DAB/DAB+, DRM в Україні

Автор Radiostyle, Березень 02, 2016, 20:31:51

Попередня тема - Наступна тема

DVB

Цитата: krasaffcheg від Квітень 25, 2021, 20:15:29
Но только в случае, если есть воля государства на перевод радио в цифру с последующим отключением аналога.
У нас это возможно только если какой-то олигарх создаст ( или отожмёт уже построенную КРРТ) сеть DAB и пролобирует принудительное отключение аналога. Как это произошло с аналоговым ТВ.
  •  

admin

Это толстый намек что аналог надо было оставлять?
  •  

DVB

#212
Это я хочу сказать, что пока кто-то не придумает, как на DAB заработать, оно развиваться не будет.
Пример, МХ7. Концерн его ещё не построил, но уже есть желающие его отжать.
  •  

optimist

Якщо звичайно знайдеься такий олігарх...
  •  

Bayraktar

Доброго Дня всім!

Хочу поділитись цікавим "досягненням". Нарешті я зміг прийняти в м. Сновськ Чернігівської області DAB+ з м. Києва. Наводжу всі деталі нижче, також додаю відео.
ОБЛАДНАННЯ: 1. - Аудіосистема (інтернет-радіо) SilverCrest SIRD 14 B1. 2. - "польська" антена з підсилювачем "2000", розміщена просто на даху приватного будинку, висота від землі 4.5 м (+/- 30 см). Антена дуже стара і "побита", нема деяких елементів, сама ржава вже. Але є і те, що грає на руку: кабель новий, якісий і короткий, 6 м, тобто немає втрати сигналу. Також, "подовжені" верхні вуса до 75 см і вигнуті майже вертикально вгору.  Направлена чітко на Київ, по траєкторії - метрів 50 немає перешкод, потім - дерева і дахи вищої (приватної) забудови.
СПОСТЕРЕЖЕННЯ: Прийом по шкалі якості сигналу вночі, вранці та пізно ввечері - майже завжди на рівні 30-50% (цифр немає у приймачі, лише шкала, видно по відео), вдень - сигнал мінімальний, може пропадати. Пропадає сигнал по принципу Т2 (впевнений, тут всі це знають краще мене), тобто або є, або "мовчання" пару секунд. В принципі, можна слухати цілодобово. Коли великий дощ - пропадає частіше, але після - сигнал супер. Але, скільки намагався прийняти при тропо на звичайну антену - ніколи не вдавалось. Така можливість рідко була. Впевнений, якщо спіймати крутий "тропо-ранок", то все б вдалось.
P.S: Відповідно, приймаються впевнено аналогові ФМ-ки з Києва, які не стикаються з місцевими частотами. Деякі - на рівні, ніби я в самому Києві.
Стосовно ТБ  - не перевіряв, не цікаво. Але, думаю Чернігів мінімально та й зловило б точно. напрямок майже один. 
P.P.S: дуже дякую учасникам Форуму, які втілили надію і рекомендували, писали що спробувати варто)))))Все вийшло.

https://drive.google.com/file/d/1hgbyuDCBBms4OOySUCHpVPRQnCAO7Shu/view?usp=sharing

Formally 20

Швейцария перенесла отключение аналогового вещания (FM) на 31.12.2024
https://www.srgd.ch/de/aktuelles/news/2021/08/26/ukw-abschaltung-nach-ursprunglichem-plan/
  •  

DrewUA

Цитата: sergeydesh від Серпень 30, 2021, 18:20:04
Швейцария перенесла отключение аналогового вещания (FM) на 31.12.2024
https://www.srgd.ch/de/aktuelles/news/2021/08/26/ukw-abschaltung-nach-ursprunglichem-plan/
Як на мене так взагалі і те і інше краще лишити. Взагалі DAB дуже хороша у плані якості звуку, але ніяк у плані доступності і широковикористання. Радіо тільки для автомобілів мовить? Звичайно ні, але DAB остаточно покладе радіослухання у домогосподарствах, тому що навіщо радіо якщо подкаст краще? Шкода що FM DX по троху вимирає... як і SW та MW мовлення.
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

admin

Коштує тримати і те і інше.
  •  

DVB

Багаті країни можуть собі дозволити мовити в двох стандартах. Я пам'ятаю, як вже всі на супутниках перейшли на цифрове мовлення, а німецькі канали ще декілька років йшли з Астри в аналогі.
  •  

admin

Цитата: DVB від Серпень 30, 2021, 21:44:48
Багаті країни можуть собі дозволити мовити в двох стандартах. Я пам'ятаю, як вже всі на супутниках перейшли на цифрове мовлення, а німецькі канали ще декілька років йшли з Астри в аналогі.
можуть, але гроші вміють рахувати і так просто їх не викидують.
Швидше за все там були контракти такі, що дешевше було довомити аніж прервати. Або це було десь прописано у законі про німецьке телебачення.

PS. як людина яка живе у країні з тих що "багата", можу сказати що це більше міф аніж реальний стан речей. Зазвичай "багатство" видно  там де кожну копіюку бережуть  та рахують і згодом правильно витрачають.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

Formally 20

Интересно что в телефонах не встроили DAB+ тюнер, в дополнение к FM-тюнеру.
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

TV-Ukr

Цитата: sergeydesh від Серпень 31, 2021, 01:33:59
Интересно что в телефонах не встроили DAB+ тюнер, в дополнение к FM-тюнеру.
Мабуть тому, що у наш час радіостанції можна слухати в інтернеті.
Слава Україні! Героям слава! Смерть ворогам!
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Sid Meyer

Цитата: sergeydesh від Серпень 31, 2021, 01:33:59
Интересно что в телефонах не встроили DAB+ тюнер, в дополнение к FM-тюнеру.
За підтримку DAB+ треба платити ліцензійний збір
  •  

krasaffcheg



Тут получил на днях HackRF и решил собрать на его базе домашний мультиплекс DAB+. Дабы потестить новый для себя стандарт вещания.
Что могу сказать. Смешанные чувства. С одной стороны, звук лучше чем ожидал. Установив аналогичный киевскому мультиплексу битрейт (64 кбит), звук оказался очень неплох. С другой стороны, при аналогичных значениях усиления на одном и том же передающем телескопе, ФМ более дальнобойный. Кроме того, попробовал послушать данный мультиплекс на карманный цифровой приёмник (не тот, который на фото). В нём антенной выступают наушники. И вот на нём приём сильно хуже. Из чего могу сделать вывод, что DAB гораздо сильнее зависит от антенны приёмного оборудования. А, соответственно, DAB - это, скорее про стационарное (ну или портативное) прослушивание и про авто. А вот мобильное прослушивание - сильно вряд ли.
  •  
    Подякували за цей пост: Ilya, DeJar

DRV9911

Цитата: krasaffcheg від Листопад 10, 2021, 18:40:28

Тут получил на днях HackRF и решил собрать на его базе домашний мультиплекс DAB+.
Сколько сейчас стоит по деньгам HackRF? Извините за оффтоп!
  •