Цитата: cat від Листопад 29, 2016, 23:13:56
... Как сдают и учат термодинамику, теоретическую механику, сопромат, сапр и другие предметы, чтоб работать в области той же энергетики?
Згоден, згоден. Але ж не все так однозначно.
Про автономне, незалежне конструювання зовсім нових типів реакторів, нових швидкісних процесорів, нових стандартів і систем зв'язку, і ще багато цікавого можна забути. Тут треба доганяти років 500.
Але ж багато зажиточних інших країн так само повністю залежні від технологіної бази приватних або ще якихось компаній, і ніхто не кричить "ми залежні від Westinghouse, від Apple, від Microsoft", і так далі.
Ми, інженери в Україні, все одно маємо гігантський об'єм роботи по експлуатації, сервісу, ремонту, необхідній адаптації передового обладнання, яке розроблене не в Україні, і неправильно казати, що воно розроблено "в якійсь країні". Воно розроблено "в якійсь компанії", а не в "якійсь країні". Світ заліз в цю залежність від передових технологій.
Повертаємось до знань. Експлуатація, наприклад, АЕС потребує значної кількості кваліфікованих інженерів, техніків, робітників, службовців, які мають право не знати, з чого складається атом.
Це експлуатація.На кожну станцію потрібен десяток спеціалістів, які глибоко знають всі особливості фізики процесів ділення ядра, а другому десятку на станції вже нічого робити.
Бруно Понтекорво, вважай, один тягнув на собі інтелектуальну частину атомної енергетики в СРСР, Все інше - помічники і учні, незважаючи на "передові позиції СРСР в науці".
Коротко:в атомній енергетиці нас чекає експлуатація лише тих технологій, які вже добре обкатані і аж ніяк не самі передові.