Українське радіо, Промінь та Культура

Автор admin, Січень 01, 2008, 22:24:54

Попередня тема - Наступна тема

admin

БЦ наприклад, чи Новодністровськ могли б і узяти,....
  •  

FMDX

Коротше кажучи, тёмный мрак при полном тумане :ermm: Замість того щоб лишити ОДТРК (2гі канали) у повному обсязі (де технічно вистачає матеріялу на мовлення) й реорганізувати під суспільне мовлення, а на УР-1 вибити через Нацраду нові частоти, наробили таааких проблем :evil: Це не реорганізація, це дестабілізація :lol:
  •  

Sanio

ОДТРК не матимуть дежавного фінансування на 24-годинне телевізійне і радіомовлення - це задороге задоволення для бюджету у нинішній час, щоб утримувати такий штат ОДТРК. У плані Суспільного мовлення вони будуть як місцеві корпункти із 4 год. мовлення на радіо і аналогічно на ТБ. Власні канали ОДТРК віддадуть під Другий канал Суспільного мовлення, наприклад, під "Культуру". Якщо місцеві громади захочуть мати свій місцевий канал з 24-годинним мовленням, то тільки за умови, що він фінансуватиметься з обласного бюджету. Наразі лише в Івано-Франківську є потужне місцеве телебачення із 24-годинним мовленням. У Львові є "Львів-ТБ", але вони лише на супутнику і контент дуже слабенький...
  •  

FMDX

#1803
А питання обо'язково має стояти так -- або 24, або 4? Чому? Оптимальньо для обласних радіо (1ий та 2ий радіоканали) -- годин 10, 4 перший та 6 другий (чи 2 перший та 8 другий), для телеканалів -- теж десь так само, але якщо вже ліквідовувати/скорочувати місцеві ОДТРК, то робити спільний канал не з УТ-1, а на 2му каналі Суспільного ТБ,  ОДТРК годин з 10 плюс телеканал Культура. Простіше усього знищити, а потім спробуй віднови, навіть якщо колись кошти з'являться...
*****
Й не усюди 12-24годинне мовлення забезпечує саме великий штат, десь усього декілька осіб вистачає...
  •  

admin

а чому ти вирішив що чам 10 чи 6 чи 4?
а от я оптимальним вважаю по півгодини вранці та ввечері на новини, годину на різне (включно місцеві дебати політиків), у вихідні можна додати якусь годину для розважальних програм. Більшість речей такого низько рівня, що місцеві радіопірати кращі радіостанції роблять
  •  

Sanio

Все дуже просто - Держтелерадіо може профінансувати лише 4 год. мовлення на радіо і ТБ ОДТРК, тобто таким є державне замовлення, інший час ОДТРК будуть заповнювати повторами, архівними передачами, різним низькоякісним нафталіном, що в результаті буде негативно впливати на загальний рейтинг каналу. Взагалі, цілодобово розважально-музичне радіо - це не формат ОДТРК, вони повинні робити новини, передачі соціального спрямування, дитячі тощо. А то виходить, що держава повинна фінансувати "місцеву самодіяльність" і амбіції окремих керівників  у той час як аналогічне формат має  комерційна станція і заробляє на цьому гроші! Тому у даний час 4 години на добу - це оптимальний формат існування ОДТРК і мовлення спільно з НРКУ на УР-1. Якщо потрібно більше висвітлювати місцеві новини, діяльність депутатів і т.п. і громада не проти утримувати таке радіо чи ТБ, то для цього потрібно створювати комунальну ТРК, яка фінансуватиметься з місцевого бюджету і не залежатиме від держави і центрального бюджету!
  •  

admin

  •  

FMDX

Я не стверджую, що саме так має бути :oops:, але чому 10 (до 10ти) за моєю версією: цих 2-4 годин у дійсности вистачатиме усього лишень на суто офіційню інформацію (новини, засідання рад тощо -- 1ші канали ОДТРК), потім лишається культурно-музично-пізнавальня частина: краєзнавчі передачі, місцева музика, котра не крутитиметься по центральньому мовленню (2гі канали)  -- якраз годин 4-6...   Питання фінансування, було на 24 години (ну чи принаймні на 10-12), а стане на 4 -- СКІЛЬКИ зекономимо? І більшість з цього зекономленого відносно мізеру за звичкою піде у нікуди, а система мовлення і канали, нагадаю, будуть знищені, по ідеї майно розпродадуть (кому потрібно і за скільки потрібно), техніку теж як мінімум здадуть на металобрухт :lol: Ну не вистачає на 24 (12), лишіть на 10... Тобто на ОДНОМУ радіоканалі поєднати формат 1ого та 2ого обласних радіо плюс додати УР-1...

