З Детектора
Нацрада на засіданні 27 квітня розглядала заяву ТРК «Ера» про переоформлення її супутникової ліцензії на мовлення обсягом 5 годин 18 хвилин на добу у зв'язку зі зміною супутника. «Ера» міняє супутник Amos 2, який місяць тому припинив своє існування, на Amos 3.
Перед тим, як розглянути це питання, Юрій Артеменко поставив одне запитання представнику ТРК «Ера» Юрію Крушановському: «У вас існує певний конфлікт з НСТУ (Національною суспільною телерадіокомпанією України. – ДМ). Я не хочу зараз казати, хто правий, а хто винен. Ситуацію ви або самі врегулюєте, або судовим процесом. Ми зацікавлені, щоб якомога скоріше не стало конфлікту, тому йдемо назустріч усім сторонам цього процесу. У нас єдине питання: чи ваш конфлікт не завадить трансляції Євробачення? Чи буде Євробачення транслюватися так, як було і є в меморандумі, який у вас підписаний? Чи не позбавить ваш конфлікт людей можливості побачити Євробачення?».
Юрій Крушановський сказав, що не вповноважений робити такі заяви, але донесе до свого керівництва точку зору Нацради. Тоді Юрій Артеменко зателефонував напряму до керівника ТРК «Ера» – генерального директора Ігоря Лоташевського.
«У нас немає конфлікту з EBU(Європейська мовна спілка, організатор «Євробачення». – ДМ) і не було. У нас підписаний відповідний документ у 2012 році щодо трансляції таких заходів. 5 років ми по ньому працювали, його ніхто не відміняв. Ми підтверджуємо, що ми ніяких не будемо робити впливів, щоб цієї трансляції не було. Єдина умова, яку ми вже проговорювали місяць тому: ми даємо трансляцію, але рекламні блоки наші. Так було всі минулі роки», – заявив пан Лоташевський. Нагадаємо, що згідно з меморандумом між НСТУ і ТРК «Ера» «Ера» надавала свій ефірний час для прямих трансляцій заходів («Євробачення», спортивних змагань тощо), правами на які володіє НСТУ, залишаючи за собою продаж рекламних блоків і спонсорських проявів у цей ефірний час.
Далі всі члени Нацради проголосували за переоформлення ліцензії ТРК «Ера» щодо зміни супутника. За словами пана Артеменка, це переоформлення, можливо, частково вирішить конфлікт. Адже «Ера» матиме юридичні підстави (ліцензію), щоб укласти угоду з оператором телекомунікацій на роздачу сигналу через супутник до ефірних передавачів мережі УТ-1 у регіонах.