякі пообіцяли це зробити. Особливих заперечень ми не отримали.

Вчора (30 липня) ми отримали дві телеграми від телеканалів «1+1» і ТЕТ, що вони заперечують проти відключення аналогового телебачення. Вони й на засіданні Нацради виступали проти, тому що законом не передбачено визнання ліцензій недійсними. Дійсно, в законі такого немає. Ліцензія може бути анульована або за заявою мовника, або за рішенням суду. У законі немає такої норми, як визнання ліцензії недійсною в певній частині з посиланням на те, що в ліцензії є якась примітка. До речі, у багатьох ліцензіях немає примітки, що вона перестає діяти за окремим рішенням Національної ради. Наприклад, у телекомпанії ТЕТ немає такої примітки, її ліцензія діє до певного року. Але сьогодні (31 липня) «1+1» і ТЕТ повідомили, що підпишуть додаткові угоди зі своїми застереженнями, зараз ми чекаємо цих угод.

Якби ми вимкнули передавачі телеканалів без додаткових угод, вони могли подати на нас до суду і нарахувати нам значні санкції за невиконання умов договору. Вони можуть нам пред'явити втрати рекламних коштів, ще якісь претензії. У нас і так непроста економічна ситуація, враховуючи, що Суспільний мовник нам узагалі не платить, а ми нараховуємо на кошти, які вони мають платити, податки, сплачуємо їх. Наприклад, за другий квартал ми нарахували 8 млн грн дивідендів на доходи, яких не отримали. Залишивши нам аналогове мовлення неплатоспроможної НСТУ, нам ще більше погіршують ситуацію.

З точки зору технічної і з точки зору телеглядачів, я вважаю, що сьогодні покриття України цифровим телебаченням є недостатнім. За моїми даними, 60-65% населення охоплене цифровим сигналом, не більше. Тобто кілька мільйонів домогосподарств при вимкненні аналогового телебачення залишаться зовсім без ефірного телебачення. А там, де є покриття, у значної частини населення немає цифрових приставок. Ми відчуваємо, що буде незадоволення населення в результаті такого вимкнення. Ніхто не буде розбиратися – є рішення Нацради чи нема. Ми в будь-якому разі будемо винними, що вимкнули. Люди скажуть: тарифи високі, пенсії малі, ще й телебачення вимкнули.

З нинішнім підходом що заважало вимкнути аналогове телебачення два-три роки тому? За цей час нічого не змінилося. Я розумію, якби «Зеонбуд» добудовував мережу і ми цього чекали. Але ж нічого цього не відбувалося, сім років мережа не мінялася. П'ять років тому теж можна було виключити. До речі, п'ять років тому вартість приставки для прийому цифрового ТБ в гривні була меншою.

- То що ви будете робити сьогодні опівночі?

- Я підписав розпорядження про вимкнення передавачів: 46 у Кіровоградській області і 12 у Києві. Це розпорядження передано в Київську та Кіровоградську філії.
 •  

hexlogic

Цікаво, чи буде хтось робити записи.
 •  

Ігор

У кого є можливість, зробіть запис.

АДВ

Вирубили, 2+2, Правда Тут, Плюс Плюс, 100+ мовлять
Ватных сепараторов на Магадан! Слава Украине!

asdef78

Докладывает Кропивницкий. Ровно в полночь все аналоговые каналы отключены. В аналоге сейчас только UA-Перший. Канал Кировоград в это время не работает (посмотрим завтра). Относительно ТВ "Стимул" (якобы местный канал - фактически 2+2) не могу сказать он у меня не принимается совсем.
А когда то (в 90-е) был платным каналом. Кодировал свой сигнал во время трансляции фильмов.

hexlogic


Ігор

Нарешті можна буде спробувати перевірити проходження цифри. :super:
 •  

Formally 20

#7
Пробный шар таки запустили (можно вас с этим поздравить, наконец-то).
Теперь вопрос, собираются ли уйти 13 национальных каналов и местные каналы (у которых есть места в цифре) с эфирного аналога по всей Украине (кроме некоторых районов)  1 сентября или перенесут позднее?
Учитывая что в России после 11 января 2019 планируют начать отключение эфирного аналога (стоит обратить внимание какие каналы останутся в эфирном аналоге после 11 января 2019 в Брянской, Курской, Белгородской, Воронежской и Ростовской областях) то решение о продолжение аналогового вещания в трёх областях Украины могут скорректировать или изменить в 2019 году.
 •  

Vova.UA

Не вірю своїм очам , 1+1 таки зняло нормальний сюжет про перехід на цифру  :huh:

https://www.youtube.com/watch?v=0HMNpNdFSRk
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
 •  

pavlo_r

А тим часом в декого аналог не те, що досі працює, а й кількість каналів зросла
 •  

fediv

Ну, не смійтеся з лоха людини. Він чесно бачить 42 канали, але не знає, що його телевізор бачить "цифру".
Або ще один можливий прикол: подекуди "Тріолан" в Києві дає в будинки такий сильний цифровий кабельний сигнал, що на кімнатну антену досить універсальний тюнерок бере і ефірний цифровий сигнал, і наводку від кабельного DVB-C.

cepheus06

Цитата: fediv від Серпень 01, 2018, 16:10:14
Ну, не смійтеся з лоха людини. Він чесно бачить 42 канали, але не знає, що його телевізор бачить "цифру".
Або ще один можливий прикол: подекуди "Тріолан" в Києві дає в будинки такий сильний цифровий кабельний сигнал, що на кімнатну антену досить універсальний тюнерок бере і ефірний цифровий сигнал, і наводку від кабельного DVB-C.
:lol:
Sony ST-S390 + 1/2 диполь разрезной (вертикальный)
 •  

asdef78

Дополнение. В настоящее время аналоговый эфир у нас (пригород Кропивницкого) такой:
- UA-Перший
- Кировоград
- ТВ Стимул (2+2)
Как повлияло отключение аналога на качество цифрового сигнала?
Ответ: сигнал стал стабильнее (качество повысилось на пару десятков процентов).
Однако главная проблема моей местности пока так и осталась. На 47 и 49 канале имеется противодействие сигналов разных цифровых мультиплексов.
47 (5 Мультиплекс  Кропивницкий и 5 Мультиплекс  Шпола, Черкаская область)
49 (1 Мультиплекс  Кропивницкий и 2 Мультиплекс  Шпола, Черкаская область).
Было бы неплохо если бы развели эти трансляции на другие частоты.
 •  
  Подякували за цей пост: Aschim

adminЦитата: asdef78 від Серпень 01, 2018, 17:13:25
Как повлияло отключение аналога на качество цифрового сигнала?
Ответ: сигнал стал стабильнее (качество повысилось на пару десятков процентов).
....
Было бы неплохо если бы развели эти трансляции на другие частоты.

Я всегда говорил что прием цифры сразу улучшится как только отключат аналог. Это более чем естественно.
Что касается разводов мультиплексов на разные частоты то после полного отключения аналога можно и нужно забрасывать просьбами соответствующие органы. Тут уже история про "частот нема" не прокатит.
 •  

Serhiy1970

А как настроение той части населения Киева которые сегодня не смогли посмотреть любимые ими "Интер", "1+1", "Украину" и т.д. ?
 •