Про радіоприймачі

Автор Smart, Лютий 23, 2011, 19:45:58

Попередня тема - Наступна тема

Evgeniy

#870
Раньше, ещё лет 5 назад, найти качественный, пригодный именно для дальнего приёма FM станций приёмник было непростой задачей. Сейчас же появился прекрасный портативный вариант на чипе TEF6686, тут и чувствительность вблизи РПЦ не теряется и RDS с множеством параметров есть. Единственно что цена может быть не всем по карману, но сотни любителей FM DX во всем мире уже приобрели.
Именно такой приемник на чипе TEF6686
 Либо есть ещё лучший вариант TEF6686 v5.0 LNA , он с встроенным усилителем сигнала.

BanderaTV

Трішки відкорегував посилання з ru на com.
  •  

jur_fm

Якщо потрібен бюджетний портативний варіант, то TechniSat Viola 2 плюс Tecsun AN-07.
  •  

Vova.UA

Може хтось знає, який розмір штекера зарядки в Дегена 1103?
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

jur_fm

Цитата: Vova.UA від Серпень 16, 2023, 18:42:29Може хтось знає, який розмір штекера зарядки в Дегена 1103?

Діаметр штекера 3,5 мм, отвору - 1,75 мм.
  •  
    Подякували за цей пост: Vova.UA

Vova.UA

Хм... нестандатний якийсь, чи що... Бо всюди є тільки 3,5*1,35 і 4*1,7
AH.FM - Leading Trance Radio 
#1 FOR TRANCE - COMMERCIAL FREE 24/7
  •  

DVB

То спеціально так зроблено. Напруга живлення приймача 6 в. Тому щоб ніхто помилково не підключив блок живлення на 12 в, поставили менш поширений стандарт роз'єму.
  •  

admin

#877
Купив на кухню
RD290 міні обзор, DAB, FM, українські онлайн станції, BRESCIA, IT

https://youtube.com/watch?v=rSLE98PSQLE&si=G5Bf9ytmx5XROh_c

Lupus68

#878
Певний час придивлявся на Алі до нового приймача Quodosen SR-286. Тепер продавців стало багато, ціна на нього почала знижуватися: вже стартує від $110. На днях я його отримав. Сказати, що дуже задоволений - це нічого не сказати!
Окрім того, що він на ДХ та СХ перемикається на телескопічну / зовнішню антену, там є можливість вмикати / вимикати ВЧ-передпідсилювач, повністю вирубати рідкокристалічний екран, аби він не "шумів" у АМ-діапазонах. Також, суб'єктивно, подобається насичений, соковитий звук з нього. Він позбувся soft-mute (немає того клятого "пш-пш" при перестройці частоти, як у PL-330), дуже багато додаткових налаштувань комбінацією клавіш, подвійний годинник (місцевий + UTC).
Вперше на телескоп, в цей, майже літній період, протягом усієї доби на балконі багатоповерхівки вільно приймаю ДХ 153 та 225 кГц, а з ночі до ранку ще й 171 (Марокко), 198 кГц (ВВС-4), 252 (Алжир). Теж протягом дня на СХ - окрім русні на 2х відомих потужних частотах, УР-1 на 1278 та Румунію (720 кГц) з Туреччиною (954 кГц). Ну а прийом вночі на ДХ та СХ - це просто свято 24/7!
Чутливість на КХ - на рівні або трохи краща, ніж у XHData / Шихувадон D-808 та Теcsun PL-330, тільки сила сигналу не так сильно плигає, коли він слабшає до рівня шуму. Більше станцій я почув на телескоп у екзотичних тропічних діапазонах 90-75 м, а вдень - навіть кілька малопотужних європейських на 49 м.
FM здивував тим, що всередині квартири, без завад, приймаються не тільки усі місцеві (з запорізьких веж), але й 3 нікопольські радіостанції, тоді як на інших радіоприймачах зловити щось з Нікополя було певним квестом - лише у певному положенні антени, у конкретному місці балкона або квартири, з більшими або меншими шумами. Думаю, цей плюс ще проявить себе, коли натраплю на тропо.
Усе інше - див. вище посилання на огляд.
P.S. Приємно, що на ринку приймачів щось десь потроху змінюється. Мінусом може бути певне спрощення схем та конструкції заради здешевлення, але є й позитив: у дешеві лінійки продуктів додають функції, притаманні дорогим моделям: з Tecsun 660 та 990 y PL-330 - синхродетектор та перемикання на ДХ та СХ з внутрішньої, феритової антени на телескопічну / зовнішню. Функцію ЕТМ в моделі 330 удосконалили до рівня ETM+, і тепер старші моделі 660/990 без неї здаються застарілими. У останніх партіях Tecsun PL-990 вже почали ставити роз'єм USB-C.
Розробники Quodosen SR-286 пішли далі: окрім комутації феритової антени на зовнішню / телескоп встановили передпідсилювач та додали багато налаштувань, що вмикаються та вимикаються певними кнопками.

Lupus68

#879
ПРОДОВЖЕННЯ ОГЛЯДУ QODOSEN SR-286
Частина друга: мій суб'єктивний огляд моделі SR-286 був би неповним, якби я не спробував прослухати на телескоп діапазони ДХ, СХ та КХ ззовні, подалі від залізобетонних багатоповерхівок, що я із задоволенням зробив сьогодні, між 14 та 15 год. за Києвом, переконавшись ще раз, після Tecsun PL-330, що оті обрубки феритових антен в китайських радіоприймачах - це зло!
Отже, Quodosen SR-286 (нагадаю, TEF6686+LNA в ньому вже всередині) на ДХ, на 153 та 225 працює потужно. Взимку, мабуть, вдень підхопилися б Алжир та Марокко. На 470, 480, 515 кГц приймаються привідні радіомаяки. На 490 кГц чути звук, що нагадує "трель" (якась передача даних).
На СХ теж доволі "людно": працює Румунія на частотах 531, 567, 603, 720, 1179, 1458 кГц, Угорщина на 540, Молдова на 873 та Туреччина на 954 кГц. Русня з Придністров'я пре на 999 і 1413, та десь ± на четвірочку, але стабільно, самотньо мовить Україна на 1278 кГц з Одеської області. Таким чином, приймач телескопом, по обіді, майже влітку, спокійно підхопив на СХ 12 радіочастот, що дуже пристойно для ґаджета вартістю трохи більше $100, і тому далека мрія про гламурний Tecsun PL-990x за ~$300 може почекати або відкластися у довгу шухляду на невизначений термін... Припускаю, що взимку результати прийому на ДХ/СХ були б набагато цікавіші.
Пробігся я й по КХ: зупинив погляд та слух на якійсь доволі гучній китайській радіостанції (судячи з дитячих пісеньок, це внутрішнє мовлення) на незвичній, рідкісній для наших широт, тропічній частоті 4785 кГц. Її на сайті short-wave.info немає.
Ще раз звертаю увагу на "тьоплий ламповий звук", що лунає з невеличкого динаміка приймача. Баси дуже виразно сприймаються на FM/УКХ, і також приємні для вуха в діапазонах АМ. Ні, це не пластмасовий, плаский звук з D-808, PL-386 та PL-330; як на мене, щоб ви зрозуміли, він ближчий до Дегена 1103, та, авжеж, вже на рівень кращий за того Дегена.
P.S. Можна це все було б зняти на камеру смартфона, але тоді треба було б узяти з собою на природу маленький складний стільчик, щоб сидіти та зручно фільмувати. Отож, нехай вже буде як є.

sgw2006

Що краще для дальнього прослуховування радіо на ФМ?:
Pioneer MVH-S120UB;
JVC-KD-X155.
Sony XDR-S10HDiP:-:Sony ST-SE700:-:Kenwood KR V7070:-:RTL2832U+R820T SDR:-:Omicom S2:-:Dipol DIP 5/RZ B:-:Dipol DIP 3/RZ B:-:36Е:-: 4.9°E:-:4.0°W:-: 54.9°E:-:56.0°E:-:74.9°E:-:85.0°E:-:90.0°E
  •  

DVB

Думаю ваш Sony ST-SE700, на багато краще всіх цих сучасних автомобільних балалайок.
  •  
    Подякували за цей пост: sgw2006

Ігор

Цитата: sgw2006 від Квітень 17, 2024, 10:32:46Що краще для дальнього прослуховування радіо на ФМ?:
Pioneer MVH-S120UB;
JVC-KD-X155.

для дального прийому TEF6686 з LNA