Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

игорь88

Стал на днях счастливым обладателем Tecsun PL 880. По моему это Айфон с некоторыми нюансами в мире приемников.
Я нахожусь в Каменском(Днепродзержинске), хоть и на практически верхней точек города, но прием FM шокировал. Ловится все из Днепра без особой ориентации телескопа, практически все в стерео, траблы лишь с радио Эмануил на УКВ. Кроме того, есть регулярный прием ряда частот из Полтавы, Павлограда и Запорожья. Все прочее, прием других диапазонов, настройка и чувствительность тоже на очень высоком уровне. Например, на телескоп без наружной антенны слышно большинство любителей и пиратов на коротких волнах.
Реальный минус - отсутствие антенного входа на СВ/ДВ, но это можно решить через открытие и подключение к плате(боязно это делать с таким приемником)
Оборудование: Tecsun pl 880. Правый берег Каменское/Днепродзержинск, на высокой точке города
  •  
    Подякували за цей пост: DVB

BanderaTV

  •  

DVB

Однозначно краще Grundig G3. Тим більше, що ціна однакова. Говорю це, як власник XHDATA.
  •  

BanderaTV

#813
Цитата: DVB від Березень 04, 2021, 18:24:54
Однозначно краще Grundig G3. Тим більше, що ціна однакова. Говорю це, як власник XHDATA.
Ну не зовсім однакова. Плюс засмутила відсутність УКХ OIRT.

P.s. Ще і ухватив за 76,2$. А зараз його продають за 83,3$.
  •  

DVB

Він на УКХ туповатий. Я навіть тут на форумі, колись написав що нема мовлення деяких станцій в УКХ, після моніторингу на XHDATA. А потім включив старий ВЕФ, і виявилось, що мовлення йде. Тай на ФМ, порівнюючи з Дегеном 1103, XHDATA явно програє. На КВ, на зовнішню антенну, XHDATA "забивається". В SSB теж погано приймає, через так звані "пшикання", при перестройці по частоті.
Ну і вже те що Grundig G3 супергетеродинний приймач, а XHDATA на DSP чіпі, говорить саме за себе.
XHDATA я погрався місяць і він лежить без діла. Користуюсь й на далі старим Дегеном, якому вже 14 років.
  •  
    Подякували за цей пост: sgw2006

BanderaTV

Цитата: DVB від Березень 04, 2021, 19:02:14
XHDATA я погрався місяць і він лежить без діла. Користуюсь й на далі старим Дегеном, якому вже 14 років.
А як він з RDS дружить (XHDATA) і СХ?
  •  
    Подякували за цей пост: sgw2006

DVB

Ну, RDS, це єдине в XHDATA, що працює без нарікань. На СХ приймає добре. На ДХ зовсім тупий.
  •  

BanderaTV

Цитата: DVB від Березень 04, 2021, 19:20:02
Ну, RDS, це єдине в XHDATA, що працює без нарікань. На СХ приймає добре. На ДХ зовсім тупий.
Про ДХ, це я чув. Та і в принципі радіостанцій в ДХ стає все менше.
  •  

vital-fm

BanderaTV
Так в нижньому піддіапазоні хіба релігійних слухати - решта вже практично пішли.
Хіба що + живлення.
  •  

BanderaTV

Цитата: vital-fm від Березень 04, 2021, 20:26:26
BanderaTV
Так в нижньому піддіапазоні хіба релігійних слухати - решта вже практично пішли.
Хіба що + живлення.
В нас там ще лишилася Культура (69,56), хоч вона є і в FM (105,7), але з Олександрії.
  •  

