2016 рікВ лютому Культура, Тиса-1, Центральний канал (КДРТРК), Українське радіо, Промінь і радіо Культура перейшли на супутникове мовлення з аплінку СТБ на супутнику Амос 3 і приєдналися до Першого та Першого Ukraine. Досі ці канали мовили на аплінку Укркосмоса і SES Astra.
Після того, як Україна виграла Євробачення, багато хто вже думав, що наступний конкурс пройде в Києві. Але пан Аласанія сказав, що вони влаштують «битву міст». Влітку продивлялися Київ, Львів, Дніпро і Одесу. Вибрали Київ, бо «там інфраструктура вже була підходяща». Питання: на фіга треба проводити відбір, щоб потім все одно вибрати Київ?
Крім Українського радіо, ФМ-частоти почали отримувати Промінь та Радіо Культура. Щоправда, запуститись на своїх частотах вдавалось максимум через рік (знову ж таки фінанси).
В квітні 2016-го радіо Ера припиняє мовлення на УР-1.
Влітку стало відомо, що на базі міжнародної версії Першого каналу буде канал UA: Крим (запустився 1-го січня наступного року).
В серпні чимало критики вилилось на УТ-1 за погану трансляцію Оліміпади.
Відповідь була десь така: «Ми вже десь другий рік все закупляємо через тендери, фінансів в нас мало, замітять в нас чорний нал за Олімпіаду – запахне криміналом».
1 листопада пан Зураб подав у відставку, бо знову фінанси урізали на 17-ий рік, і перекинули на проведення Євробачення, і не хочеться після свята по кримінальним справам проходити. Хоча тепер мені здається, що скоріше всього тут справа йшла в здатності організувати проведення конкурсу. А цим і компанією вже займались інші люди, що тимчасово зайняли керівні пости в НТКУ – Бичок, Мельничук, Мамаєв та Грицак.
Також цього року було обрано Наглядову раду НСТУ. До неї входять представники парламентських фракцій та громадських об'єднань.
2017 рік НТКУ зі своїми центральними дирекціями та регіональними філіями була ліквідована, а замість неї з'явилася НСТУ з подальшою реєстрацією акцій та переоформленням ліцензій.
В січні-лютому почала роботу Наглядова рада, вибори голови правління холдингу призначили на 10 квітня, які виграв Аласанія у голови Держкомтелерадіо О. Наливайка. Роботу правління почало після Євробачення.
30 березня в Нацраді з питань ТБ і РМ було переоформлено супутникову ліцензію Першого, згідно якої мало вже бути цілодобове мовлення.
14 квітня ТРК Ера (мовила з 1999-го на частоті УТ-1) вже не було на супутнику. Як наслідок, на більшості території країни, де сигнал в аналозі роздавався через супутник, а не через радіорелейні лінії, телерадіокомпанії не було в ефірі. Лише в середині травня Ера з'явилась на окремому супутниковому каналі. 12 червня Концерн РРТ вимикає канал в аналозі за борги. Трохи пізніше там відновиться мовлення. 13 липня було укладено угоду між НСТУ та ТРК Ера, згідно якої остання анульовує свою ліцензію, але буде для Першого каналу виробляти щоденну ранкову програму (йшла з листопада 2017-го по липень 2020-го з боями в стилі змішаних єдиноборств). А 31 липня був останній ефір каналу вже підсанкційного Андрія Деркача.
Spoiler
Після проведеного Євробачення НСТУ отримало вже згадані бонуси: HD-техніку, яка б дозволяла перейти з формату кадру 4х3 на більш сучасний 16х9. І це сталося 11 грудня під час профілактичних робіт (перейшли Перший, Культура (з 7 серпня – офіційно вже UA: Культура з відповідним лого) та Крим), привіт Новому каналу.
Було досягнуто домовленостей з СТБ про спільну трансляцію самого конкурсу, але це коштувало Першому рейтингів, бо якщо раніше Євробачення витягувало канал, то тепер глядачам краще це було дивитися на 3-х С: на СТБ зі стереозвуком та Сергієм Притулою.
До речі, цей, а також минулий рік стали найгіршими для УТ-1 по молодіжній та комерційній аудиторіях: 26-28 місця серед усіх каналів, що вимірювались.
Про радіо:
Керівником УР-1 став його ж радіоведучий Дмитро Хоркін. Було пере запущене Українське радіо, яке стало розмовним, і досить успішно, Тут ще й радіо Ера ФМ поки перепродали, поки замість неї запустили радіо НВ, якому ще в 2020 р. довелося змінювати формат на більш музичний. Так, на радіо треба витрачатись куди менше, ніж на ТБ, але й там треба робити щось путнє. І це путнє поки що виходить. Сам Хоркін пізніше став членом правління НСТУ, відповідальним за радіо.
2018 рікВідбулось болюче, але необхідне скорочення штату більш ніж на третину. Особливо постраждали регіональні філії, які вже з 15 січня мали програмну сітку з повторів Першого і Культури та кількома годинами власного мовлення. Менше постраждали Закарпатська й об'єднана Луганська та Донецька філії. Пізніше, а можливо лише наступного року в радіостанцій місцевих філій НСТУ стало менше відрізків мовлення.
Ще минулого року з весни на супутнику замість Центрального каналу почав мовити канал ДотБ (донецька філія), наприкінці 2017-го ДотБ об'єднали з ЛОТ (Луганська філія) і знову ж таки 15 січня запустили UA:Донбас. Це була перша регіональна філія, яка почала мовлення в форматі 16:9 (хоча на супутнику ще довго була в 4:3), інші філії переходили аж до 2020-го, останньою стала Тернопільська філія.
Також Перший в Т2 став мовити цілодобово. Втім лише наступного року там прибрали напис «Digital». Культура стала мовити лише з 7-00 по 23-00.
Співробітництво з СТБ вийшло на новий рівень. Вже 16 березня в новинах на Першому та шоу «Холостяк» на СТБ показали карту України без Криму.
Відключення аналогу 1 вересня дало підвищення рейтингів УТ-1, який планували відключити останнім аж у 2019 році. Щоправда, і його відключили через борги перед КРРТ вже 25 вересня.
Також проводився конкурс на коментаторів біатлону. Перший раз в минулому році, м'яко кажучи, не дуже вийшов, наступний в цьому році наче й краще, але Тингаєв явно був «не в темі».