http://pda.telekritika.ua/post/102814/Частина акцій Inter Media Group може потрапити під контроль власника «Дельта Банку» Миколи Лагуна
16:48 22.01.2015
Spoiler
Національний банк України має до кінця січня визначитися, що робити з банками «Надра» Дмитра Фірташа і «Дельта» Миколи Лагуна, які поки не можуть виконати узгоджених з НБУ планів щодо докапіталізації. Порятунок банків ускладнюють їх взаємні кредитні зобов'язання: як зазначає Forbes, весь 90%-ний пакет акцій банку «Надра» закладений в «Дельта Банку» під кредит в $180-200 млн. При цьому додатковим забезпеченням за цим кредитом виступає пакет акцій Inter Media Group (різні джерела називають 20% і 25% пакета кцій).
За даними Forbes, саме ці акції були об'єктом пильної уваги людей голови Дніпропетровської облдержадміністрації (ОДА) Ігоря Коломойського, який начебто робив пану Лагуну пропозиції щодо купівлі боргу пана Фірташа. Однак проти переходу акцій «Інтера» під контроль групи «Приват» виступив, за даними видання, особисто президент Петро Порошенко, і, кажуть, підкріпив свою позицію додатковим рефінансуванням для пана Лагуна.
«Таким чином,два проблемні банки створюють гордіїв вузол проблем для Національного банку та вищих політичних керівників країни. Так, націоналізація "Дельти" призведе до націоналізації банку "Надра" і 20-25% акцій медіа групи "Інтер". І якщо перша частина угоди пана Фірташа і його партнерів влаштовує, то друга - категорично ні.
Теоретичне банкрутство банку «Надра» призведе до формування додаткової діри в балансі "Дельта Банку" ще на $200 млн, а також до переходу контролю над 25% акцій медіа групи "Інтер" до Миколи Лагуна. Що може не влаштовувати ні Фірташа, ні Петра Порошенка», - пише Forbes.
Нагадаємо, за офіційними даними, бізнесмен Дмитро Фірташ є власником 80% акцій компанії Inter Media Group Limited (власником інших 20% є Сергій Льовочкін), якій належить 71% акцій телеканалу «Інтер» і його міжнародної версії «Інтер+». Решта 29% належить російському ВАТ «Первый канал».
Почитавши цю новину, я зрозумів, що атаки на Інтер, повязані з його ліцензією, спричинені бажанням придбати його Коломойським, про що ще влітку 2014 року говорили деякі експерти.
Не купив канал-значить збий йому ціну, а тоді купи.
Так що навряд чи пан Княжицький діє тут з власних інтересів, бо добитись закриття каналу можна було в перші місяці після Майдану, коли Інтер реально заслуговував на це.
ДЕ тоді був пан Княжицький? Йому ж у 10 році через Інтер не вдалось отримати частоти на ТВі.
А заворушився він тоді, коли показали Кобзона, Валерію в новорічну ніч.
Дивно, що 1+1 за Газманова в цю ж ніч попередження Нацрада так і не вліпила.
Дивно, шо засідання апеляційного суду в Києві, де керівник Малятко, читай людина Княжицького, позивається до Нацради за незаконне продовження ліцензії Інтеру, проходить 25 лютого, в акурат до того скандалу з Столяровою, а в центрі тих подій був канал Еспресо.
До речі, наступне засідання відбудеться З березня. Так шо запасайтесь попкорном!
Хто подумає, шо я на боці Інтера, той неправий. А моя позиція полягає в наступному:
1)ЗВІЛЬНИТИ НАХРЄН менеджмент на чолі з Безлюдною і її братом Антоном Нікітіним, які довели канал до говна і убожества.
2) Продати Інтер, його медіагрупу, або не всю медіагрупу, але не Коломойському чи якомусь іншому олігарху, а західній медіагрупі (можливо, Canal+ чи СМЕ, якій колись належали акції 1+1), закрити кілька каналів медіагрупи.
3)Якщо просто закрити Інтер, то цим ми допоможемо Путіну обгрунтувати свої воєнні дії захистом русскоговорящего населения, та ще й отримаємо на горіхи від Європи за начебто тиск на свободу слова.