Прийом SSB сигналів в Україні

Автор Vova.UA, Серпень 06, 2011, 22:45:39

Попередня тема - Наступна тема

Vova.UA

Не так давно взяв собі 1103, основна задача в нього - прийом ФМ. Але хотілося б зловити якигось любителів - короткохвильовиків, заради яких дехто купує такі приймачі. Особисто я довго крутив ручку валколдера, але нічого такого не зловив. Може не там ловив, може - не в той час.
Одним словом: пишемо в темі - хто що приймає, де, коли і на якій частоті B)  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

DeJar

В свій час починав з діапазону 40м: 7050-7200 кГц, там можна почути любителів у будь який час доби. Від заходу сонця і до ранку діапазон 80м: 3600-3700... кГц. Вдень 20м: 14110-14200... кГц.
Майте на увазі, що любительскі радіостанції мають малу потужність, тому іх важче зловити, аніж радіомовні. Якщо не виходить вдома, спробуйте на вулиці.
В SSB kюбителі окрім голосу спілкуються також азбукою морзе, а також за допомогою цифрових сигналів (для прийому треба під\'єднувати приймач до компьютера).
Досить стара, але пізнавальна стаття http://yachtclub.dp.ua/images/shturman/radiodiapazon.htm  
  •  

Vova.UA

Сходив на вулицю, щось зловив на 3735кГц )))
[mp3]www50.zippyshare.com/d/69732432/18378/%d0%92%d0%b8%d0%ba%d0%be%d0%bd.%20%d0%b7%d0%b0%d0%bf%d0%b8%d1%81%20%281%29.mp3[/mp3]
Походу це той випадок, коли треба під\'єднувати до комп\'ютера. але з того нічого не вийде, мо в хаті шалені перешкоди, в тому числі від комп\'ютера :side:  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

DeJar

Вітаю з першим прийомом!
В боротьбі з перешкодами може допомогти зовнішня антена. Для Degen 1103 продається спеціальна активна антена Degen DE 31 (http://www.radioscanner.ru/forum/topic18367.html). Нічого про неї сказати не можу, бо досі не придбав.
Звичайно можна придумати щось своє. В мене за вікном висить магнітна рамка налаштована на діапазон СХ. Вона і КХ трохи ловить.
При експериментах з антенами треба бути обережним - 1103 боїться статики. В мене вилетів вхідний транзистор, коли я ненавмисно доторкнувся телескопічною антеною до металевого предмета.  
  •  

Vova.UA

DeJar писав(ла):
ЦитатаВітаю з першим прийомом!
В боротьбі з перешкодами може допомогти зовнішня антена.
Ну не знаю, чи допоможе, мені прийшлось десь на 30 м від дому відійти ...
ЦитатаВ мене за вікном висить магнітна рамка налаштована на діапазон СХ. Вона і КХ трохи ловить.
Я під\'єднував той \"шнурок\" з комплекту. на прийом ФМ і КХ він вплинув, а на ДХ і СХ - 0 емоцій :unsure:
І взагалі - в мене багато претензій до цього апарата ... :angry:

А тепер - по темі :  Зранку чув \"рідну мову\" десь а районі 3600 кГц :laugh: :ohmy: :ohmy:
Щось про Тернопіль говорили, і про виїзд з палатками, але сигнал був дуже не стабільний. Зате - розбірливий.
Переважно все (зрім телеграфа), що приймається з увімкненим ССБ - схоже на жаб\'яче квакання :)  Тому розібрати, що там говорят дуже тяжко...  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

AlexFM

Vova.UA писав(ла):
ЦитатаDeJar писав(ла):
ЦитатаВітаю з першим прийомом!
В боротьбі з перешкодами може допомогти зовнішня антена.
Ну не знаю, чи допоможе, мені прийшлось десь на 30 м від дому відійти ...
ЦитатаВ мене за вікном висить магнітна рамка налаштована на діапазон СХ. Вона і КХ трохи ловить.
Я під\'єднував той \"шнурок\" з комплекту. на прийом ФМ і КХ він вплинув, а на ДХ і СХ - 0 емоцій :unsure:
І взагалі - в мене багато претензій до цього апарата ... :angry:

А тепер - по темі :  Зранку чув \"рідну мову\" десь а районі 3600 кГц :laugh: :ohmy: :ohmy:
Щось про Тернопіль говорили, і про виїзд з палатками, але сигнал був дуже не стабільний. Зате - розбірливий.
Переважно все (зрім телеграфа), що приймається з увімкненим ССБ - схоже на жаб\'яче квакання :)  Тому розібрати, що там говорят дуже тяжко...