zum

#820
Цитата: BanderaTV від Березень 03, 2021, 21:15:44
Що краще обрати?
https://skylots.org/lot.php?id=6542796701 - Грундіг Г3
https://www.aliexpress.com/item/32870427382.html - Чи Ексейчдату Д808?
Важко сказати напевно. У кожного свої плюси та мінуси. Маю в арсеналі XHDATA D808  та купу Degen ів. XHDATA є RDS, що дуже зручно, особливо для ідентифікації станцій при спорадичному проходженні та тропо. На УКВ й справді чутливість у нього не дуже висока, але у більшості випадків її достатьньо. На FM чутливість трохи нижча ніж в DEGENа 1103(супергетеродина, зараз їх продають на DSP чипі) , але DEGEN програє по селективності ( в дегена немає АРУ на FM, та ширша полоса зрізу). XHDATA приймає станції з різницею в 200 кгц без проблем( якщо рівень не різнится в сотні разів) а на слабких сигналах і 100 кгц достатньо між станціями.  По чутливості на кв та св різниці великої немає. SSB налаштування зручніше у XHDATA, але звук краще на DEGEN. Та авжеж важливим мінусом XHDATA є SOFT MUTE  налаштування, тобто замовкування приймача при перестройці, дуже не зручно при прослуховуванні любительських діапазонів,можна пропустити станцію.  Авіа у XHDATA  працює відмінно( завжди у літаку слухаю переговори пілотів з диспетчером) . Чую навіть як літаки, підлітаючи до Москви с півдня, зв'язуються з диспетчером Москва контроль ( чую у всій Харківській області, де відкритий горизонт на північ.).Також для мене великою зручністю став аккумулятор 18650 в XHDATA, це дуже зручно, коли твій приймач можна заряджати від зарядки телефону, та і автономність у нього набагато вища, ніж у супергетеродинів. Grundig за начинкою схожий на деген 1103, тому обирати Вам. Відео роботи XHDATA D 808 на FM можете подивитися на моєму ютуб каналі: https://www.youtube.com/channel/UC7U7yVjPXDRkabgRGXlSz0Q

BanderaTV

zum, дякую за широке пояснення! Обрав XHDATA, тому що, ціна на нього була вельми приємною.
  •  

digitalif

Цитата: zum від Березень 06, 2021, 09:11:37
Авіа у XHDATA  працює відмінно( завжди у літаку слухаю переговори пілотів з диспетчером) . Чую навіть як літаки, підлітаючи до Москви с півдня, зв'язуються з диспетчером Москва контроль ( чую у всій Харківській області, де відкритий горизонт на північ.).

Мій екземпляр ніяк не хоче авіа зловити - скільки раз сканував по колу - ніколи нічого не зміг почути. Тому мене вражає вищенаписане.

До речі, через півроку нечастого користування регулятор гучності почав "шуршати" так помітно... На SSB так само - важко щось налаштувати і послухати, чутливість і вибірковість на FM "на око" гірша, ніж в TECSUN PL380. Із плюсів - RDS та наявність 3,5 входу для зовнішньої антени, яка іноді покращує прийом.
  •  

zum

#823
Цитата: digitalif від Березень 07, 2021, 13:47:59
Мій екземпляр ніяк не хоче авіа зловити - скільки раз сканував по колу - ніколи нічого не зміг почути. Тому мене вражає вищенаписане.

Авіа потрібно прослуховувати знаючи робочі частоти аеропортів. Там не дуже багато перемовин ведеться, тому ви могли просто не попасти в той час, коли вони велися, і тому нічого не чули. Також, якщо живете до 30 км від аеропорту, можна почути сигнали  ATIS( інформацію про умови місцевого аеродрому).
  •  

sgw2006

Коллеги! попоможіть вибрати стаціонарний УКВ тюнер з високою чутливістю:
GRUNDIG T-7500
Kenwood KT-980 F
Kenwood KT-74 L
Sony st-s570es
Sony ST-S590ES
SONY ST-S311
Sony ST-SE700:-:Kenwood KR V7070:-:RTL2832U+R820T SDR:-:Omicom S2:-:Dipol DIP 5/RZ B:-:Dipol DIP 3/RZ B:-:36Е:-: 4.9°E:-:4.0°W:-: 54.9°E:-:56.0°E:-:74.9°E:-:85.0°E:-:90.0°E
  •