СХ/ДХ

Автор admin, Січень 14, 2011, 20:28:52

Попередня тема - Наступна тема

admin

  •  

дрон

Цитата: Ігор від Жовтень 13, 2014, 12:15:08
Для чого ті маяки?

Те, що пищить "морзянкою" в СХ-діапазоні - приводні маяки, які ще використовуються для авіаційної навігації.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Приводная_радиостанция

Їх вже поменьшало, порівнюючи з тим що було років з двадцять тому.
Ті що знаходяться на відстані близько 100-150 км можна чути і вдень. Ті, що знаходяться далі, можна почути в темний час доби.
  •  

2692775

Пригадую років 12 тому в Київській області на середніх хвилях було дуже добре чути україномовну службу BBC. Також на цій самій частоті працював маяк, але він не створював значних перешкод, адже BBC було добре чути навіть вдень.
  •  

Ігор

Кілька років тому ВВС мовили з Броварів, але неофіційно, може тому їх так добре чули.
  •  

Alexs85

Ясли вспоминать то и на ДВ 207 кГц -1-я программа украинского радио, когда то вещала из Броваров.
Сейчас слышу на длинных волны только Румынов, Поляков и Белорусов.
153 kHz - Antena Satelor.
225 kHz - Polskie Radio Jedynka.
279 kHz - BR Pershy Kanal.

  •  

Александр

"Пригадую років 12 тому в Київській області на середніх хвилях було дуже добре чути україномовну службу BBC. Також на цій самій частоті працював маяк, але він не створював значних перешкод, адже BBC було добре чути навіть вдень."

ВВС в Броварах було на 594 кГц, а маяк в Гостомелі на 590 кГц. Мені в Святошині ближче, тому маяк пищав неслабо. Приходилось накручувть приймач на більш високу частоту.
  •  

RomHol

Цитата: Ігор від Жовтень 14, 2014, 16:22:51
Кілька років тому ВВС мовили з Броварів, але неофіційно, може тому їх так добре чули.
Мовлення ВВС у Броварах на 594 кГц та у Харкові на 612 кГц було цілком офіційним. Років 4-5 тому кореспондентом Української служби BBC для її сайту було створено відеорепортаж з РПЦ у Броварах про мовлення звідти Української служби BBC. Цей же репортаж пролунав і у радіоефірі служби. Як я пам'ятаю, розповідалося, що  на той час з усіх радіостанцій там була лише трансляція BBC. Оптимізму щодо перспектив СХ мовлення різних радіостанцій з  цього РПЦ було мало.
Ці дві СХ-частоти BBC оголошувалися перед початком мовлення і у прямоефірних передачах Української служби BBC.
Передавач 612 кГц малопотужний, але, вірогідно,  його  покриття охоплювало всю область. У всякому разі, на півдні Харківщини передачі ВВС було чутно.
  •  

дрон

В Харкові ретранслятор ВВС працював з Салтівської вежі на частоті 612 кГц. Цей передавач свого часу, у 1993 році, було реанімовано (були замінені радіолампи, завдяки чому потужність виросла до 7 кВт). Мовлення через нього вело "Новое радио" (розмовно-музична харківська радіостанція). Через нього також лунали випуски новин Голосу Америки, програми Радіо Швеція і Радіо Будапешт. А вже у 1995 році долучилося мовлення Української службби ВВС. Але з часом, після закриття "Нового радио" на частоті залишилися лише передачі з Лондону.
Передавач з Броварів було чути і у Харкові. І на 594 кГц, і після переходу на 612 кГц. Час трансляції броварського передавача був більший ніж у харківського.
  •  

дрон

Цитата: Александр від Жовтень 14, 2014, 20:49:57
ВВС в Броварах було на 594 кГц, а маяк в Гостомелі на 590 кГц. Мені в Святошині ближче, тому маяк пищав неслабо. Приходилось накручувть приймач на більш високу частоту.