Читайте матчасть. На радиосканере описан способ переключения приемника с внутренней магнитной антенны на внешнюю/телескопическую.  
  •  

DeJar

Vova.UA писав(ла):
ЦитатаПереважно все (зрім телеграфа), що приймається з увімкненим ССБ - схоже на жаб\'яче квакання :)  Тому розібрати, що там говорят дуже тяжко...
Якщо чуєте \"жаб\'яче квакання\" в режимі SSB, то крутіть колесико \"-FINE+\" до появи розбірливого сигналу. Якщо і це не допоможе, перелаштуйте приймач валкодером на 1-2 кГц і знову крутіть \"-FINE+\".
Послухайте, як змінюється звук при крутінні колесика та валкодера. Незабаром прийде досвід швидкого налаштування на SSB станцію.  
  •  

zoz

Vova.UA писав(ла):

А тепер - по темі :  Зранку чув \"рідну мову\" десь а районі 3600 кГц :laugh: :ohmy: :ohmy:
Щось про Тернопіль говорили, і про виїзд з палатками, але сигнал був дуже не стабільний. Зате - розбірливий.
Переважно все (зрім телеграфа), що приймається з увімкненим ССБ - схоже на жаб\'яче квакання :)  Тому розібрати, що там говорят дуже тяжко...

Так, на частоті 3607кГц збирається українська група радіоаматорів, часто слухаю її, дуже цікаво .
Також слухаю піратів на частотах від 1600 до 3000 кГц як в АМ режимі так і ССВ - там можна почути що хоч:laugh:  
  •  

digitalif

ніколи не вдавалося піратів послухати... є якісь перманентні частоти?
спробуйте крутити ручку ССБ, щоб не квакало.  
  •  

Vova.UA

AlexFM писав(ла):
ЦитатаЧитайте матчасть. На радиосканере описан способ переключения приемника с внутренней магнитной антенны на внешнюю/телескопическую.
Цитата:
Только после «раскрытия» приема ниже 100 кГц в «новом» (МОЄМУ) DE1103 появляется возможность смены магнитной антенны на телескопическую по описанному выше способу, и только тогда можно принимать сигналы на внешнюю антенну, подключенную в разъем вместо телескопической. Как видим, такой путь подключения внешней ДВ/СВ антенны сложнее на практике, не говоря о заведомо печальном поведении «нового» заводского DE1103 с внешней антенной. Чим воно таке печальне ???  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

zoz

digitalif писав(ла):
Цитатаніколи не вдавалося піратів послухати... є якісь перманентні частоти?
Та частот так як таких не має , це скоріше не пірати а \"Cвободные вещатели\" як вони себе називають, Просто після опівночі все зявляється  
-Десь місяць назад спостерігав ,--- стає АМ-трансивером на трансляційну частоту (якась грецька радіостанція в районі 1650-1700кГц) і починає під баян пісні кричати в ефір з матюками і з разними приколами, потім підходять ще хлопці і радіостанції стає не чути.


Додано: 09-08-2011 19:58

А в мене друг проживає в центрі України на тій неділі приймав на коротких хвилях 10364-10373 кГц -Кекс фм ,я в себе неї не міг знайти.
Теж є підозра на піратську трансляцію.  
  •  

Vova.UA

zoz писав(ла):
ЦитатаТак, на частоті 3607кГц збирається українська група радіоаматорів, часто слухаю її, дуже цікаво .
Ага, я вчора зловив. кумедні хлопаки :cheer:
ЦитатаТакож слухаю піратів на частотах від 1600 до 3000 кГц як в АМ режимі так і ССВ - там можна почути що хоч:laugh:
Щось нічого не чув... якась одна станція в ССБ була, але я там нічого не розібрав , поганий сигнал...  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

zoz

Vova.UA писав(ла):
Щось нічого не чув... якась одна станція в ССБ була, але я там нічого не розібрав , поганий сигнал...

В мене в місці теж не все можна зловити -сильно багато електромагнітних перешкод , але от коли я їду в село на вихідні- там чути все, навіть на магнітну або на телескопічну антену.  
  •  

Vova.UA

zoz писав(ла):
ЦитатаВ мене в місці теж не все можна зловити -сильно багато електромагнітних перешкод , але от коли я їду в село на вихідні- там чути все, навіть на магнітну або на телескопічну антену.
А що там приблизно транслюють ???  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

zoz

Vova.UA писав(ла):
Цитатаzoz писав(ла):
ЦитатаВ мене в місці теж не все можна зловити -сильно багато електромагнітних перешкод , але от коли я їду в село на вихідні- там чути все, навіть на магнітну або на телескопічну антену.
А що там приблизно транслюють ???

Ну , як сказати, просто всі діапазони розкриваються !
От наприклад , в діапазоні 27МГц - ніколи не думав що можна щось піймати - а в селі  на кожному кілогерці можна піймати якусь СВ станцію (особливо багато поляків).
В слідуючий раз напишу звіт про прийом станцій.  
  •