Українське радіо, Промінь та Культура

Автор admin, Січень 01, 2008, 22:24:54

Попередня тема - Наступна тема

admin

Цитата. Как сообщает NRK, это вещание необходимо, поскольку остров пока не удается охватить достаточно устойчивым спутниковым сигналом.

[strike]обьсните плиз[/strike] отбой, понял
  •  

ass1995

Им виднее, наверное. Но суть, в общем, в другом:
ЦитатаСкандинавские страны лидируют в процессе отказа от технологий традиционного радиовещания. Норвегия станет уже третьей страной в Скандинавии, прекращающей подобные передачи, но одним из немногих государств в мире, решившимся на столь радикальный шаг.

ЦитатаВ 2010 году Шведское общественное радио полностью прекратило все свои передачи на длинных, средних и коротких волнах, включая иновещание на русском языке на средней волне 1179 кГц, которое хорошо принималось в Санкт-Петербурге. Шведское радио последовало примеру Финляндии, национальная вещательная компания которой первой из скандинавских стран - в 2007 году, оказалась от использования данных диапазонов, в том числе и для заграничных программ.
  •  

RomHol

Вважаю, що позиція Нацради є однобічною та не висвітлює усієї складності проблеми. Зокрема, зовсім немає мови про відсутність фінансів. Саме це є причиною скорочення потужності передавачів та розвитку мережі мовлення у цифровому форматі. Ані слова у повідомленні про перспективи мовлення в нижньому УКХ та FM діапазонах. Від мовлення у FM діапазоні Україна не відмовляється. Немає поки що такого спонсора, як Зеонбуд, для побудови мережі, аналогічної цифровій телевізійній. А також немає коштів у бюджеті для закупівлі цифрових радіоприймачів, як це було у минулому році для телевізійних тюнерів. Потрібен комплексний підхід як на рівні НРКУ, так і ОДТРК. При побудові цифрової мережі фактично потрібно буде організовувати по всій Україні мовлення 3 каналів НРКУ (Першого, Променя та Культури) та на рівні області – ще 2 каналів обласного радіо – 1 каналу облрадіо, де транслюються програми Першого каналу НРКУ зі вставками близько 2 годин на добу відрізків обласного радіомовлення та 2 каналу – власного, що повністю формується ОДТРК. Саме 1 канал облрадіо і є зараз засобом оповіщення на випадок надзвичайних ситуацій. А видача ліцензій на мовлення 1 каналу НРКУ на FM на 24 години без мовлення там облрадіо руйнує цю систему оповіщення разом зі створенням інформаційного голоду щодо новин області. Бо після переходу на FM слухач має можливість слухати передачі тільки із Києва, оскільки вимикається і консервується передавач нижнього УКХ діапазону, що працював раніше у тому ж населеному пункті, або недалеко, і на якому транслювалися передачі 1 каналу НРКУ разом з передачами 1 каналу облрадіо у певні відрізки часу. Можливо, що при видачі нових ліцензій ця проблема почала якось вирішуватися, наприклад, на Тернопільщині, якщо зазначено все вірно у повідомленні.
  •  

admin

ОДТРК не усюди має бажання мовити на відрізках
їм свої частоти подавай
  •  

dalex

Цитата: "RomHol" post=43500А також немає коштів у бюджеті для закупівлі цифрових радіоприймачів, як це було у минулому році для телевізійних тюнерів.
Якщо мова йде про DRM, то ніколи не розумів чому Україна має купувати ці приймачі, цього не робить жодна в світі країна. DRM зазнав повний крах усюди (!), забудьте про нього. Можливо у DRM+ є перспективи в FM-діапазоні, але це справа віддаленого майбутнього.
  •  

Sanio

В умовах тотальної відсутності коштів та обмеженого фінансування досить сумнівним видається необхідність для кожної ОДТРК мати 24-годинний ефір на власнуій FM-частоті. Найоптимальнішим варіантом була б та схема, по якій Національна рада проводила конкурси на ФМ-частоти раніше, коли на конкурс виносилися відрізки для загальнонаціонального, регоінального і місцевого мовлення. Тоді загальнонаціольне мовлення здійснювало УР-1, регоінльне обсягом 15 год. 20 хв. на тиждень - ОДТРК, а 1 год. 15 хв. на тиждень - місцеві студії. мені здається, що в даний момент це було б правильним, коли Національна рада проводила такі "форматні" конкурси! а то нереально очікувати, що частоти отримують і НРКУ, і ОДТРК!
  •  

Yuriy

На мой взгляд,нужно  правительству ,а президенту особенно, вмешаться  в частотную проблему НРКУ. Нужен законопроект в Раде-раз и навсегда застолбить ФМ частоты за НРКУ. И Манжоносов, с его компанией, никуда не денутся.
По поводу переноса действующих ФМ передатчиков УР-1, в разных регионах Украины,с Владом я согласен на все 100!
  •  

