Тропосферне проходження

Автор E.v.g., Червень 25, 2009, 03:13:26

Попередня тема - Наступна тема

DeJar

FM зі Стамбула, прийом в Одесі.
https://www.youtube.com/watch?v=-mi_ebRCKD4

Після перенесення FM мовлення в Стамбулі на окрему вежу в 2019 році прийом покращився.

mikhail

Завжди було цікаво яка природа такого явища і звідки воно береться) колись спостерігав.... Зараз.. Певно іза того що немає аналогу а т2 навмисно сканувати сто разів не будеш та і взагалі т2 в мене як резерв а на радіо немає сильно приймаючого пристрою і взагалі все перейшло в інтернет то і не бачу і не знаю чи буває в нас таке і чи буває взагалі. От колись були у рівному сильні прийоми з Києва і Білорусі 😂 але не разом.... А по окремості і у різний час. На морі добре румуни блимали.... Але це все було давно....
  •  
    Подякували за цей пост: corazon

Aleks777

З нового прийнятого Н початку цього місяця!
99.6 ВАТАН стерео повністю задавив Країну у відповідній полярності!
99.8 р НВ теж у стерео
керчь весь типовий набір підповідно теж у стерео
не вийняток 105.8 з Василівкиі 106.8 КРИМ!
більш ретельніше не було коли перевіряти! тре було їхати на роботу
після обіду вже нічого не було..
  •  

Ігор

Цитата: mikhail від Липень 16, 2021, 23:33:14
Завжди було цікаво яка природа такого явища і звідки воно береться) колись спостерігав.... Зараз.. Певно іза того що немає аналогу а т2 навмисно сканувати сто разів не будеш та і взагалі т2 в мене як резерв а на радіо немає сильно приймаючого пристрою і взагалі все перейшло в інтернет то і не бачу і не знаю чи буває в нас таке і чи буває взагалі. От колись були у рівному сильні прийоми з Києва і Білорусі 😂 але не разом.... А по окремості і у різний час. На морі добре румуни блимали.... Але це все було давно....
Проходження то точно є, закони фізики ніхто не відміняв.
Один раз я прийняв наприклад Канів, з часом він зник, хотя у знайомого який живе на висоті, працює постійно.
Інша справа, що сигнал цифровий і його не приймеш через шум, як аналог, тут він або є, або ні. Може ще прийматися на грані зриву. Для цього у нас є окрема тема.
  •  
    Подякували за цей пост: DRV9911

DrewUA

Цитата: mikhail від Липень 16, 2021, 23:33:14
Завжди було цікаво яка природа такого явища і звідки воно береться) колись спостерігав.... Зараз.. Певно іза того що немає аналогу а т2 навмисно сканувати сто разів не будеш та і взагалі т2 в мене як резерв а на радіо немає сильно приймаючого пристрою і взагалі все перейшло в інтернет то і не бачу і не знаю чи буває в нас таке і чи буває взагалі. От колись були у рівному сильні прийоми з Києва і Білорусі 😂 але не разом.... А по окремості і у різний час. На морі добре румуни блимали.... Але це все було давно....
У мене білоруси у більшості без тропо йдуть. Польща кожного ранку в тропо та інколи Рівне з Антополя.
З Білостоку RMF FM на 100.2 слабко можна прийняти навіть у день, хоча це більше 300 км.
  •  

DeJar

Цитата: mikhail від Липень 16, 2021, 23:33:14
Завжди було цікаво яка природа такого явища і звідки воно береться) колись спостерігав....