Про нафталін -- ОДТРК не показує нафталін, ОДТРК показують свої нові та старі записи (ну цікаво, а якщо хтось щось не бачив у минулому? А Bи про такий конкурс телепередач як Калинові острови уявлення маєте? Де визначаються найкращі й найцікавіші передачі регіональніх ОДТРК? А потім обмінюються ними між собою?), котрі мають певний інтерес для аудиторії каналу -- як власні, так і інших ОДТРК, вони ними ніяк не можуть зіпсувати рейтинг, бо глядач налаштований саме на таку тематику каналу... І комерційні станції мають може й аналогічний, та зосім не такий формат, бо комерційні, навіть місцеві, дуже важко будуть ставити місцевих виконавців ПРОСТО ТАК, не кажучи вже за нинішні обсяги їхнього звучання на 2их каналах ОДТРК. А у деяких містах-містечках місцевих станцій фактично нема й такою "техаською різаниною бензопилою" вони позбавляються можливости швидко "засвітитись" на місцевому рівні, а слухач-глядач дізнатись про своє, власне, рідне...
  •  

admin

ЯКУ це технику викидиватимуть у брухт? а 4 години на чому робити? чи передавачі на яких зараз мовлення будуть викидувати? а на чому будуть мовити?
А гроші шо йшли на мовлення 24 год/добу просто перекинуть НРКУ, справ-то. У цих теж грошей немає навіть за електроенергію платити. Ті самі гроші, та сама частота, але фінансується не місцеве мовлення а центральне+місцеве. 4 години ще добре. А 2/3/4 радіоканали ОДТРК - тут потрібно губозакатувальну машинку дарити.

PS.Якщо хтось не бачив у минулому, то може сосати лапу, бо ОДТРК це не відеокіоск де можна взяти касету та передивитися.
  •  

Yuriy

#1809
Цитата: FMDX від Жовтень 16, 2014, 23:29:19
Я не стверджую, що саме так має бути , але чому 10 (до 10ти) за моєю версією: цих 2-4 годин у дійсности вистачатиме усього лишень на суто офіційню інформацію (новини, засідання рад тощо -- 1ші канали ОДТРК), потім лишається культурно-музично-пізнавальня частина: краєзнавчі передачі, місцева музика, котра не крутитиметься по центральньому мовленню (2гі канали)  -- якраз годин 4-6...   
Якщо розподілити сітку мовлення на інших каналах майбутнього Суспільного радіо, то вийде хороший місцевий продукт на 4 години. Тільки потрібно дати на інших каналах інший час під місцеве мовлення, не такий, як на УР-1.
  •  

FMDX

Ну якщо першу частину коменту ще можна, не погоджуючись, сприйняти, то оце:
Цитатабо ОДТРК це не відеокіоск де можна взяти касету та передивитися.
мало б означати, що БУДЬ-ЯКИЙ канал, що УТ-1, що регіональній (державний), що приватній не повинен і навіть не має показувати попередні записи, навіть з тижневою давністю (ну, наприклад, огляд подій за тиждень чи щось інше) -- дуже слабкий аргумент, якщо узагалі аргумент... Гаразд.

ЦитатаЯкщо розподілити сітку мовлення на інших каналах майбутнього Суспільного радіо, то вийде хороший місцевий продукт на 4 години. Тільки потрібно дати на інших каналах інший час під місцеве мовлення, не такий, як на УР-1.
Ще й інші канали "рватимемо" на клаптики? :ermm: Ні, звісно, можна і ніби непоганий вихід, та хто захоче? Й навіщо? Тут би з синхронізацією на Першому радіоканалі розібратись... Та й хіба десь щось подібне існує у світі щодо радіо? Навпаки бачу у тій же Німеччині окремі регіональні (суспільні) канали... Британія хіба можливо, але врізки тільки на першому телеканалі... Плюс як розумію ці 4 години це на УСІ 3 нинішні радіоканали (УР-1, Промінь, Культура), на УСЕ, більше не буде, якщо ж ділити 4 на 3 канали (4:3 чи навіть 4:2=...) -- на щось точно не вистачатиме.... Ну, коротше кажучи, таке :ermm:

п.м. Кожен лишимося при своій думці, та факт, що нічого доброго для місцевого мовлення та висвітлення подій на місцях, місцевого життя з цього не вийде (пояснювати, чому детальне висвітлення подій на місцях краще, ніж його відсутність чи й так можна здогадатись?). Суцільна централізація інформаціі замість потрібноі децентралізаціі...