sten

Цитата: "Yuriy" post=43533На мой взгляд,нужно  правительству ,а президенту особенно, вмешаться  в частотную проблему НРКУ. Нужен законопроект в Раде-раз и навсегда застолбить ФМ частоты за НРКУ. И Манжоносов, с его компанией, никуда не денутся.
По поводу переноса действующих ФМ передатчиков УР-1, в разных регионах Украины,с Владом я согласен на все 100!
А зачем сейчас вкладывать деньги в оборудование, которое через года 2 будет уже не нужным. Ведь посмотрите в мире стремительно развивается цифровое эфирное радиовещание. Не проще ли сейчас сразу построив цифровую сеть раз и на всегда решить проблему НРКУ и не говорите, что коммерческим радиостанциям это не выгодно. Переход ТВ в цифру доказал, что если будет принято волевое решение НР на постройку сети и инвестор найдется и вещающие организации будет спокойно переходить. И в Европе, как кому бы не хотелось согласно той же Женеве, которая обязала перейти Украину на цифровое телевидение до 2015 года - это стандарт DAB.
P.S. Я за то, чтобы эту цифровую радиосеть строил Зеонбуд. У него есть важные составляющие для успешного решения этой задачи:
1) опыт постройки цифровой сети на территории Украины
2) ресурсы, чтобы построить такую сеть быстро и качественно.
"Любое навязывание громадам механической унитарности, принудительных связей будет большой ошибкой, которая приведет только к сопротивлению, реакции, центробежности, или даст основу для новых междоусобиц"
Михаил Грушевский
  •  

Ігор

Радіо ще ніхто не зобов'язував переходити на цифру.
  •  

sten

Цитата: "Ігор" post=43543Радіо ще ніхто не зобов'язував переходити на цифру.
Не обязывал, но для НРКУ проще начать переходить в цифру сейчас чем строить аналоговые сети за государственный счет, которые потом придется все равно сдать разве, что по цене металлолома.
"Любое навязывание громадам механической унитарности, принудительных связей будет большой ошибкой, которая приведет только к сопротивлению, реакции, центробежности, или даст основу для новых междоусобиц"
Михаил Грушевский
  •  

Ігор

Тут я з Вами згоден. Але якщо з'явиться новий стандарт цифрового мовлення, і всі перейдуть на той стандарт, і НРКУ залишиться на старому. Добре буде якщо нові приймачі будуть підтримувати старий стандарт. Я думаю краще не поспішати ;)
  •  

sten

Цитата: "Ігор" post=43548Тут я з Вами згоден. Але якщо з'явиться новий стандарт цифрового мовлення, і всі перейдуть на той стандарт, і НРКУ залишиться на старому. Добре буде якщо нові приймачі будуть підтримувати старий стандарт. Я думаю краще не поспішати ;)
Европа уже во всю строит цифровые сети в DAB(ситуацию на сегодняшний день можно посмотреть на http://www.wohnort.org/DAB/index.html), максимум здесь улучшений, через которые прошли некоторые них это улучшение с DAB вещание в которого осуществляется при помощи MP3 до DAB+ вещание в которого осуществляется при формата сжатия звука HE-AAC.
"Любое навязывание громадам механической унитарности, принудительных связей будет большой ошибкой, которая приведет только к сопротивлению, реакции, центробежности, или даст основу для новых междоусобиц"
Михаил Грушевский
  •  

iskostya

Цитата: "sten" post=43545
Цитата: "Ігор" post=43543Радіо ще ніхто не зобов'язував переходити на цифру.
Не обязывал, но для НРКУ проще начать переходить в цифру сейчас чем строить аналоговые сети за государственный счет, которые потом придется все равно сдать разве, что по цене металлолома.
Как по мне - бурное развитие интернета вообще поставит жирную точку над эфирным вещанием в любом стандарте радио. На сегодняшний момент лишь автолюбители и жители небольших населённых пунктов не имеют возможности пользоваться полноценным высокоскоростным интернетом!
  •  

vital-fm

Цитата: "sohok" post=43480
Цитата: "admin" post=43479Усім тим що написано у тій статі НР права.

100% покриття дійсно можна забезпечити лише на СХ. і усе інше теж.

Ще раз кажу, в Україні такі закони що НРКУ прирівняна до ком. мовників - звідси усі негаразди на конкурсах. Я сам би ввідав голос за комерційоного мовника, хоча і не за всіх, аніж за НРКУ. Питання частот НРКУ має бути вірішено поза НР. Цим мають займатися НРБО та УЦДР
По перше хто зараз слухає середні хвилі, і по друге чому Нацрада не дасть спочатку Ур-1 фм частоти по всій Україні ,а  вже тоді займається середніми хвилями

Доля приймачів з середніми хвилями на ринку на порядок більша, ніж з УКВ, та й потужні передавачі можна слухати, незважаючи на завади, тільки обладнання вже не те, та й грошей хронічно на його підтримку немає.
До того ж ні слова в статті НР не було сказано про проводове мовлення, яке теж руйнується і на яке також йде добра частина витрат НРКУ.
  •  

igor0x2dcom0x2dua

Досить часто у Львові на Промені з'являються посторонні звуки подібні на звук пошкодженого mp3 файлу. Цікаво, що такі булькання відбуваються періодично, а не випадково, як це могло б бути при слабкому сигналі зі супутника.

Ось запис зроблений у четвер 31 січня після 23:00 :

http://dl.dropbox.com/u/44993074/ukrtvr/2013_01_31-2306stereo.mp3
http://dl.dropbox.com/u/44993074/ukrtvr/2013_01_31-2308.wav

Що це таке, і як з цим боротись?

Сьогодні таке ж було в районі 19:00. Раніше також спостерігав такі глюки в СХ трансляції з Красного. Насправді ці глюки появились ще весною.
  •