Подібна ситуація і поблизу Харкова, але не з місцевим передавачем, а підмосковним 738 кГц - Всемирная Радиосеть (WRN) з низкою ретрансляцій закордонних російськомовних радіостанцій.
Під Харковом (50 км на захід) у с. Ковяги працює радіомаяк КВ (KW), який заважає прийому. Але відстроїтись можна.
  •  

Александр

#669
ЦитатаПід Харковом (50 км на захід) у с. Ковяги працює радіомаяк КВ (KW), який заважає прийому. Але відстроїтись можна.
У вас на 735 кГц, а у меня под боком в Жулянах на 733 круглосуточно пищит ZK. Больше мешает Афинам 729 кГц.
ЦитатаПередавач з Броварів було чути і у Харкові. І на 594 кГц, і після переходу на 612 кГц.
Наоборот, в Броварах перейшли з 612 на 594.
Доречі, щодо 594 кГц, то ця частота за розподілом "Женева-75" числиться за Києвом. Я питав радистів, чому б не використовувати її, а вони мені - не можна, бо маяку в Гостомелі сильно будем заважать. Так ось для кого у нас середні хвилі на первинній основі. :evil:
  •  

дрон

Цитата: Александр від Жовтень 15, 2014, 12:38:01
Доречі, щодо 594 кГц, то ця частота за розподілом "Женева-75" числиться за Києвом. Я питав радистів, чому б не використовувати її, а вони мені - не можна, бо маяку в Гостомелі сильно будем заважать. Так ось для кого у нас середні хвилі на первинній основі. :evil:

Ну, це, напевне, ще радянські рудіменти. Бо так колись, за Совєтів, було заведено "воєнщина" та усілякі "почтовиє ящікі" - це №1. А все інше - так, на додачу...
  •  

2692775

Цитата: Alexs85 від Жовтень 14, 2014, 20:15:59
Ясли вспоминать то и на ДВ 207 кГц -1-я программа украинского радио, когда то вещала из Броваров.
Сейчас слышу на длинных волны только Румынов, Поляков и Белорусов.
153 kHz - Antena Satelor.
225 kHz - Polskie Radio Jedynka.
279 kHz - BR Pershy Kanal.
здається УР1 віщало на ДХ до 2011 року, але це була не розумна трата коштів.
  •  

ass1995

Да. А точнее, до 1 января 2011 года. Потом оно полностью прекратило вещание на ДВ. И сразу после прекращения на ДВ, "1-ый канал НРУ" начал вещание на КВ на 5970 кГц. Но вещал он на КВ, если я не ошибаюсь, всего несколько месяцев, после чего вещает только на СВ, УКВ и FM.
  •  

Alexs85

Цитата: 2692775 від Жовтень 16, 2014, 13:51:25
здається УР1 віщало на ДХ до 2011 року, але це була не розумна трата коштів.
Например "Радио России" из Талдома ушло с ДВ на 261 Кгц им обходилось непомерно дорого и не слишком ефективное вещание.
Вещать на длинных волнах сейчас мало кто может. Нужны громоздкие антенны и большие мощности (100:1500 кВт), для уверенного приема на значительное расстояние. Затраты на поддержку  настолько велики, что не могут окупаться при коммерческом радиовещании. ДВ-радиовещание планово-убыточно и может финансироваться лишь из бюджета.
  •  

дрон

Цитата: ass1995 від Жовтень 16, 2014, 15:24:02
Да. А точнее, до 1 января 2011 года. Потом оно полностью прекратило вещание на ДВ.

Потом, весной 2012 года был тест, когда на 207 кГц несколько часов включали трансляцию Р.Промiнь.
Просили сообщить результаты. В Харькове я на Деген принимал эту передачу в железобетонной "коробке" с зарешеченными окнами с хорошим уровнем и разборчимостью сигнала.
Продолжения использования этой частоты уже не было.
  •