СХ/ДХ

Автор admin, Січень 14, 2011, 20:28:52

Попередня тема - Наступна тема

2692775

Цитата: admin від Серпень 20, 2014, 16:15:34
внёс спасибо
зробіть будь-ласка поправку  щодо часу прийому радіо свобода на середніх хвилях. інформація про її мовлення надана за всесвітнім часом. тобто за всесвітнім часом радіо свобода мовить о 2.00-3.30  18.00-19.00 та 21.00-22.00. за київським часом відповідно о 5.00-6.30  21.00-22.00 та 0.00-1.00. а за московським часом http://www.svoboda.org/howtolisten/waves.html
  •  

2692775

Цитата: дрон від Серпень 20, 2014, 21:30:25
В конце-концов, передачи Русской Службы расчитаны в первую очередь на жителей России. А те, кто позже просыпаются, те могут пока расчитывать на существующее КВ-вещание.
В східних областях України є прораховані частоти на середніх хвилях. Виникає запитання. Чи теоретично можливе мовлення радіо Свобода  з території східної (не окупованої) України на середніх хвилях в напрямку Росії? Я маю на увазі вечірній час, коли дальність поширення середніх хвиль найбільша. Це було б добре  для свідомих росіян, адже середні хвилі більше розповсюджені на радіоприймачах, ніж короткі. Чи стан наших СХ передавачів такий жахливий що про ніяке мовлення не може бути й мови?
  •  

admin

Жахливий. Але якщо радіостанція оплатить, то усе можливо!
  •  

Александр

Цитата: 2692775 від Вересень 08, 2014, 11:38:05
  В східних областях України є прораховані частоти на середніх хвилях. Виникає запитання. Чи теоретично можливе мовлення радіо Свобода  з території східної (не окупованої) України на середніх хвилях в напрямку Росії? Я маю на увазі вечірній час, коли дальність поширення середніх хвиль найбільша. Це було б добре  для свідомих росіян, адже середні хвилі більше розповсюджені на радіоприймачах, ніж короткі. Чи стан наших СХ передавачів такий жахливий що про ніяке мовлення не може бути й мови?
Можемо. Чим ми хуже литовців? Але на сході України немає достатньо потужних передавачів, лише Таранівка 150 кВт. Хоча і 40 кВт у Докучаєві на всяк випадок згодились би. Більш реально використовувати миколаївські мощняки або дальнобійні КХ передавачі. Мені здається кращим останній варіант. Тим більше, що на КХ менше впливають місцеві побутові перешкоди, а сигнал буває сильний при меншій потужності і цілодобово.
А щодо багатодіапазонних КХ приймачів на базарі проблем немає - по-моєму не дорожчі 150 грн.
Єдина проблема, щоб Українське радіо віддало свої частоти для трансляції РС. Вони вперто вважають, що краще ніж УР (майбутнього суспільного радіо) для всіх слухачів немає нічого.
  •  

admin

Докучаєвський радіоцентр поновив мовлення


На радіоцентрі у місті Докучаєвськ 3 вересня 2014 року о 20 год. 30 хв. поновлена робота передавача середньохвильового діапазону потужністю 40 кВт, який здійснює трансляцію програми УР-1 на частоті 0,711 МГц. Цей передавач не працював з 00 год. 30 хв. 26 серпня внаслідок пошкодження в ході бойових дій лінії електропередач. З відновленням електроживлення знову стало можливим ведення мовлення з докучаєвського РЦ.
  •  

дрон

#635
Цитата: Александр від Вересень 09, 2014, 10:06:34
Можемо. Чим ми хуже литовців? Але на сході України немає достатньо потужних передавачів, лише Таранівка 150 кВт. Хоча і 40 кВт у Докучаєві на всяк випадок згодились би.

Таранівський передавач УР-1 на 837 кГц 150 кВт - найпотужніший на Лівобережжі ще за часів СРСР.
З Тарнівки працював і 50-кВт передавач на 1260 кГц. При Союзі там працював "Молодіжний Канал Радіо Юність", потім напочатку 90-х - ретранслювалася Українська Служба Радіо Свобода вранці і ввечорі, а вдень і ввечорі - харківська радіостанція "Радіо-50" (так вони у назві обіграли широту на якій Харків знаходиться , а також потужність передавача). Пам'ятаю, що були відгуки слухачів, що приймали його під Москвою.

Щодо КХ, то у 90-х, принаймні напочатку і всередині, з Таранівки вдень і ввечорі транслювалася внутрішня програма Казахського Радіо на різних діапазонах.
Ну, і ВСРУ на Сибір теж з Таранівки працювало.
  •  

Александр

ЦитатаЗ Тарнівки працював і 50-кВт передавач на 1260 кГц. При Союзі там працював "Молодіжний Канал Радіо Юність", потім напочатку 90-х - ретранслювалася Українська Служба Радіо Свобода вранці і ввечорі, а вдень і ввечорі - харківська радіостанція "Радіо-50" (так вони у назві обіграли широту на якій Харків знаходиться , а також потужність передавача). Пам'ятаю, що були відгуки слухачів, що приймали його під Москвою.
Пам"ятаю, чув його під Яготином навіть вдень. Правда, можливо взимку.
ЦитатаЩодо КХ, то у 90-х, принаймні напочатку і всередині, з Таранівки вдень і ввечорі транслювалася внутрішня програма Казахського Радіо на різних діапазонах.
Ну, і ВСРУ на Сибір теж з Таранівки працювало.
Я все це пам"ятаю - Радіо Шалкар, транслювалось на Європу, а взамін ВСРУ транслювалось у Казахстані на СХ. З Таранівки ВСРУ транслювалось і на Сибір, і на Європу. З другої половини 90-х я працював у НРКУ, займався частотами, моніторингом, тому все це добре знаю.
  •  

fmdxua

Цитата: дрон від Вересень 09, 2014, 13:12:10
З Тарнівки працював і 50-кВт передавач на 1260 кГц. При Союзі там працював "Молодіжний Канал Радіо Юність", потім напочатку 90-х - ретранслювалася Українська Служба Радіо Свобода вранці і ввечорі, а вдень і ввечорі - харківська радіостанція "Радіо-50" (так вони у назві обіграли широту на якій Харків знаходиться , а також потужність передавача). Пам'ятаю, що були відгуки слухачів, що приймали його під Москвою.
А Хіт FM із Харкова в кінці 90-х - поч. 2000-х на якій частоті і з якою потужністю мовив, я вечорами слухав у верхній частині СХ-діапазону. 
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •  

FMDX

На СХ ще якась українська УКХ-станція вела мовлення десь у той самий час (90ті), у частотних межах 1400+ kHz, у дитинстві раз вдалось прийняти, може хтось пригадає, у кого пам'ять краща :oops:?
  •  

дрон

#639
Цитата: fmdxua від Вересень 09, 2014, 18:29:23
А Хіт FM із Харкова в кінці 90-х - поч. 2000-х на якій частоті і з якою потужністю мовив, я вечорами слухав у верхній частині СХ-діапазону.

На 1593 кГц у Харкові працював передавач потужністю 7 кВт. З 1994-ого це було Радіо Онікс, а вже з 1999 по 2001 - Хіт-ФМ.
Передачі Онікса також приймали у Підмосков'ї (декільком діексистам звідти я допоміг QSL-картки на станції завірити).

  •  

DeJar

Цитата: дрон від Вересень 09, 2014, 13:12:10
З Тарнівки працював і 50-кВт передавач на 1260 кГц. .... а вдень і ввечорі - харківська радіостанція "Радіо-50" ... Пам'ятаю, що були відгуки слухачів, що приймали його під Москвою.
Запам'яталося, як в ефірі цієї радіостанції зачитували листа від радіолюбителя з Фінляндії. Він писав, що в нього антена спрямована на південь, і він досить часто приймає Радіо 50.
До речі, під Одесою досить непогано приймалося навіть до заходу сонця.
  •  

FMDX

#641
Так, саме про Онікс я, дякую за уточнення, ХітФМ потім чомусь не траплявся (чи я просто у тій частині діапазону не часто бував). Й ще питання трохи іншого плану, але якщо вже тема про середні... Зараз трошки займаюсь прослуховуванням коротких та середніх через приймачі на GlobalTuners. Так от, цікавить питання поширення середніх хвиль у різних півкулях у різний час -- воно таке ж, як і у нас, тобто уночі найкраще, уранці добре а удень слабке чи навпаки? Просто хочу знати, у який саме час краще налаштовуватись на прийом максимальньої кількости бродкастерів у певному регіоні...  Можливо, якесь посилання порадите на цю тему (тільки нормальньою :wink: "мовою", без професійних заморочок)? Наперед дякую.
  •  

дрон

Цитата: FMDX від Вересень 10, 2014, 22:21:41
цікавить питання поширення середніх хвиль у різних півкулях у різний час -- воно таке ж, як і у нас, тобто уночі найкраще, уранці добре а удень слабке чи навпаки? Просто хочу знати, у який саме час краще налаштовуватись на прийом максимальньої кількости бродкастерів у певному регіоні... 
Прийом на СХ нічим особливим у різних районах не вирізняється - це як закони фізики.
Слід пам'ятати про те, що у південній півкулі зараз весна починається. ІМХО, саме під час змін літа на зиму, чи зими на літо, цікаво за СХ стежити. 

Без професійних заморочок про прийом на СХ отут:
http://radiostorage.net/?area=news/1777
  •  

fmdxua

#643
Сегодня днем был по работе на границе Полтавской, Харьковской и Днепропетровской областей. С собой был Degen-1103, в свободное время  (c 13:30 до 14:00 по киевскому времени) удалось немного послушать радиоэфир вдали от городских помех (от Полтавы 47 км).
Возможно кому будет интересно, сделал  запись приема в диапазоне СВ:


MW bandscan near Poltava (day time)

Принято следующие станции:
549 kHz - UR 1 Persha Prog. - Mykolaiv/Luch - Ukraine - 348 km
567 kHz - Radio Rossii - Volgograd - Russia - 685 km
711 kHz - UR 1 Persha Prog. - Dokuchayevs'k - Ukraine - 260 km
765 kHz - Radio Mayak-Odesa - Petrivka - Ukraine - 402 km
837 kHz - UR 1 Persha Prog. - Taranivka - Ukraine - 85 km
873 kHz - Dnipropetrovs'k regional radio-2 - Dnipropetrovs'k - Ukraine - 97 km.
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •  

fmdxua

1053 кГц - Radio Iaşi  (програма українською мовою) - Iaşi/Letcani - Romania - 587 km.


[MW] 1053 kHz - Radio Iaşi (Ukrainian program) - Iaşi/Letcani - Romania - 587 km.(1)


http://youtu.be/kaIG1buQY5U
Все мои  публикации,  в которых Россия изображается негативно,  никаким образом не относятся к тем хорошим, умным, добрым людям, которых  много в данной стране.  Любые подобные сообщения  о тех, кто поддерживает или является участником российской агрессии по отношению к моей родной стране - Украине
  •