МХ-7

Автор admin, Лютий 25, 2022, 16:01:38

Попередня тема - Наступна тема

sergiy1103

#165
Я міряв приладом, а не тюнером, там немає вибору країни, прилад бачить сигнал і на 177 і на 178 МГц, звичайно ширина смуги 7 Мгц. Приладом можна побачити наявність сигналу навіть якщо на тюнері все буде по нулям. Прикол весь в тому, що прилад виявив і зчитав параметри мережі КРРТ, але сигналу не було. Я не міг зрозуміти, в чому проблема, а виявилось, що поляризація не та. В самому Івано-Франківську і за його межами десь до 10 км сигнал є незалежно чи антена у вертикальній поляризації чи в горизонтальній. Нажаль сьогодні через погоду не зміг перевірити чи буде сигнал у вертикальній поляризації.

Viktor86

#166
Цитата: sergiy1103 від Червень 10, 2023, 21:40:28Я сьогодны на 7 елементну антену хвильовий канал за 23 км від Івано-Франківська пробував зловити сигнал і нічого не вийшло. Прилад параметри мережі зчитує, а сигналу немає. Правда, антену ставив в горизонтальній поляризації, навіть не міг подумати, що передавач працює у вертикальній поляризації. Завтра ще буду пробувати, але вже у вертикальній поляризації
Можна дізнатесь в якому напрямку від Івано-Франківська ви намагались приймати MX-7?
  •  

sergiy1103

#167
На північ від Івано-Франківська, географічно це Тернопільська область, але по прямій це всього 23 км від Івано-Франківська і там завжди все приймалось і приймається з Івано-Франківська, і ФМ, і Зеонбуд, колись аналогове телебачення там в МВ діапазоні на 2,7,9 каналах приймалось в кольорі, без снігу, не гірше, ніж в Івано-Франківську.

Пробував з Тернополя на 6 каналі щось зловити, але там навіть натяків на сигнал не було, до вишки в Тернополі 85 км. На 5 каналі мав би бути сигнал в м.Монастириська (частотний діапазон такий як в Івано-Франківській області через близькість населеного пункту до Івано-Франківська), але судячи з усього там ще передавач не включений. Сьогодні цілий день йде дощ, тому нічого не вийшло перевірити. Зможу з тієї відстані перевірити аж в п'ятницю. Завтра попробую перевірити сигнал на південь від Івано-Франківська, за 10 км від вишки, в с. Старий Лисець. Там мало б на кімнатну антену прийматись, судячи з мультиплексів Зеонбуду. В самому Івано-Франківську важко оцінити сигнал, за десь 400 метрів від вишки на 40 сантиметровий кусок кабелю, не підключений до будь-яких антен, на балконі 8 поверху, сигнал значно гірший за сигнал на мультиплексах Зеонбуду. На тюнері такий сигнал не сканується.

На цей же кусок кабелю сигнал Зеобуду на порядок кращий на передавачі 500 Вт, ніж в КРРТ на 1,1 кВт. Можна зробити висновок, що передавач або не включений на повну потужність, або сигнал реально гірший, ніж в Зеонбуду. Для порівняння сигнал Зеонбуду, запас 9.7 дБ до зриву

DVB

sergiy1103, щось дійсно у Вас результати не втішні. Спробуйте порівняти сигнали не на кусок екранованого антенного кабелю, а хоча б на звичайний кусок дроту.
  •  

sergiy1103

Ну Зеонбуд же нормально приймається на кусок кабелю.
  •  

sergiy1103

#170

на метрову антену, таку як на фото, порівняння сигналу КРРТ і Зеонбуду, з балкону 8 поверху, 400 метрів до вишки, пряма видимість. Сигнал Зеонбуду (500 вт) на метрову антену вдвічі сильніший сигналу з передавача КРРТ потужністю 1,1 квт на ту ж антену. Щось тут не так, з MX-7. При замірах сигнал пригоризонтальному розташуванні антени. При вертикальному її розташуванні сигнал вдвічі гірший. Тому, не факт, що  MX-7 в Івано-Франківську у вертикальній поляризації. Хоча результати на такій близькій відстані від вишки можуть бути обманливими, завтра попробую прийом за 10 км від вишки

DVB

Так, схоже що в Івано-Франківську з МХ-7, щось не те.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

verxo

 Дуже дивне рішення якщо в мх-7 буде не тотожна поляризація відносно зеонбуду.
 Мало того що не всюди будуть приймати дмв антени (тре крутити V або H), то ще й треба морочитись з додатковою метровою антеною.
 Нахіба воно треба.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Ігор

Ближче до передавача буде прийматися і на горизонтальну антену, а так то думаю будуть завезені вертикальні антени у регіон.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

DVB

Ну, там ще потрібно помоніторити, чи дійсно вертикальна полярізація. Якщо так, то це можливо якесь тимчасове рішення. Використовується якась стара антена, тому можливо і зменшили потужність.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

Ігор

І потрібно моніторити за містом, наприклад у себе я не бачу велику різницю у сигналі між поляризаціями, треба буде спробувати з Києва там, де я недавно записував відео.
  •  
    Подякували за цей пост: Roman3101

admin

Якщо ХОВА не помиляється (а вони можуть)
https://kharkivoda.gov.ua/news/121226
Сигнал вже охоплює Харківську, Лозівську та Кегичівську громади. Найближчим часом планується підключити Барвінківську та Великобурлуцьку громади.
  •  

Vova.UA

Вчора був у родичів, в Пустомитах. Мають звичайну полячку, на горищі під шифером. Зеонбуд більш-менш нормально йде. Зловив сигнал на 9 та 7 каналі (Борислав або Ст Самбір??) Але в обох випадках мультиплекс не сканується, пише - знайдео 0 каналів... якість скаче , максимум до 40%
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7

DVB

Ну так до Борислава 60 км, до Старого Самбора 70. Це й так добре, що Ви на польську антену прийняли присутність сигналу. Для таких відстаней, потрібно вже хвильовий канал з підсилювачем. Але це так, за ради експерименту. Там же до Львову 20 км. Всі будуть приймати звідти.
  •  

Vova.UA

Ну з Борислава 100ватні аналогові канали сюди слабо, але добивали, бо там висота пристойна. Але чогось не сканується ні 7 , ні 9 канал... тюнер Q-sat, не знаю модель. Дивна ситуація, може підсилювач на метрових хвилях барахлить. Бо я очікував кращий сигнал, ніж на дмх
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •