Прийом SSB сигналів в Україні

Автор Vova.UA, Серпень 06, 2011, 22:45:39

Попередня тема - Наступна тема

Vova.UA

Зранку чув на 3629 кГц радіолюбителів з Франківщини :silly:  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

Ігор

Які потужності передавачів використовують радіолюбителі?  
  •  

Vova.UA

Ігор писав(ла):
ЦитатаЯкі потужності передавачів використовують радіолюбителі?
Обладнання різне буває, в декого - саморобне)

Для прикладу:
Основные функциональные возможности радиостанции Yaesu FT-897:
 Выходная мощность:

    * 160-10, 6 м: 100 Вт
    * 2 м: 50 Вт
    * 70 см: 20 Вт  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаЯкі потужності передавачів використовують радіолюбителі?

знаю любителей, работающей с мощностью в почти кило. Не помню тип ламп, но в мосту две такие могут отдавать порядка 1.5 кила. Знаю еще одного радиохулигана, у которого мощность передатчика 150 кВт, это главный инженер Луча)))  
  •  

Ігор

AlexFM писав(ла):
ЦитатаЗнаю еще одного радиохулигана, у которого мощность передатчика 150 кВт, это главный инженер Луча)))
вдома такий точно не зробиш! А то і лінію посадиш, і з дому виженуть за це :D
скільки кВт такий передавач бере з мережі?  
  •  

AlexFM

Ігор писав(ла):
ЦитатаAlexFM писав(ла):
ЦитатаЗнаю еще одного радиохулигана, у которого мощность передатчика 150 кВт, это главный инженер Луча)))
вдома такий точно не зробиш! А то і лінію посадиш, і з дому виженуть за це :D
скільки кВт такий передавач бере з мережі?


КПД как у паровоза - порядка 10-20%. Несложно подсчитать. Это ж лампы.

Если даже современный полупроводник на ШИМ-ах кушает выходную мощность + 50-65% на тепло  
  •  

Ігор

Нічого собі коефіцієнт в ламп. На транзисторах я десь так і уявляв 50%.  
  •  

Vova.UA

Поекспериментував з антеною, що в комплекті до Дегена. Розтягнув той шнурок між деревами. В результаті сигнали накладаються, треба переключали на LOCAL, але в загальному прийом кращий. Якби комарі не жерли, міг би багато чого наловити :angry: , а так - втік до хати :S  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

Хотів вчора вночі на селі перевірити. Це ж треба, блін, тільки вибіг на вулицю просканував ФМ як акамулятори здохли :S :(  В кімнаті біля розетки та працюючого ноутбука з ідеальною якістю йшла лише частота 3644 КГц (росіяни обговорювали підсилювачі, трансівери, тюнера) інше в діапазоні 3600-3700 не дуже й розібрати можна було. Решту діапазонів сканувати не став, поставив Деген на зарядку.

Не до теми:
Досі не працює ФМ Галичина на 103,6 :(
На Нашому радіо зі Львова знову місцевий ефір (з Тернополя та Хмельницького одна і та ж програма)
Коли на 106,0 ефір мережевий - сильно чути фон 50 Гц (не вміє Велес тюнера заземляти)
Дивно, але в мене на селі стабільно приймає 103,1 Наше радіо з Хмельницького. Якість жахлива, але цілком слухабельна. Володя, Ви в себе цю частоту не чуєте?  
  •  

Vova.UA

pavlo_r писав(ла):
Цитататільки вибіг на вулицю просканував ФМ як акамулятори здохли :S :(
Стандартна ситуація :blush:  
ЦитатаВ кімнаті біля розетки та працюючого ноутбука з ідеальною якістю йшла лише частота 3644 КГц
В мене коли комп працює - деген ловить тільки Шарманку. ВСЕ!
Якщо його і ТВ з тюнером виключити, то при роботі від розетки досить нормальний прийом, і звук гучніший

ЦитатаКоли на 106,0 ефір мережевий - сильно чути фон 50 Гц (не вміє Велес тюнера заземляти)
таки не вміє ...
ЦитатаДивно, але в мене на селі стабільно приймає 103,1 Наше радіо з Хмельницького. Якість жахлива, але цілком слухабельна. Володя, Ви в себе цю частоту не чуєте?
Ні в мене на 103,1 йде майже стабільно Радіо Зет, не пам\'ятаю, з якого міста.  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

pavlo_r

Зараз на 3668 приймаю Олександра з Запоріжжя. Нажаль звідки співрозмовники не ясно, надто слабкий сигнал :(  
От що за люди ці жовківські сусіди. Це ж що таке треба включити, щоб Деген не зміг прийняти 107,7 RMF FM, яке в мене не вулиці навіть мобільним ловиться. Якось на 20 хвилин зникло світло :laugh: Відразу стільки всього пішло :) От і зараз так нехочеться на вулицю іти... Може провід в вікно викину...  
  •  

Vova.UA

pavlo_r писав(ла):
ЦитатаЗараз на 3668 приймаю Олександра з Запоріжжя. Нажаль звідки співрозмовники не ясно, надто слабкий сигнал :(  
Так , це поширена проблема - чути тільки одну людину, того, в кого сильніший передавач. Часто чую на різних частотах одного дядька із СПб - в нього кіловатна дура вдома, і він зв\'язується з людьми, в яких 20-40 ват (озвучує в ефірі), але я їх не чую.
Франківських - чую всіх, (їх 2 чи 3) тільки в них частота не постійна.  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

zoz

А хтось зараз чує -3687 кГц - радіоаматори з Білорусії ?(3 співрозмовника ) чути всіх.  
  •  

Vova.UA

zoz писав(ла):
ЦитатаА хтось зараз чує -3687 кГц - радіоаматори з Білорусії ?(3 співрозмовника ) чути всіх.
Щось є, але слабенько... блін, навіть енергозберігаючі лампи фонять :angry:
а на вулиці - дикі комарі ((((((((  
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

AlexFM

pavlo_r писав(ла):
ЦитатаЗараз на 3668 приймаю Олександра з Запоріжжя. Нажаль звідки співрозмовники не ясно, надто слабкий сигнал :(  
От що за люди ці жовківські сусіди. Це ж що таке треба включити, щоб Деген не зміг прийняти 107,7 RMF FM, яке в мене не вулиці навіть мобільним ловиться. Якось на 20 хвилин зникло світло :laugh: Відразу стільки всього пішло :) От і зараз так нехочеться на вулицю іти... Може провід в вікно викину...



Не забывайте уважаемые, что на КВ частотах есть так называемые \"скачки\". В 2 км от Вас будет работать килловаттник, который Вы фиг услышите, а вот его аппонента вполне возможно, что запросто! Я, находясь несовсем  в азимуте, в городе Николаеве не имею возможности померять частоту на 7 МГц из Луча, хотя передатчик порядка 150 кВт (!). А на 3 Мгц это еще проблематичнее.


Для меня бОльшая проблема отловить украинских негодяев, работающих в полосе 3 - 3.4МГц. Там обычная АМ, так-что даже не надо особо стараться подстраиваться под однополосную несущую.
Кстати проблема отлова пиратов на 3 МГц ярко описана на радиосканнере и форуме сайта 6п3с.  
  •