Технічна сторона радіо

Автор belov, Серпень 05, 2012, 18:35:35

Попередня тема - Наступна тема

Evgeniy

Что значит вещает в моно, в спектре сигнала пропадает поднесущая пилот-тона?
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Ігор

Цитата: GAS від Березень 17, 2023, 10:40:11Здається, це найбільш доречна тема для мого питання.

В Рені на 97.8 "Промінь" періодично починає мовити в моно-режимі. Помічав, що відбувається це переважно в проміжку з 9 до 16, не кожного дня, може півгодини так мовити, може пару годин. Власне, питання - через що таке відбувається, й чи можливо щось вдіяти мені (пересічному радіослухачу), щоб такого не відбувалося?
можна написати радіостанції, але такі проблеми вирішуються не за 5 хвилин
  •  
    Подякували за цей пост: GAS

DVB

GAS, а на якій відстані Ви знаходитесь від передавача, який приймач і антена?
  •  

vital-fm

Повідомте НСТУ, в нас довго не виправляли, але виправили.
  •  
    Подякували за цей пост: GAS

GAS

Цитата: Evgeniy від Березень 17, 2023, 12:04:14Что значит вещает в моно, в спектре сигнала пропадает поднесущая пилот-тона?
Ну як пояснити, що означає... На слух одразу чутно, з двох динаміків праворуч та ліворуч, стерео звук чи моно


Цитата: DVB від Березень 17, 2023, 17:30:04GAS, а на якій відстані Ви знаходитесь від передавача, який приймач і антена?
В межах міста, в авто, на різній відстані, 1-3 км. Це точно не причина, бо так зазвичай й у місті, й ще кілометрів 10 за містом прийом йде у стерео
  •  

DVB

Цитата: vital-fm від Березень 18, 2023, 04:15:54Повідомте НСТУ, в нас довго не виправляли, але виправили.
Для цього спочатку треба взяти нормальний приймач з індикатором стерео і перевірити.
Ато буде як з тими бабусями, які випадково переключають приймач на середні хвилі, а потім дзвонять в СБУ, що на телевежі працюють шпигуни, які включають російські радіостанції.
  •  

vital-fm

Та наче автор колись вже звертався і в темі.
  •  

GAS

Цитата: DVB від Березень 18, 2023, 11:46:26Для цього спочатку треба взяти нормальний приймач з індикатором стерео і перевірити.
А прикол в тому, що в автівці магнітола з індикатором стерео, і він світиться, але звук, як вище писав, періодично в моно

Цитата: vital-fm від Березень 18, 2023, 12:00:09Та наче автор колись вже звертався і в темі.
Саме так, була проблема із якістю (занадто гучно було у порівнянні з іншими, через це "фонило"), але тоді я записав відео й прикріпив до листа із детальним описом
  •  

vital-fm

Значить знову щось вийшло з ладу.
  •  

DVB

Цитата: GAS від Березень 18, 2023, 12:30:02А прикол в тому, що в автівці магнітола з індикатором стерео, і він світиться, але звук, як вище писав, періодично в моно
Тому й потрібно взяти інший приймач і перевірити. І не в авто, а в стаціонарних умовах. Що б не гнати людей з Одеси в Рені, через те, що ви не чуєте стереоефект.
Спробуйте послухати на моно приймач. Можливо там звук йде в протифазі.
  •  

GAS

Цитата: DVB від Березень 18, 2023, 12:49:47Тому й потрібно взяти інший приймач і перевірити. І не в авто, а в стаціонарних умовах. Що б не гнати людей з Одеси в Рені, через те, що ви не чуєте стереоефект.

Та звісно я розумію, що не завадило б виключити глюк самого приймача, але на тому самому приймачі румунські радіостанції чудово приймаються зі стереозвуком, так само в Ізмаїлі чи Одесі - радіо грає в стерео, без усіляких "випадінь" в моно, до того ж я спеціально гарну чвертьхвильову антену брав, саме щоб з Румунії впевнене стерео слухати, коли ще не було "Променю" та вже не було "Перець ФМ" - тобто, особисто я виключаю негаразди з прийомом з боку приймача, але розумію, що на слово вірити аноніму - таке собі. Нажаль, інших приймачів не маю, ні моно, ні стерео, та й в моєму колі спілкування так само - радіо або в авто, або через інтернет. Та й "глюк" занадто "плаваючий". Спробую якось зробити відеозапис звуку, із румунами для порівняння - начебто мій Сяомі вміє звук у стерео писати
  •