  Потужності сигналу FM передавачів зазвичай вистачає, щоб розповсюджуватися на сотні кілометрів. Але через кривизну земної поверхні, на відстані, коли зникає пряма видимість на передавальну антену, сигнал затухає.
  Погодні причини викривляють хід радіохвиль і вони не уходять в космос, а огинають землю, тому можуть прийматися на великих відстанях. Аналогічна природа у такого явища як міраж.
  Влітку і восени море значно прохолодніше повітря, тому над морем проходження бувають потужнішими і виникають частіше, ніж над сушею. До того ж на морі немає перешкод у вигляді рельєфу.
  •  
    Подякували за цей пост: Ігор

дрон

#1731
Сьогодні по ранковому тропо прийняв під Харковом:

93,4 Радіо Релакс  Кременчук на відстані 206 км
96,2 Радіо Релакс Полтава (111 км)
  •  

kotenko.

Сьогодні ввечері Черкаси і Кременчук.
Черкаси - всі станції на 5, RDS - 101, 101.6, 102.9, 103.3, 103.7(зловив лише цього року і вдруге - RUSSKOE), 104.1, 104.5 (MELODIA - вперше), 106.1
#наташанемішай
  •  
    Подякували за цей пост: Radio_2019

Радіоман

16 жовтня:
Мелітополь - 107.2
Дніпро - 87.5
Кривий Ріг - 91.1; 98.7; 102.3; 103.2
Токмак - 90.2
Сімферополь - 89.7; 90.1
Севастополь - 88.3

І традиційно:
Нікополь - 99.9; 105.4
Миколаїв - 92; 107.8
Північний Крим - 91.6; 96; 96.4; 102.6; 105; 107.8 тощо.
Шукаю приятелів-радіолюбителів з рідної Херсонщини. Усім охочим спілкуватися телефонувати: 0950381286. Богдан.
  •  
    Подякували за цей пост: admin

CyberMan

Достаточно поздно нашёл форум, потому пишу устаревшие данные:
28 августа
в Мелитополе принял РадиМоре на частоте 90.8 FM.
  •  

BanderaTV

Цитата: CyberMan від Жовтень 19, 2021, 19:51:19
в Мелитополе принял РадиМоре на частоте 90.8 FM.
Ви напевно прийняли "Радіо Море" з окупованого Криму на частоті 91,8 (с. Громівка).
  •  

CyberMan

Цитата: BanderaTV від Жовтень 19, 2021, 21:06:28
Ви напевно прийняли "Радіо Море" з окупованого Криму на частоті 91,8 (с. Громівка).

Может быть. Но частота у нас в городе была именно что 90.8 FM. Ещё ранее смог принять Радио Маяк (частоту точно не скажу - дело было в середине лета), но там было около 5-6 утра, тоже как я понял тропосферное прохождение, но и сигнал был достаточно уверенным и чистым, без помех.
  •  

BanderaTV

Цитата: CyberMan від Жовтень 19, 2021, 21:15:45
Может быть. Но частота у нас в городе была именно что 90.8 FM. Ещё ранее смог принять Радио Маяк (частоту точно не скажу - дело было в середине лета), но там было около 5-6 утра, тоже как я понял тропосферное прохождение, но и сигнал был достаточно уверенным и чистым, без помех.
Частоту цю я знайшов. На офіційному сайті про неї, ні слова, а Victor City згадав. Мовить воно з Соленого Озера.
А Маяк ймовірно ви могли прийняти з Євпаторії.
  •  

Evgeniy

На 90,8 радио Море с Соленого Озера уже как 3 года точно вещает, в Запорожье (225 км) на этой частоте то Море, то Мейдан на наружную антенну слышно каждый день. А вдали от местных станций также хорошо слышно 100,9 - Маяк 101,4 - радио Крым и 107,8 - Ватан Седасы они тоже с Соленого Озера. А Чонгар доминирует на 100,7 - УР-1 и 105,9 - Крым.Реалии, другие частоты редко слышно, но там и антенны в другую сторону смотрят, на Крым.

Evgeniy

Цитата: BanderaTV від Жовтень 19, 2021, 21:44:20
А Маяк ймовірно ви могли прийняти з Євпаторії.
Если речь о 99,8 то тут Маяк мне, например, никогда не приходилось принимать, всегда только радио НВ из Геническа слышно с той стороны. Хорошо принимается из Евпатории только 93,1.
  •