п.п.м. А ТІПА зекономлені кошти (знову -- НАСКІЛЬКИ вони там великі будуть?) до НРКУ так і не дійдуть, принаймні у повному обсязі 8-)
  •  

admin

Цитата: FMDX від Жовтень 17, 2014, 09:04:06
Ну якщо першу частину коменту ще можна, не погоджуючись, сприйняти, то оце:  мало б означати, що БУДЬ-ЯКИЙ канал, що УТ-1, що регіональній (державний), що приватній не повинен і навіть не має показувати попередні записи, навіть з тижневою давністю (ну, наприклад, огляд подій за тиждень чи щось інше) -- дуже слабкий аргумент, якщо узагалі аргумент... Гаразд.
аргумент, гарний канал майже не має повторів, бо цікавих речей дуже багато.

Цитата: FMDX від Жовтень 17, 2014, 09:04:06

Ну якщо першу частину коменту ще можна, не погоджуючись, сприйняти, то оце:  мало б означати, що БУДЬ-ЯКИЙ канал, що УТ-1, що регіональній (державний), що приватній не повинен і навіть не має покатись... Та й хіба десь щось подібне існує у світі щодо радіо? Навпаки бачу у тій же Німеччині окремі регіональні (суспільні) канали... Британія хіба можливо, але врізки тільки на першому телеканалі... Плюс як розумію ці 4 години це на УСІ 3 нинішні радіоканали (УР-1, Промінь, Культура), на УСЕ, більше не буде, якщо ж ділити 4 на 3 канали (4:3 чи навіть 4:2=...) -- на щось точно не вистачатиме.... Ну, коротше кажучи, таке :ermm:

п.м. Кожен лишимося при своій думці, та факт, що нічого доброго для місцевого мовлення та висвітлення подій на місцях, місцевого життя з цього не вийде (пояснювати, чому детальне висвітлення подій на місцях краще, ніж його відсутність чи й так можна здогадатись?). Суцільна централізація інформаціі замість потрібноі децентралізаціі...

п.п.м. А ТІПА зекономлені кошти (знову -- НАСКІЛЬКИ вони там великі будуть?) до НРКУ так і не дійдуть, принаймні у повному обсязі 8-)
у України грошей як у Британії чи Німеччині? а Італія наприклад робить місцевому врізки на 3му каналі, і не сдохла.
4 години буде лише на УР-1
Місцевому мовленню по за уші вистачить 4 год/добу, опять таки можу привести до прикладу Італію та Rai3.
Гроші будуть зекономлені на 20 год мовлення, і самі ці 20 годин перейдуть по ідеї до НРКУ. Навіть у непомному обзяці краще мати НРКУ в ФМ в облцентрі аніж цим будуть заправляти місцеві царьки 24/24 (Луганськ нагадати?)
  •  

Александр

Цитата: АДВ від Жовтень 16, 2014, 14:12:08
На 105фм будет 20 часов УР1 плюс 4 часа Киевская ОГТРК с региональным эфиром
Мне непонятно, это будет КДТРК или ОДТРК? На УКХ две частоты используются для КДТРК: 68.51 с УР1 и 72.08 чисто КДТРК. Тут все останется по-прежнему? А ОДТРК будет на 105МГц? Это совсем другая редакция? Раньше вроде бы они обе умещались как-то на УР1 68.51.
  •  

Ігор

#1813
А я тоді різниця між КДРТРК і ОДРТК?
Київська Державна ТРК і Обласна Державна ТРК. Як на мене це одна і таж сама ТРК, просто в множині зручніше сказати ОДТРК, тому що для кожної облсті вона різна, а якщо мається на увазі конкретна область, тоді моджна говорити київська, житомирська, сумська і тд.
Коли пишуть ОДТРК, мають на увазі Обласні Державні ТРК.
  •  

admin

  •