ТРМ у Києві

Автор sergioo, Жовтень 17, 2011, 11:40:00

Попередня тема - Наступна тема

Ігор

Цитата: DVB від Квітень 19, 2024, 00:05:11То ж піст. На пасху включать стерео.)))
може віра не дозволяє мовити у стерео? Якісь свої заморочки.
 •  

velychko.op

Невже вони вирішили поступово почати перехід на фм?
 •  

DVB

Ну, на нижньому (УКХ) діапазоні, їм і не було сенсу мовити в стерео. Там інший стандарт, та й у слухачів приймачі в основному моно. А на ФМ, можливо вже за традицією в моно мовлять. Цікаво як вони мовлять в інших країнах. Якщо й там в моно, то це якесь розпорядження від генерального офісу.
 •  

vital-fm

Цитата: velychko.op від Квітень 19, 2024, 17:28:34Невже вони вирішили поступово почати перехід на фм?
Якщо ще хтось продасть компанію, то, мабуть, придбають.
ПОки по нових конкурсах не ходили, може не плекають марної надії від НР на фм.
 •  

SzymonPL

Цитата: DVB від Квітень 19, 2024, 17:38:42Ну, на нижньому (УКХ) діапазоні, їм і не було сенсу мовити в стерео. Там інший стандарт, та й у слухачів приймачі в основному моно. А на ФМ, можливо вже за традицією в моно мовлять. Цікаво як вони мовлять в інших країнах. Якщо й там в моно, то це якесь розпорядження від генерального офісу.

Italy - mono + RDS R.MARIA_ (PI 51CC);
Slovakia - mono + RDS R_Maria_ (PI 5350);
Spain - stereo + RDS is varied - most often R_Maria_ / R.MARIA_ (PI E1CC)
 •  
  Подякували за цей пост: corazon, DVB

ProRadio

Цитата: DVB від Квітень 19, 2024, 17:38:42Ну, на нижньому (УКХ) діапазоні, їм і не було сенсу мовити в стерео. Там інший стандарт, та й у слухачів приймачі в основному моно. А на ФМ, можливо вже за традицією в моно мовлять. Цікаво як вони мовлять в інших країнах. Якщо й там в моно, то це якесь розпорядження від генерального офісу.

Ну, в нижньому діапазоні - полярне стерео. Але теоретично можна було мовити і з пілот-тоном. Багато хто так робив - із розрахунку на китайські приймачі з "розширеним діапазоном". Власне, Еммануїл на 67.28 так робить. Інша справа - Еммануїл роздає сигнал через супутник. А от як роздає сигнал "Марія" - особисто я не знаю. Але з огляду на якість... Цілком можу припустити, що роздають в аналоговому режимі по виділеній телефонній лінії - як "у старі добрі 90-і". І при цьому економлять - замість двох ліній (під кожен канал) орендували одну. Це як було на РОКСі у 1998 році. Але там не економили - там фізично ліній не вистачало. Тому десь півроку працювали в моно, потім врешті знайшли другу лінію - і увімкнули стерео. До речі, коли РОКС почав транслювати Верховну Раду, то сигнал з апаратної ВР у студію РОКСа так само приходив в моно, бо так само телефонних ліній не вистачало. Але там вже керівництво станції не переймалося - "навіщо стерео під час трансляцій з Ради? Хіба щоб слухачі чули, з якої руки хто кого вдарив під час бійок біля трибуни". Тому під час трансляцій Ради в ефірі йшов моно-звук. Ну, тобто, сигнал з Ради приходив в моно, по одній лінії. А вже зі студії на передавач - по двом, але де-факто в моно). ГАЛА радіо у 1994 році так само мовило в моно, хоча "лампочка" стерео світилася - просто вони один і той самий сигнал завели на два входи передавача (чи не знаю, як - я ці технічні тонкощі не знаю). На початку 90-х у Львові так само працювало радіо "Вільне слово з України" - сигнал йшов моно, але "лампочки" на приймачах світилися (хтось мені принаймні таке розповідав)
 •  
  Подякували за цей пост: Ilya, corazon

E.v.g.

На DJ FM та Шлягері трохи змінили RDS.

DJFM + RT: DJFM - Reklama 097 2369 000 - djfm.ua
SHLAGER + RT: Shlager - Reklama 097 2369 000 - shlager.fm

На 98.0 та 107.4 МГЦ RDS наразі відсутній.
 •  
  Подякували за цей пост: corazon

admin

було
SCHLAGER + RT: Schlager FM - Reklama 097 2369 000
DJFM ***** Current affairs + RT: DJFM 96.8 - Reklama 097 23-69-000 ***** PI Code: 62DA + AF
 •